birikim yapmanin avantajlari

Birikim Yapmanın Kısa Ve Uzun Vadede Avantajları

Para biriktirmek zor gibi gözükse de aslında kolay bir iştir. Bunu alışkanlık haline getirebilirseniz daha kolay bir şekilde para biriktirebilirsiniz. Ama kendinizi güvene alabilmek için Birikim yapmanın kısa ve uzun vadede avantajlarını bilmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Bazen hiç aklınız da olmayan ödemeler yapmanız gerekebilir. Bu gibi durumlar da parasal konu da kendinizi güvende hissetmeniz gereklidir. Bu gibi durumlar ile karşı kaşıya geldiğiniz de eğer bir birikiminiz varsa kolayca halledebilirsiniz. Her an lazım olabileceği düşüncesi ile bu şekilde birikim yapmanız sizlere faydalı olacaktır. Bu şekilde birikim yapmanızın kısa ve uzun vadeler de sizlere avantaj sağlayacağını belirtmek isteriz. Her ay küçük bir miktar para birikimi yaptığınız da bu birikim zamanla çok fazla artış gösterecektir. Küçük birikimler ilerde sizin hayatınızı kolaylaştıracak miktar da büyük birikimlere dönüşecektir. Birikim yapmanın kısa ve uzun vadede avantajları sizlere birçok şekilde fayda sağlayacaktır.

Para biriktirmenin avantajları
Para biriktirmenin avantajları

Birikim Yapmanın Uzun Vadede ki Avantajları

Birikim yapmanın kısa ve uzun vadede avantajları çok fazla sizlere fayda sağlayacaktır. Geleceğinizi düşünüp birikim yaparsanız kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz. Küçük paralar bile birikerek sizlere çok fayda sağlayacaktır. Bu birikimler zamanla sizlerin işinize yarayacaktır. Bu birikimler sayesin de kendinize bir ev bile alabilirsiniz. Gerçekten o kadar olmaz gibi düşüncelerinizi bırakmanız gereklidir. Birikimler uzun vade de yapıldığı sürece sizlere çok fayda saplayacaktır. Bu birikimler ile kaliteli bir şekilde yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Birikimin sizlere çok faydası olacaktır. Kendinize güven olmasının yanın da aniden oluşacak ödemelerini başka bir yerden borç almadan ödemenizi sağlayacaktır. Böylece kendinize olan güveniniz çok fazla artış gösterecektir. Brikim yapmanız iler de sizlere çok fayda sağlayacaktır.

Emin olun hastalıkta veya sağlıkta yapacağınız birikimleri kullanmak size bir özgüven kazandıracaktır. Herhangi bir hayalinize en kolay şekilde ulaşmanızı sağlayacak birikimler, ne olursa olsun bir kenarda durmalıdır. Zaruri ihtiyaçlar dışında bu parayı kullanmamanız gerekir. Kendinize bir hedef belirleyek, belirli bir parayı kenara atarak birikim yapabilirsiniz.

Eğer kapatılan bir kredi kartınızı tekrar kullanıma açtırmak istiyorsanız İptal Edilen Kredi Kartı Geri Açılır mı? adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

You May Also Like

More From Author

1 Comment

Add yours
 1. 1
  Ebru

  Bütçenizi kontrol altında tutmanız için bu 3 yolu takip edebilirsiniz:

  1- Yeniden kullanın, tamir edin, takas yapın.

  2- İndirimleri, kampanyaları takip edin.

  3- İkinci el kıyafet, çanta, ayakkabı ve aksesuar kullanımını yaygınlaştırın.

+ Leave a Comment