Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Kredi borcu ödenmezse ne olur gibi sorular kredi kartı kullanıcıları tarafından merak edilmektedir. Kredi borcu ödenmemesi durumunda bankalar kişilere 1 ay kadar süre vermektedir. Bu süre tamamlandığın da Avukata başvurulacaktır. Daha sonra borcunuzu ödeyebilmeniz için sizlere 90 gün süre verilecektir. Bu süre ile ödemelerinizin yapılması beklenecektir. Borcunuzu geciktirdiğiniz de sizlere gecikme faizi de uygulanacaktır. Gecikme faizi ile borcunuz gittikçe artacaktır. Yasal takip sürecin de faiz uygulamama ihtimali de vardır. Kredilerinizi ödeyemiyorsanız banka ile anlaşma yoluna girmenizi tavsiye edebiliriz. Kredi kartınızın borcunu ödemede aksaklık yapıyorsanız kredi notunuz çok hızlı bir şekilde düşecektir. Bu gibi durumlara seyirci kalmamak için banka ile anlaşma yapabilirsiniz. Kredi notunuz düşünce artık bütün konularda banka kararına uymanız gerekecektir. Bankalar ile farklı ödeme seçenekleriniz konuşabilir ve bu konuda fikirler alabilirsiniz. Başka bankalardan borç kapatma kredisi de alabilirsiniz. Bu şekilde borcunuzu kapattıktan sonra diğer bankada da gecikme yaşamadan borcunuzun yükselmesi gereklidir.

Kredi Borcu Ödenmediğinde Haciz Gelir Mi?

Kredi borcu ödenmezse ne olur sorusu ile haciz gelir mi sorusu kullanıcılar tarafından çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Evet, eğer kredi borcunuz ödenmezse haciz gelme ihtimali vardır. Yani eşyalarınız elinizden alınabilir. Bu tabi ki son seçenektir. Bankalar sizlerin borçlarınızı ödeyebilmesi için sizlere çok fazla seçenek sunmaktadır. Sizin üzerinize olan bütün konutlar üzerinden satış yapılabilir. Yani sizlerin adına olan bütün eşyalara Bankalar tarafından haciz yapılarak el koyulacaktır. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya gelmemek için borçlarınızı ödemeniz ve düzenli bir şekilde ödeme yapmanız gereklidir. Bu borçlar sizlere haciz olarak geri dönmemesi için ödemelerinize oldukça dikkat etmeli ve borcunuzu tam olarak yatırmanız gereklidir.

Borcumu ödemezsem hapis cezası alır mıyım ?

Eğer avukat yoluyla imzanız alındıysa ve taahhüt ettiğiniz zamanda taksitlerinizi yatırmazsanız bu sefer sizi borcunuzu ödemediğiniz için hapis cezası istemiyle yargılanabilirsiniz. Bu yüzden avukat tarafından arandığınızda ve karşılıklı görüştüğünüzde ödeyebileceğiniz miktarlarda taksit yaparak borcunuzu ödemek istediğinizi belirtin. Eğer ödeyemeyecek durumdaysanız bunu belirterek gerekli işlemlerin yapılması isteyiniz.

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?
Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

İhtiyaç kredisi çekerek bankalara olan kredi borcunuzu ödemek istiyorsanız İhtiyaç Kredisi Kullanmak İçin Kredi Notunun Kaç Olması Gerekir?  adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

You May Also Like

More From Author

4Comments

Add yours

+ Leave a Comment