kredi notu

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi notu nasıl yükselir merak edenler yazımızı okuyabilir. Kredi notunun yükseltmek çok kolay bir iş değildir. Ama bu notun düşmesi çok kolaydır. Kredi notu en küçük bir olayda bile düşüş yaşar bu notu yükseltmek için düzenli bir şekilde borcunuzu ödemeniz gereklidir. Bu borçlarınızı düzenli şekilde ödemeniz Bankalar tarafından sizlere güven duyulmasına sebep olacaktır. Bankalar sizlere güven duyunca kredi notunuz da yükselme görülecektir. Alışverişleriniz de kredi kartınızı kullanmaya özen gösterin. Bu borçlarınızı da günü geçmeden ödeyin. Borcunuzu da yatırırken düz hesaplar yatırmaya dikkat edin 3-4 lira bile fazla yatırmanız sizlerin kredi notunu etkileyecektir. Kredinizi yükseltebilmeniz için kredi kartınızın bulunması gereklidir. Kredi kartı almak için başvuru yapmadan önce herhangi bir bankaya borcunuz olmamasına özen gösterin. Çünkü borcunuz var ise kredi kartı alma olasılığınız düşecektir. Elektrik borcunuz, telefon faturanız gibi durumlar da sisteme yansıyacaktır. Bu gibi borçların da olmamasına özen gösterin. Kredi notu nasıl yükselir sorunuza bu önerileri söyleyebiliriz.

Aylık Ödemelerinizi Bütçenize Göre Düzenleyin

Kredi kartı ödemelerinizi zamanın da yapamıyorsanız, Aylık ödemelerinizi düzene sokmanız gereklidir. Ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapabilmek için bütçenizi belirlemeniz ve o limiti aşmamanız gereklidir. Bu şekilde ödemelerinizi düzene sokabilirsiniz. Kredi notunuzun düşmesini böylece engelleyebilirsiniz. Kredi notu çok hızlı bir şekilde düşüş sağlayacaktır. Bu notların düşmesi çok kolaydır. Ama yükseltmek oldukça zordur. Bu gibi durumlara dikkat ederseniz, kredi notunuzu düzene sokabilirsiniz. Sizler için bu notların yüksek olması çok avantajlıdır. Kredi notu nasıl yükselir yazımızı okuyarak bu konu da fikir sahibi olabilirsiniz. Böylece Bankaların sizlere olan güvenleri artar. Notunuzu yükselterek de yapacağınız her işlem de kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz.

Düzenli ödemeleriniz sayesinde yükselen kredi notunuzu yükseltmek için vereceğimiz bu ipuçları sayesinde kredi notunuzu yükselterek İhtiyaç, ev ve taşıt kredisi kullanabilirsiniz.

  • Otomatik ödeme talimatları verin
  • İpotekli kredi kartları kullanın
  • Ödemelerinizi gününde gerçekleştirin
  • Kredilerinizi gününden önce ödeyin
  • Bankalara olan borçlarınızı sıfırlayın
  • Kredi çekebiliyorsanız çekin ve düzenli ödeyin

    Eğer kredi borçlarınızı ödeyemiyorsanız Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur? adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

You May Also Like

More From Author

4Comments

Add yours

+ Leave a Comment