Borsaya Ne Kadar Birikim İle Girilmelidir?

Borsaya Ne Kadar Birikim İle Girilmelidir?

Borsaya Ne Kadar Birikim İle Girilmelidir?

Borsa sektörü riskli aynı zamanda kazançlı bir sektör olduğundan dolayı herkesin sıkça sorduğu borsaya ne kadar birikim ile girilmelidir gibi sorularınızı cevaplayalım.

Borsa alım satım yapılarak para kazanılan bir sektördür. Tabi ki bu durumda ne kadar çok para ortaya koyarsanız aynı doğrultuda da o kadar çok para kazanabilirsiniz. Tabi ki bu konu ile alakalı olarak bilgileriniz az ise aynı doğrultuda para kaybınız da olacaktır. Hatta pek çok insan bu hatayı yaparak batmıştır da. Siz batmamak için öncelikle bu sektör ile alakalı yeterli bilgiyi edindikten sonra sabırlı olmalısınız. Yatırımlarınızı daha sonra yapmalısınız.

Borsaya ne kadar birikim ile girilmelidir? Bu sıklıkla sorulan sorunun cevabı tabi ki elinizdeki paranın hepsini yatırmamanız yönünde olacaktır. Borsaya ilk girişte belli bir miktar para ödemeniz gerekmektedir. Bu ödeme yapacağınız miktar yatırım yapacağınız alan ile doğru orantılı olarak farklılık göstermektedir. Genellikle çoğunluk hisse senetleri alım satımı ile birikim yapmaktadır. Sizde birikim amaçlı borsaya girecekseniz bu yatırım yolunu tercih edebilirsiniz.

Borsaya ne kadar birikim ile girilmelidir? Denildiğinde sizlere şu kadar para ile başlamalısınız diyemeyiz ama mutlaka iyi araştırmalar yaptıktan sonra yatırım yapacağınız alanı da belirledikten sonra bir miktar ayırmanız gerekmektedir. Mesela diyelim ki bir hisse var ve siz o hisseye 20 TL gibi az miktarda bir para yatırdınız. Bu yatırdığınız paranın miktarı az olduğundan dolayı kazanımlarınızda bu doğrultuda az olacaktır. 20 TL ile yaptığınız yatırımdan elde edeceğiniz kazanç sadece 2 TL olacaktır. Tabi ki bu yatırım bütçenizi arttırabilirsiniz ama bu doğrultuda kaybederseniz eğer kaybedeceğiniz para da 2 TL yerine daha büyük bir miktar olacaktır.

Borsaya ne kadar birikim ile girilmelidir dediğinizde bizim size tavsiyemiz az bir bütçe ile yatırım yapmaya başlayın. Böylece kayıplarınızda bu doğrultuda az olacaktır. İlk olarak piyasalar içerisine kazanç odaklı bir girişimden ziyade öğrenme üzerine adım atmanız, gelecek içerisinde daha çok kazançlar elde etmenize, buna bağlı olarak borsa alanında uzmanlık kazanmanıza olanak sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*