İptal Edilen Kredi Kartı Geri Açılır mı?

Bilindiği üzere son yıllarda en çok rağbet gören, hemen hemen herkeste bulunan kredi kartı bazı nedenlerden dolayı iptal edilmektedir. Kullanım oranı yüksek olan kredi kartlarına sahip olabilmek için herhangi bir bankaya başvuru yapılması yeterli olmaktadır. Kredi notuna göre kredi kartı sahibi olmak mümkündür. Kısacası zannedildiği kadar zor bir süreç değildir. Hatta yapılan analizlere göre kredi…


İptal Edilen Kredi Kartı Geri Açılır mı?

Bilindiği üzere son yıllarda en çok rağbet gören, hemen hemen herkeste bulunan kredi kartı bazı nedenlerden dolayı iptal edilmektedir. Kullanım oranı yüksek olan kredi kartlarına sahip olabilmek için herhangi bir bankaya başvuru yapılması yeterli olmaktadır. Kredi notuna göre kredi kartı sahibi olmak mümkündür. Kısacası zannedildiği kadar zor bir süreç değildir. Hatta yapılan analizlere göre kredi kartı almanın çok kolay ancak iptal ettirmenin zor olduğunu da göstermektedir. Dünya genelini ele almadan önce ülkemizde kredi kartı kullanımları maalesef istenildiği gibi olmamaktadır. Bir kredi kartının limitinin olması durumunda bilinçsiz bir şekilde kullanım sonucunda ay sonu gelen hesap özeti tutarının ödenmesi ise neredeyse hayal kırıklığı oluşturmaktadır. Bu gibi bilinçsizce hareket edilmesinden dolayı kredi kartlarının iptali söz konusu olabilmektedir. Ancak her ne koşulda olursa olsun iptal edilen kredi kartı nasıl alınır sorusuna da cevap verebilecek çalışmalar da yapılmıyor değil!

Kredi kartı tekrardan kullanıma açılır mı?

Kredi kartı tekrardan kullanıma açılır mı?

Kredi Kartımı İptal Ettirdim Kartı Ne Yapmalıyım?

Öncelikli olarak bir kredi kartınızı tamamen iptal ettirdiyseniz ya da borcundan dolayı otomatik olarak iptal oldu ise; ilgili bankanın müşteri temsilcisini arayarak kapandığını teyit etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu süreçten sonra iptal olan kartınızla artık herhangi bir işiniz kalmamıştır. Kartı imha etmenizde fayda olacaktır. Sonuç itibari ile iptal edilen kredi kartını geri açtırma işlemi yapacak olsanız da elinizde mevcut olan kapanan kredi kartının kullanılmasının ihtimali kesinlikle yoktur. Kredi kartları ile ilgili daha detaylı bilgileri yine buradan öğrenebilirsiniz.

Kapatılan Kredi Kartını Nasıl Geri Açtırabilirim?

Yapmanız gereken aslında birçok yöntem vardır. İlgili bankanın müşteri temsilcilerini arayarak ‘’ kartımı iptal ettirdim yeniden açtırmak istiyorum ‘’ demeniz durumunda size yeniden bir kart gönderilecektir. Bunu ev adresinize ya da iş adresinize isteyebilirsiniz. Ancak elinize geçecek olan yeni kartın kart numarası, kullanım tarihi ve CVC kodu tamamen farklı bir şekilde olacaktır.

İptal edilen kredi kartını geri almak için yapılacak olan işlemlerde eğer merkezi bir konumdaysanız bankaya giderek müşteri temsilcisi ile görüşme yaparak daha önce kredi kartı kullandığınızı ve yenide açtırmak istediğinizi söylemeniz durumunda gerekli işlemler müşteri temsilcisi tarafından yapılacak ve belirtilen adrese 2 hafta süre içerisinde yeni kart gönderimi yapılacaktır.

Kosgeb kredisi ile işlerinizi büyütmek isterseniz KOSGEB Kredisi Nedir Nasıl Alınır? konulu makalemizi okuyabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap