Bitcoin Nasıl Üretilir?

Bitcoin Nasıl Üretilir? Bitcoin, yani sanal para nasıl üretilir. Öncelikle bitcoin madenciliği yapabilmeniz için iyi bir bilgisayar kullanıcı olmalı ve bilgisayardan anlamanız gerekmektedir. Neden mi? Çünkü bitcoin bilgisayarınızın bulunması oldukça zor olan özellikli bir sayıyı bulması ile gerçekleştirilmektedir. Yani kısacası bitcoin madenciliği biraz da şans oyunu gibidir. Bilgisayarınızı kullanarak sonsuz bir alandaki sayılar topluluğu arasında…


Bitcoin Nasıl Üretilir?

Bitcoin Nasıl Üretilir?

Bitcoin, yani sanal para nasıl üretilir. Öncelikle bitcoin madenciliği yapabilmeniz için iyi bir bilgisayar kullanıcı olmalı ve bilgisayardan anlamanız gerekmektedir. Neden mi? Çünkü bitcoin bilgisayarınızın bulunması oldukça zor olan özellikli bir sayıyı bulması ile gerçekleştirilmektedir. Yani kısacası bitcoin madenciliği biraz da şans oyunu gibidir. Bilgisayarınızı kullanarak sonsuz bir alandaki sayılar topluluğu arasında bir sayı aratarak bulduğunuz bitcoin madenciliği herkesin kolaylıkla yapabileceği bir iş değildir. Bitcoin üretebilmek için ilk başlarda orta segmentli bilgisayarlar kullanılırken günümüzde kişisel bilgisayarlarla üretim gerçekleştirmenin oldukça zor, hatta imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Özel sunucu makineleri içerinde üretilen BTC’ler piyasa içerisinde şifreli bir şekilde dağıtılmaktadır. Üretimler için gerekli olan ekran kartları, üretici firmaları zor duruma düşüererek piyasalardaki stok durumunun minimuma inmesine neden olmuştur.

Bitcoin nasıl üretilir denildiğinde kabaca sizlere bunları söyleyebiliriz. Tabi ki daha geniş bir alan olan bitcoin madenciliği yapmak için daha detaylı bilgiler gerekmektedir. Bitcoin madenciliği sadece gerçekten çok fazla emek harcayan kişilerin kazanabileceği bir şans kurası gibidir.Bitcoin nasıl üretilir dedik, bitcoin için yani bu şans kurası için belirli ödüller konulmuştur. Tabi bu ödüller gün geçtikçe azalarak değişmektedir. Örneğin şuan BTC bitcoin madenciliği yapa kişilere bu özel sayıyı bulana 25 BTC olarak ödül belirlemiştir. İlk başta bu şans kurasının ödülü 50 BTC ile başlamış gün geçtikçe de azalmaktadır. Bitcoin ödülü için önümüzdeki yıllarda da 12 BTC gibi bir ödül konulacağa söylenmektedir. Bitcoin madenciliği zor ve zaman geçtikçe daha da zorlanacak bir sistem olup ödülünde bu zorlukla ters orantılı olarak azalacağı görülmektedir.

Bitcoin madenciliğinin zamanla zorlaşmasının bir sebebi de bu piyasayı daha fazla insanın öğrenerek girmesidir. Bitcoin piyasası da doğal olarak sayısı artan bitcoin madencileri için bitcoin üretimini yavaşlatmıştır. 10 dakika da bir bitcoin gibi düşük miktarda üretime geçilmiştir.Bitcoin nasıl üretilir sorunuzun cevabını yukarıda sizlere anlattık. Umarız sizler için bu bilgiler yeterli olmuş ve sorularınıza cevap bulmayı başarabilmişizdir. Sizde bitcoin madenciliğine başlayabilir, yatırım yapabilirsiniz.

Bitcoin Nedir?
5 Adımda KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap