Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Bitcoin, yani şansa dayalı sanal para birimi ile alakalı çok fazla soru sorulmakta. Para piyasasına yeni girmiş bir birim olan bitcoin bilgisayar üzerinde çok fazla sayı arasından özel olan sayıyı bulma işlemi ile elde edilen bir para birimidir. Fakat bu iş öyle yazıldığı kadar kolay değildir. Herkesin de kolaylıkla yapabileceği bir iş değildir. Bu bitcoin madenciliği ile ilgilenmek isteyen kişilerin kesinlikle bilgisayardan çok iyi anlamaları gerekmektedir. Sadece bilgisayardan iyi anlamakta bitcoin madenciliği için yeterli olmuyor. Bu iş ile ilgilenecek olan bireylerin şanslı da olmaları gerekiyor. Çünkü bitcoin madenciliği tamamen olmasa da büyük bir çoğunluğu şanslı olup olamamanız ile ilgili. Bitcoin madenciliği kocaman bir odada saklanmış bir toplu iğneyi bulmak kadar zor. Bu yüzden şansa da ihtiyacınız olacaktır.

Peki, bitcoin nasıl kazanılır? Yukarıda anlattığımız gibi bitcoin madenciliği zor ve şans gerektiren bir iştir. Bilgisayara tanımlanmış onca sayı arasından özel olan sayıyı bularak bitcoin kazanabilir, üretebilirsiniz. Şans bir kavram olarak nitelendirilse de burada bilgisayar kavramı da ön plana çıkmakta. Bitcoin aralamaları sırasında kullanılan ekran kartları kazım ve bulum işlemleri sırasında büyük etken taşımakta. Dünyanın en iyi kartlarından oluşan bir Bitcoin havuzu sahiplerine büyük oranda gelir sağlamalarına katkı sağlayacaktır.

Bitcoin nasıl kazanılır? Bu işle uğraşmaya henüz yeni başladıysanız eğer bitcoin madenciliği ile alakalı olarak her şey ile tek başınıza uğraşmanız gerekecek. Çünkü bitcoin bir yere bağlı olan bir para birimi olmamakla birlikte, bitcoin güvenliğinden de kişiler kendileri sorumludur. Bitcoin kazanmak için ilk olarak bitcoin havuzuna üye olmalısınız. Herkesin ki gibi sizin de bitcoin kazanımlarınız işlemleriniz bu havuzda birikecektir. Tabi bitcoin kazanmak için bir başka yolda gerçek paralar ile bitcoin satın almaktır. İlki kadar zor olmayan bu ikinci tercih tabi ki maddi olarak büyük bir bütçe istiyor. Tüm bunlara başlamadan önce ilk olarak bitcoin cüzdanı oluşturmayı unutmayın.

Bitcoin nasıl kazanılır sorularınızı yukarıda cevapladık. Artık sizde bir bitcoin madencisi olabilirsiniz. Bol şans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*