sera-uretimi-hibesi

Sera Üretiminde Devlet Hibesi Nasıl Alınır?

Tarım alanında yapılacak olan çalışmalara devlete tarafından verilen destek konusunda tercih edebileceğiniz sera üretiminde devlet hibesi yapacağınız başvuru işlemleri ile alınmaktadır. Sera üretimi yaparak fidan veya file yetiştirmek isteyenler bu durumda yapacakları başvuru işlemleri ile devlet tarafından verilecek hibe sayesinde sermaye olarak kullanabilecekleri paraya sahip olabilirler.

Devlet Hibesi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Sera yetiştiricilerine devlet hibesi
Sera yetiştiricilerine devlet hibesi

Sera üretimi yapmak isteyenler devlet tarafından verilecek hibe sayesinde ihtiyaç duydukları sermayeyi elde edebilirler. Bu konuda özellikle yapılacak başvuru işlemlerinde fide veya fidan için en uygun alanlarda yapılacak çalışmalar sonucunda ortaya çıkacak koşullara göre belirlenecek birimde hibe desteği alarak zorlanmadan bu alanda çalışma yapabilirler. Başvuru yapmak isteyenler gerekli belgeleri toplayarak yapacakları başvuru sonucunda istedikleri gibi devletten hibe desteği alabilirler.

Devlet Hibesi İçin Gerekli Evraklar

  • Çiftçilik belgesi,
  • Kontrollü örtü altı kayıt sistemi için belge,
  • Nüfus cüzdanının fotokopisi,
  • Sera satın alınacaksa seraya için ekspertiz belgesi,
  • Sera yeni olarak yapılacak ise ya da tadilat yapılacaksa proforma ve ayrıca kesin fatura belgesi gerekir.

Sera Üretimi İçin Devlet Katkısı Neden Verilir?

Özellikle seri alanında yapılacak çalışmaları teşvik amaçlı olarak yapılan düzenlemelerden biridir. Bu sayede fide veya fidan yetiştirmek alanında yapılacak çalışmalar ile daha fazla kişinin teşvik edilmesi sağlanarak bu alandaki çalışmaların artırılması sağlanmaktadır. Devlet tarafından verilen hibe desteği sayesinde özellikle tarım alanında veya hayvancılık alanında yapılan çalışmaların artırılması için gerekli teşvik sağlanmaktadır.

Sera İçin Devlet Hibesi

50.000 TL’ye kadar verilen devlet hibesi sayesinde özellikle sera yapacak veya tadilat gibi pek çok farklı işlem yaptırmak isteyenler yapacakları başvuru işlemleri ile istedikleri miktarda sermaye için devletten yardım alabilirler. Başvuru yapacak olan kişilerin gerekli koşulları sağlaması durumunda özellikle belirlenen durumlara göre belirlenmiş miktarda devlet hibesi ile yardım sağlanmaktadır.

Günümüzde devamlı olarak yapılan çalışmalar sayesinde devlet tarafından özellikle tarım ve hayvancılık gibi bu tarz alanlara yönelmek isteyenlere sunulan devlet desteği ile seracılık yapmak isteyen kişilere ihtiyaç duyulan paranın sağlanmasıyla teşvik yapılmaktadır.

Eğer ceviz yetiştiriyorsanız  Ceviz Yetiştirenlere Devletten Hibe Desteği adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

You May Also Like

More From Author

1 Comment

Add yours

+ Leave a Comment