Hayat pahalılığı ile birçok aile gelirleriyle geçinme konusunda zorluk yaşar. Üstelik düğün, nişan, ev alma, araç satın alma, eğitim gibi ani nakit ihtiyaçlarının olduğu konularda belli birikimi olmayan insanlar, gelirleri ile bu dönemi atlatmakta zorlanır. Ancak bunun yerine kredi kullanmak isteyen birçok kişi, öncelikle bankalara kredi başvurusunda bulunmaktadır.

Bankalara kredi başvurusu yaptığınızda her zaman kredi başvurunuz olumlu sonuçlanmaz. Kredinin olumsuz yanıtlanması birçok farklı nedenden dolayı olabilir. Çevreden borç almak ikinci bir seçenek olsa da her zaman geçerli ve yeterli değildir. Bu nedenle sizlere banka kredisi yerine kredi kullanabileceğiniz başka kurumlar ile görüşme yapmalısınız.

Polis, asker, öğretmen gibi devlet memuruysanız kendi meslek grubunuza uygun kredi veren kurumlar, POLSAN, İLKSAN, OYAK gibi seçenekler bankalardan sonra başvuru yapabileceğiniz kurumlar. Aynı zamanda KOSGEB vb. kurumlardan da ihtiyacınız olan nakit ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Üstelik bu kurumlar, bankalara göre daha avantajlı ve size özel fırsatlar sunduğu için bu kurumların kredilerini daha uygun geri ödemeler ile karşılayabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir