Meyve Bahçelerine Devlet Desteği

Özellikle son dönemlerde devlet köye dönüş yapmak isteyen ve meyve bahçesi hazırlamak isteyenler için meyve bahçelerine devlet desteği ile yardımcı olmaktadır. Bu sayede yatırımlarını bu alanda yapmak isteyen çiftçiler için yapılacak destek ile sermaye sağlanmaktadır. Fidan, fide yetiştirmek isteyenler meyve bahçelerine verilecek olan devlet desteğinden faydalanarak bu şekilde ihtiyaç duydukları sermayeye de edebilirler. Meyve Bahçelerine…


Meyve Bahçelerine Devlet Desteği

Özellikle son dönemlerde devlet köye dönüş yapmak isteyen ve meyve bahçesi hazırlamak isteyenler için meyve bahçelerine devlet desteği ile yardımcı olmaktadır. Bu sayede yatırımlarını bu alanda yapmak isteyen çiftçiler için yapılacak destek ile sermaye sağlanmaktadır. Fidan, fide yetiştirmek isteyenler meyve bahçelerine verilecek olan devlet desteğinden faydalanarak bu şekilde ihtiyaç duydukları sermayeye de edebilirler.

Meyve Bahçelerine Devlet Desteği İçin Başvuru

Gıda tarım ve hayvancılık Bakanlığına yapılacak olan fide ve fidan destekleri başvurusu sayesinde meyve bahçesi yetiştirmek isteyenler devlet tarafından verilecek destek sayesinde istedikleri miktarda kredi ile yapacakları çalışmalar için ihtiyaç duydukları paraya sahip olabilirler. Başvuru işlemlerinin bizzat yapılması gerekir. Bu sayede yapılan başvuru sonucunda değerlendirmeler ile belirlenecek oranda devlet tarafından katkı sağlanmaktadır.

Devletten Meyve Bahçelerine Destek

Köye dönmeyi düşünen çiftçilere 30.000 TL hibe verilirken aynı zamanda 100.000 TL faizsiz kredi ödenmektedir. Özellikle genç çiftçilerin yapmış olduğu projeleri desteklemek adına devlet desteği verilmektedir. Köye dönüş yapmayı düşünenler için hazırlamış oldukları projeye göre verilecek 30.000 TL hibe ve aynı zamanda 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi sayesinde meyve bahçesi hazırlamak istediklerinde ihtiyaç duydukları parayı devletten alarak bu şekilde sermaye olarak kullanabilirler.

Verilen Destek İçin Belirlenen Durumlar

 • Belirlenmiş pek çok farklı proje üzerinden yapılacak talepler karşısında devlet tarafından yapılan incelemelerle meyve bahçesi yetiştirmek isteyenlerin özellikle fidan sayısına ve sulama sistemine göre belirlenecek fiyat seçenekleri üzerinden devlet tarafından belirlenmiş olan kredi veya hibe desteği vermesi mümkündür.
 • Özellikle dikim yapılacak alanın boyutu da bu konuda etkili olmaktadır.
 • Belirlenmiş alanın boyutlarına ve üzerine dikilecek meyvenin cinsine göre pek çok farklı etken göz önünde bulundurularak hesaplamalar yapılmaktadır.
  Meyve bahçelerine devlet desteği

  Meyve bahçelerine devlet desteği

Devletten Meyve Bahçelerine Destek Verilmesinin Nedeni

Özellikle gençlerin köye dönüşünü arttırmak amaçlı olarak yapılan çalışmalardan biridir. Bu sayede köye dönüş yapmayı düşünenler devletten meyve bahçesi destek kredisi ile istedikleri gibi sermaye elde ederek farklı meyve seçeneklerine göre farklı boyutlardaki alanlarda yapacakları çalışma sayesinde meyve üretimine destek vererek arttırabilirler.

Sera üreticisi iseniz devlet hibesi almak için Sera Üretiminde Devlet Hibesi Nasıl Alınır? adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

TKDK Hibesi Son Başvuru Uzatıldı, Nasıl Başvurulur?
Sera Üretiminde Devlet Hibesi Nasıl Alınır?

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorumlar

 1. yazan Ahmet YILMAZ

  Eylül 29th, 2017 at 15:13 (#)

  Güzelmiş hadi hayırlısı olsun . umarım çiftçiye hep sahip çıkılır 🙂

Yorum Yap