ParaVeYatırım.Com
Şubesiz Bankacılık Nedir?
Yazar: - 18 Şubat 2018
150
0

Türkiye genelinde insanların bilinçlenmesi ile birlikte ciddi anlamda yaygınlaşan şubesiz bankacılık konusunda bilgiler sunalım istiyoruz. Diğer bir terim olarak da dijital bankacılık dönemi günümüzde insanlar için en ideal seçeneklerden birisi oldu. İnsanlar, artık banka şubelerinde kuyruklar ile uğraşmadan ayağınıza kadar gelen hizmetleri değerlendirme şansına sahip oluyorsunuz.

Türkiye genelinde özellikle son birkaç sene içerisinde Enpara ile yaygınlaştı. Son dönemlerde daha farklı bankaların dahil olması ile büyüdü.

Şubesiz (Dijital) Bankacılık Nedir?

Şubesiz (dijital) bankacılık, herhangi bir şube gereksinimi duymadan tüm işlemlerinizi dijital olarak yaptığınız bir bankacılık hizmetidir.

Adından da anlayabileceğiniz üzere tüm her şey dijital. Kredi başvuruları, para gönderme işlemleri, kredi kartı işlemleri ya da diğerleri. Üstelik banka hesabına başvursanız dahi banka kartınız, kredi kartınız kapınıza kadar gelinerek teslim ediliyor. Tüm işlemleri internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden yapabilme şansınız oluyor.

Subesiz Bankacilik Firmalari Şubesiz Bankacılık Nedir?

Türkiye’deki Şubesiz (Dijital) Bankacılık Firmaları

Zaman içerisinde Enpara sisteminin ciddi anlamda yaygınlaşması ile birlikte alternatifler meydana geldi. Birçok banka, dijital bankacılık sistemine farklı markalar ile giriş yapıyor. Bunlardan bazılarını inceleyecek olursak;

  • QNB Finansbank ENPARA
  • CEPTETEB
  • YapıKredi NUVO
  • KuveytTürk Senin Bankan
  • iGaranti
  • DenizBank Dijital Deniz
  • aBank Dijital

olmak üzere kendisini gösteriyor. Bu firmalar, hizmet kalitesini her geçen gün biraz daha arttırarak potansiyelini yükseltiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ