Asil Çelik Borsa

Asil Çelik Borsa Kotundan Çıkarıldı

İşlem hacmi açısından istenileni veremeyen ve hisse anlamında gerileyen Asil Çelik Borsa İstanbul yönetimi tarafından ihraç edildi. Borsa piyasalarında son dönemde yaşanan hareketlilik ciddi anlamda herkesin malumu. Geçtiğimiz günlerde EnerjiSA, halka arz edildi ve borsa üzerinde yeni bir hareketlilik meydana geldi.

Tabi ki dünya genelinde borsa piyasalarında hisse değerleri açısından dikkatli analiz yapmak önemlidir. Borsa İstanbul, aldığı bir karar ile birlikte şirket ihraçlarına devam ediyor. Şimdi ihraç edilen şirket ise Asil Çelik şirketi oldu. Bugün itibari ile de kottan resmi olarak çıkarıldı.

İşlem KAP’a Da Bildirilmişti

Borsa İstanbul, şirketin zaman içerisinde iflas düzeyine de gelmesi ile birlikte bu ciddi kararı aldı. İhraç işlemlerine son dönemde sıklık ile başvurmaları da borsa sektöründe ACABA dedirtmeye devam ediyor. Tabi ki KAP (Kamuoyunu Aydınlatma Platformu), borsa hareketliliği açısından önem arz ediyor. Nitekim sadece bildiriler ile dahi hisse senetleri değerlerinde oynama meydana gelebiliyor. Borsa İstanbul tarafından KAP’a yapılan bildiri aşağıdaki gibidir;

30/11/2017 tarihli Borsamız duyurusunda belirtildiği üzere, payları Borsamız Piyasa Öncesi İşlem Platformu’nda işlem gören ve 09/02/2018 tarihinden bu yana işlem sırası kapalı olan Asil Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (Şirket), 12/11/2014 tarihli ve II-27.2 sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği kapsamındaki Merkezi Kayıt Kuruluşu süreci 16/02/2018 tarihinde tamamlandığından, Şirket payları 19/02/2018 tarihinden itibaren işlem görmekten sürekli men edilecektir.

Bundan kısa bir zaman dilimi öncesinde de ihraç işlemleri yapılmıştı. Pimaş, Ege Profil ve Mensa Sinai gibi şirketlerde borsa kotundan men edilmişlerdi.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours