Ceviz Yetiştirenlere Devletten Hibe Desteği

Ceviz yetiştirmek isteyenler için devletten hibe desteği sayesinde özellikle ihtiyaç duyulan sermayenin karşılanması mümkündür. Bu konuda devlet tarafından verilen yerli üretimi desteklemek amacıyla uygulanan hibe sayesinde Özellikle tarım alanında yapılacak hibe başvuruları sırasında ceviz yetiştiricileri de başvuru yapabilirler. Ceviz Yetiştirenlere Devlet Hibesi Başvuru Tarım il veya ilçe müdürlüklerine yapılacak bizzat başvurular sayesinde ceviz yetiştirmek isteyenler…


Ceviz Yetiştirenlere Devletten Hibe Desteği

Ceviz yetiştirmek isteyenler için devletten hibe desteği sayesinde özellikle ihtiyaç duyulan sermayenin karşılanması mümkündür. Bu konuda devlet tarafından verilen yerli üretimi desteklemek amacıyla uygulanan hibe sayesinde Özellikle tarım alanında yapılacak hibe başvuruları sırasında ceviz yetiştiricileri de başvuru yapabilirler.

Ceviz Yetiştirenlere Devlet Hibesi Başvuru

Tarım il veya ilçe müdürlüklerine yapılacak bizzat başvurular sayesinde ceviz yetiştirmek isteyenler veya yetiştirenler devlet tarafından verilen hibe desteğini alabilirler. Bu nedenle özellikle bu konuda yapılacak çalışmalar önces

ceviz yetiştiricilerine hibe

Ceviz yetiştiricilerine hibe desteği!

inde gerekli evrakların hazırlanması ve daha sonrasında başvuru işlemlerini yapılması gerekir. Belirlenen tarihler arasında yapılacak başvuru işlemleri sayesinde pek çok farklı konuda verilen hibe desteğinden faydalanılarak bu alanda çalışmalarını sürdüren çiftçiler istedikleri sermayeyi devletten alabilirler.

Gerekli Çalışmalar Nelerdir?

Başvuru yapmak isteyenlerin öncelikle yapması gereken pek çok farklı çalışma bulunmaktadır. Bunlar;

  • Öncelikle projenin hazırlanması gerekir.
  • Projelendirme işleminin ardından ceviz ekilecek bölgenin toprak analizini yapılması gerekir.
  • Daha sonrasında ekim yapılacak alanın büyüklüğü, ceviz dikme sıklığı, cinsi, su ve elektrik gibi pek çok farklı duruma göre belirlenecek kredi tutarlarına göre kredi verilmektedir.

Dönüm Başına Verilen Kredi Miktarı

Devlet tarafından dönüm başına ortalama olarak 1000 TL civarında hibe desteği sağlamaktadır. Geri ödemesi duruma göre 15 yıl sonra yapılmaktadır. Bu sayede özellikle ceviz yetiştirmek isteyenler sermaye için ihtiyaç duydukları miktarda krediyi devletten alarak geri ödeme sorunu yaşamadan uzun bir süre sonra yapacakları ödeme ile yatırımlarını bu alanda yapmaya devam edebilirler.

Ceviz Yetiştirme Desteği Neden Veriliyor?

Özellikle Türkiye’deki ceviz üretim miktarını arttırmak amaçlı olarak bu yöndeki teşvik çalışmalarından biridir. Bu sayede çiftçilerin bu alanda yapacakları çalışmalar için teşvik edilmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda ağaçlandırma çalışmalarına katkı sağlamaktadır. Yüksek meyveli çeşitleri yönelmek ve kırsal alanlarda ekonomik faaliyetleri arttırmak için imkan sağladığından tercih edilmektedir.

Özellikle bu alana yönelmek isteyenler devletten ceviz yetiştirme desteği için yapacakları başvuru işlemleri sayesinde kısa süre içerisinde alacakları sonuç ile ihtiyaç duydukları dönüm başına kredi miktarını alarak yetiştirme işlemine başlayabilirler.

Eğer 41 yaşından küçükseniz Genç Çiftçilere Hibe Desteği adlı makalemizi okuyarak daha fazla hibe alabilirsiniz.

Sera Üretiminde Devlet Hibesi Nasıl Alınır?
Genç Çiftçilere Hibe Desteği

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap