Bitcoin Oranları

Bitcoin Oranları Neden Düşüyor?

Yatırımcıların ve meraklılarının dahi sorduğu sorulardan olan Bitcoin oranları neden düşüyor konusu önemli. Dünya genelinde kripto para sistemleri bildiğimiz gibi ciddi anlamda ön plana çıktı. Özellikle bu sistemlerde Bitcoin, çok daha fazla ön planda. Bunun dışında Etherium, Ripple, Bitcoin Cash ve Cardano gibi kripto para sistemleri de kısa sürede yükseldi.

Bitcoin, çok uzun süre yükselişte seyrederken kısa süre öncesinde 6.000$ seviyesine kadar düştü. Ancak düşüşün nedenlerini birçok kişi tahmin edemiyor. Yatırım uzmanlarının yorumlarına göre düşüşün birkaç sebebi var.

Bitcoin Kurları

Bitcoin Kurlarının Düşüş Nedenleri

Dünya genelinde kullanılan bu sistem, zaman içerisinde büyük şirketlerin de anlaşma yaptığı bir dijital para sistemi oldu. Bu sistem, kısa süre içerisinde yatırımcılarını ciddi anlamda zengin etti. Facebook’un çıkış hikayesinden tanıdığımız Winklewoss kardeşlerde buna dahil. Düşüş nedenleri ile alakalı tahminler ise aşağıdaki gibidir;

  • State Bank of India, HDFC Bank, Axis Bank, Yes Bank ve ICICI Bank gibi dünyaca ünlü bankalar, kripto para hesaplarını dondurdular.
  • İngiltere, Türkiye, Fransa gibi ülkeler Bitcoin kullanımını yasal olarak kabul etmediler.
  • Japonya, kripto para sistemlerine kapılarını kısa süre içerisinde tamamen kapattı.
  • Dünya genelinden yatırım uzmanları, Bitcoin para sistemini olumsuz yorumlar ile zedeledi.
  • Alternatif kripto para sistemleri, rekabet nedeni ile oranları karmaşıklaştırdı.

Başlıca nedenler olarak bunlar gösteriliyor. Bir dönem 6000$ sınırına kadar düşen Bitcoin ve diğer kripto para sistemleri, şuan yükselişe geçti. Yükseliş ivmesini de sunuyoruz.

Bitcoin Borsa

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours