Şubesiz Bankacılık Nedir?

Şubesiz Bankacılık

Türkiye genelinde insanların bilinçlenmesi ile birlikte ciddi anlamda yaygınlaşan şubesiz bankacılık mevzusunda bilgiler sunalım istiyoruz. Diğeri bir terim olarak da dijital bankacılık periyodu günümüzde insanoğlu için en ideal seçeneklerden birisi oldu. İnsanlar, artık banka şubelerinde kuyruklar ile uğraşmadan ayağınıza kadar gelen hizmetleri değerlendirme şansına haiz oluyorsunuz.

Türkiye genelinde bilhassa son birkaç yıl içinde Enpara ile yaygınlaştı. Son dönemlerde daha değişik bankaların dahil olması ile büyüdü.

Şubesiz (Dijital) Bankacılık Nedir?

Şubesiz (dijital) bankacılık, herhangi bir şube gereksinimi duymadan tüm işlemlerinizi dijital olarak yaptığınız bir bankacılık hizmetidir.

Adından da anlayabileceğiniz suretiyle tüm her şey dijital. Kredi başvuruları, para gönderme işlemleri, kredi kartı işlemleri ya da ötekiler. Üstelik banka hesabına başvursanız dahi banka kartınız, kredi kartınız kapınıza kadar gelinerek teslim ediliyor. Tüm işlemleri web bankacılığı ya da mobil bankacılık üstünden yapabilme şansınız oluyor.

subesiz bankacilik firmalari Şubesiz Bankacılık Nedir?

Türkiye’deki Şubesiz (Dijital) Bankacılık Firmaları

Zaman içinde Enpara sisteminin ciddi anlamda yaygınlaşması ile birlikte alternatifler meydana geldi. Birçok banka, dijital bankacılık sistemine değişik markalar ile giriş yapıyor. Bunlardan bazılarını inceleyecek olursak;

  • QNB Finansbank ENPARA
  • CEPTETEB
  • YapıKredi NUVO
  • KuveytTürk Senin Bankan
  • iGaranti
  • DenizBank Dijital Deniz
  • aBank Dijital

olmak suretiyle kendisini gösteriyor. Bu firmalar, hizmet standardını her geçen gün birazcık daha arttırarak potansiyelini yükseltiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir