Satoshi Nedir?

Kripto para dünyasında özellikle bitcoin ile alakalı olarak sıklık ile duyduğunuz Satoshi hakkında sizlere bilgi sunacağız. Bitcoin, çok kısa bir zaman dilimi içerisinde kripto para dünyasının en önemli birimlerinden birisi oldu. Birim başına değeri ise an itibari ile 8000 Dolar seviyesinde. Yani rekor ücretler ile alım ve satımı yapılıyor demek yanlış olmaz. Tabi ki TL’nin…


Satoshi Nedir?

Kripto para dünyasında özellikle bitcoin ile alakalı olarak sıklık ile duyduğunuz Satoshi hakkında sizlere bilgi sunacağız. Bitcoin, çok kısa bir zaman dilimi içerisinde kripto para dünyasının en önemli birimlerinden birisi oldu. Birim başına değeri ise an itibari ile 8000 Dolar seviyesinde. Yani rekor ücretler ile alım ve satımı yapılıyor demek yanlış olmaz.

Tabi ki TL’nin kuruşları gibi kripto para birimlerinin de küçük birimleri söz konusudur. Bu birimler zaman içerisinde birikerek ciddi anlamda yatırım sistemi haline de gelebilir.

Satoshi Nedir?

Satoshi, Bitcoin kripto para sisteminin en küçük birim parçası olarak nitelendirilebilen bir birim ismidir.

Aslında çok çok küçük bir birim olduğunu da net şekilde söyleyebilme şansına sahibiz. Birimin küçüklüğünü sizlere nasıl alatabilirim diye düşündüm. Bu anlamda hemen bir bilgi vermek gerekirse;

100 Milyon Satoshi = 1 Bitcoin

Anlamına geliyor. Örneğin sizin cebinizde 20 TL var. Bu paraya Bitcoin yatırımı yapmak istiyorsunuz. BTCTurk ya da bu gibi diğer kripto para borsası sitelerinden 20 TL değerinde Satoshi almak zorunda olursunuz. Sonrasında bu birimleri biriktirerek ilerleyen süreçte 1 Bitcoin elde etme şansına erişirsiniz.

Peki ismi neden bu şekilde lanse ediliyor? Bitcoin para birimini kuran kişinin ismi Satshi Nakamoto’dur. Dolayısı ile Bitcoin sisteminin en küçük birimine de kurucusunun ismi verilmiştir. Ülkemizde de madenciliği ciddi anlamda yapılan birimlerden birisi olarak dikkat çeker diyebiliriz sanırım.

Forex Avantajları Nelerdir?
ASIC Madencisi Nedir?

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap