Bitcoin

Bitcoin Nedir?

Bitcoin Nedir?

Bitcoin nedir? Bitcoin için kısaca bir tanım yapılmak istenilirse, sanal paradır. Herhangi bir merkezi olmamakla birlikte daha çok borsa da ve sanal oyunlarda kullanılmaktadır. Bitcoin parasını herhangi birine transfer edebilirsiniz. Bunun için de bir ağ kullanılmaktadır. Bu ağa verilen isimde Bitcoin ağı BTC denilir. Bitcoin hiçbir kuruma bağlı değildir. Peki, bir kuruma bağlı olmayışı ve sanal para oluşu sizi korkuttu mu? Bu sebeplerden dolayı pek çok insan gibi sizde Bitcoine yatırım yapmalı mıyım diye soruyorsunuzdur. Bitcoin para piyasası çok hızlı bir şekilde inip çıkış göstermektedir. Tabi ki bu hızlı hareket değişikliği riskleri de kazançları da beraberinde getirmektedir. Bitcoin sahibi olmak isteyen kişiler ya piyasada yer alan üreticilerden satın alabilir ya da üst düzey bilgisayarlar inşa ederek kendi ağlarını oluşturabilir. Her geçen gün giderek artan fiyatlar nedeni ile satıcılar ellerinde bulunan coinleri saniyeler içerisinde satmayı başarabilmektedir.

Bitcoin nedir?

BitcoinBitcoin, pek çok bağımsız güvenlik uzmanı tarafından kontrol edilmektedir fakat halen gelişmekte olan bitcoin birçok insanı da mağdur etmiştir. Yukarıda bahsettiğimiz bitcoin transferleri de geri çevrilmemektedir. Bitcoin para birimini kullanırken herhangi bir güvenlik sorunuyla ilgili olarak oluşacak durumdan, kendiniz sorumlusunuzdur. Herhangi bir güvenlik sıkıntısına uğradığınız zaman bu sizden kaynaklanan bir durumdur ve herhangi bir yere bu durum ile alakalı olarak şikâyet de bulunamazsınız.

Bitcoin para piyasası ile ilgili Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti BTCTurk’u kurmuştur. Peki, BTCTurk ne kadar güvenilirdir. BTCTurk son derece gelişmiş güvenlik yöntemleri ile korunmaktadır. Paranızı uluslararası platformlarda da değerlendirmeniz mümkündür.

Son zamanlarda gündemde olan bir konu da bitcoinin, yani sanal paranın günümüz kağıt parası yerine geçip geçmeyeceğidir. Bitcoin yüzeysel olarak bakıldığında hiçbir aracı gerektirmeyen aslında yatırım içinde kullanabilecek güzel bir sistemdir. Deneysel olarak ortaya atılmış olan bu para birimi çok tutulmuş fakat hala da pek çok insan tarafından bilinmemektedir. Bitcoin nedir diye sorulduğunda halen cevap alınamayan ülkelerde bulunmaktadır. Bu yüzden ulusal olarak kullanılması şuan sadece bir hayal olarak kalmaktadır.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours