Fidan Yetiştiriciliği Devlet Hibesi

Devlet tarafından verilen iyi ve seçenekleri arasında yer alan fidan yetiştiriciliği devlet hibesi ile bu alandaki teşviklerin artırılması planlanmaktadır. Bu nedenle fidan yetiştirmek isteyenlerin sermaye olarak kullanabileceği miktarda belirlenmiş hibe ile devlet katkı sağlamaktadır. Yapılacak başvuru işlemleri sonucunda yapılan değerlendirmeler ile uygun olan kişilere verilecek hibe desteği sayesinde fidan yetiştiriciliği alanında daha fazla kişinin yaygın…


Fidan Yetiştiriciliği Devlet Hibesi

Devlet tarafından verilen iyi ve seçenekleri arasında yer alan fidan yetiştiriciliği devlet hibesi ile bu alandaki teşviklerin artırılması planlanmaktadır. Bu nedenle fidan yetiştirmek isteyenlerin sermaye olarak kullanabileceği miktarda belirlenmiş hibe ile devlet katkı sağlamaktadır. Yapılacak başvuru işlemleri sonucunda yapılan değerlendirmeler ile uygun olan kişilere verilecek hibe desteği sayesinde fidan yetiştiriciliği alanında daha fazla kişinin yaygın olarak bu yönde çalışma yapması sağlanmaktadır.

Devletten Fidan Yetiştiricilerine Destek

Devlet özellikle Türkiye’de daha fazla fidan yetiştirilmesi ve çiftçilik alanında yapılan Çalışmaların arttırılması için fidan yetiştirmek isteyenlere sunmuş olduğu devlet desteği ile yardımcı olmaktadır. Verilecek olan destek için yapılacak proje çalışmaları konusunda özellikle daha dikkatli şekilde değerlendirme yapılması devlet tarafından verilecek hibeyle istenilen alanda çalışmalar sonucunda istenildiği kaliteli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

fidan yetiştiriciliği hibe destekleri

fidan yetiştiriciliği hibe desteklerinden mutlaka yararlanın

Ceviz Yetiştiriciliği İçin Devlet Desteği

Ceviz fidanı yetiştirmek isteyenlerin sermaye olarak kullanması için devlet tarafından verilen hibe desteği sayesinde Bu yöndeki yönelmelerini daha da artması sağlanmaktadır. Daha fazla üretim yapılması için ihtiyaç duyulan fide veya fidan işlemleri konusunda daha fazla kişinin yönelmesiyle yapılacak çalışmaları arttırmaktadır. Bu nedenle devlet katkı sağlayarak kişilerin bu yönde yapacağı çalışmalara takviye ile destek sağlamaktadır. Özellikle Türkiye’deki ceviz üretimini artırmak için bu yönde destek verilmektedir.

Fidan Yetiştiriciliği İçin Devlet Kredisi

Devlet tarafından tarım, gıda veya hayvan  üreticiliği İle ilgilenen kişilere verilen destek sayesinde özellikle bu alandaki yönelmelerin arttırılması planlanmaktadır. Köye dönüş yaparak tarıma veya hayvancılığı yönelmek isteyenlerin devletten yapacakları başvuru sonucunda kredi almaları mümkündür. Düşük faiz oranıyla ve ileri tarihli ödeme seçeneği ile alınacak krediler sayesinde sermaye ihtiyacı karşılanacak bu şekilde çalışmalara devam edilebilir.

Fidan Yetiştirmek İçin Devlet Katkısı Nasıl Alınır?

 • İlk aşamada öncelikle projelendirme yapılması gerekir.
 • Daha sonrasında hazırlanan proje ile yapılacak başvuru için gerekli evrakların toplanması gerekir.
 • Toplamış olduğunuz evraklar ile bulunduğunuz bölgedeki yetkili alanlara yapacağınız başvuru işlemleri sayesinde projelerinizin değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Yapılan değerlendirme sonucunda uygun olan kişiler için fidan yetiştiriciliğinde devlet katkısı verilerek bu şekilde sermaye olarak kullanılması sağlanmaktadır.

 

Devletten tarım makineleri desteği alabilmek için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

 

TKDK Tarım Kredileri
Devletten Tarım Makineleri Desteği

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorumlar

 1. yazan İrem Savaş

  Ekim 2nd, 2017 at 23:08 (#)

  çok yerinde bir yatırım olmuş.

 2. yazan Fatih Albayrak

  Ekim 2nd, 2017 at 23:15 (#)

  doğayı sev yeşili koru, güzel bir hizmet olmuş

 3. yazan Ceyda Doğan

  Ekim 2nd, 2017 at 23:21 (#)

  güzel haberlere ihtiyacımız vardı teşekkürler.

 4. yazan Emre Kadiroğlu

  Ekim 31st, 2017 at 09:59 (#)

  Bildiğim kadarıyla fidan yetiştiriciliği konusunda hazırlanan projelere AB desteği de veriliyor. Yetiştiricilik yaptığınız seranız standartlara uygun ise AB programlarına başvurarak AB teşviklerinden de yararlanabilirsiniz.

 5. yazan Alican Kırmızı

  Ocak 18th, 2018 at 13:37 (#)

  Aklımda böyle bir proje vardı konuyu okudum biraz daha bilgili oldum.Eğer böyle bir projeniz varsa devlet her türlü destek veriyor.makale için teşekkür ederim

Yorum Yap