ParaVeYatırım.Com
Zor Zamanlarda Acil Para Bulma Şekilleri
Yazar: - 05 Temmuz 2020
10
0

Zor Zamanlarda Acil Para Bulma Şekilleri

Tertipli ve sigortalı olarak bir işte çalışanlar, ekonomik açıdan zor anlamış olur yaşadıkları vakit gelir belgelerini alarak bankalara kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Fakat, ortaya çıkan acil para gereksinimleri düşünülmeden bankalardan alınan kredi ve kredi kartları zamanında ödenmez ve bankalarla da problemler yaşanmaya başlanırsa, bu durumda bankalardan para bulmak neredeyse olanaksız olacaktır. Bundan dolayı, bankalarla mesele yaşayan bu sebepten dolayı da herhangi bir kredi hizmeti alamayan kişilerin değişik yöntemlerde para bulmaya ihtiyacı olacaktır. Acil para yardımına ihtiyacım var diyorsanız ve bu ihtiyacınız için de bankadan çözüm bulamıyorsanız, aşağıda belirteceğimiz alternatif yollara başvurabilirsiniz.

Acil para yardımına ihtiyacım var diyenlerin çoğu zaman bakılmış olduğu vakit oldukça yüksek tutarlarda ihtiyaçlarının olmadığı görülmektedir. Bundan dolayı, bankadan hizmet alınamadığı taktirde başvurulan yöntemlere baktığımız vakit, senetle cep telefonu alanları, senet karşılığında borç para veren şahıs ya da kurumları ve senet karşılığında altın veren kuyumcuları görebiliriz. Birçok şehirde uygulanan bu yöntemlerde bilinmesi gerekenler ve kişilerin iyi mi para bulacaklarını da şu alt başlıklar ile inceleyebiliriz.

Senetle Cep Telefonu Iyi mi Alınır?

Acil para yardımına ihtiyacım var diyenlerin büyük bir kısmı ilk olarak senet karşılığında cep telefonu almayı, sonrasında da bu cep telefonu satarak nakit gereksinimlerini karşılama yoluna gitmektedir. Ilk olarak altını çizmeliyiz ki telefon alım satımı ile para bulmak isteyenlerin uygulayacağı iki değişik yöntem vardır. Bunlardan ilki, yaşanılan bölgede senet karşılığında size cep telefonu satacak firmalara başvurmaktır. Buralardan aldığınız telefonlara karşılık olarak belirli vade sürelerine nazaran senet hazırlanacak ve sizlere imzalatılacaktır. Sıfır bir aygıt aldığınızdan dolayı değişik bir mağazaya gittiğinizde ya da web üstünden telefon satışı yapabileceğiniz site ya da uygulamalara telefonun ilanını koyduğunuz vakit, kolaylıkla satış işlemi yapabileceksiniz. Burada telefonu aldığınız fiyatın aynısına satış yapabilir ya da oldukça azca bir fiyat indirimi ile cihazınızı pazarlayabilirsiniz.

Telefon alım satım yöntemi ile yapacağınız para bulma işleminde bir öteki yöntem de operatör firmalarının senetsiz ve taksitli olarak sunmuş olduğu telefonlardan yararlanmaktır. Bu telefonlar faturalı hat kullanıcılarının aylık faturalarına eşit taksitler ile sunan operatör firmaları, 36 aya kadar vadelendirerek telefonları sizlere sunmaktadır. Birçok şahıs banka kredi notu ile bu işlemi yapabildiğini düşünse de, durum tam olarak bunu ifade etmemektedir. Kullanmış olduğunuz telefon faturasını ne kadar zamanında ödemişseniz, firmanızın size vereceği puan kredi notundan bağımsız olarak belirlenecektir. Eğer bu puanınız yeterliyse, kolaylıkla telefon alarak nakit ihtiyacınız olan şeyi karşılayabilirsiniz.

Senet Karşılığında Altın Veren Kuyumcular Iyi mi Bulunur?

Senet karşılığında altın alıp satma yöntemi, acil para yardımına ihtiyacım var diyenler için oldukça uygun bir alternatiftir. Şuan her ne kadar reklamları yapılmasa da, bu yöntem birçok kuyumcu tarafınca uygulanmaktadır. Fakat, kimlere senet karşılığında altın verileceği mevzusunda da seçici davranıldığını bilmeniz gerekmektedir. Kuyumculara başvurduğunuz vakit, maaşınıza ya da çalıştığınız kuruma nazaran sizlere değişik miktarlarda altın verilebilir. Belirlenecek olan taksit sayısına nazaran de senetleri imzalarsanız, kısa bir sürede para ihtiyacınız olan şeyi karşılamış olmuş olursunuz.

Kuyumcuların bazıları senet karşılığında altın verirken, kişilerin altınları mı yoksa altınları bozdurduktan sonrasında parasını mı kullanacaklarını öğrenmek istemektedir. Eğer sizin para ihtiyacınız bulunduğunu kuyumculara yöneltirseniz, herhangi bir halde fiziki altın teslimatı olmadan, aldığınız altına karşılık gelen para, altının kuyumcularda alış fiyatına nazaran hesaplanıp sizlere teslim edilebilecektir.

Kuyumculardan alacağınız senet karşılığındaki altınlarda ödeme planı birkaç değişik şekilde uygulanabilmektedir. Bunlardan ilki, altının o günkü fiyatına nazaran meydana getirilen hesaplamalar ile, bir diğeri ise altının gramına nazaran meydana getirilen hesaplamalardır. İlk yöntemde, ne kadar altın almış olursanız olun altının fiyatının düşmesi ya da yükselmesi size herhangi bir yarar ya da zarar sağlamayacaktır. Fakat, altının gramına nazaran bir ödeme planı çıkarılmışsa, bu durumda altın fiyatlarının artması ile beraber daha çok ödeme yapacaksınız. Fiyatların düşmesi ise ödemelerinizi miktarını azaltacaktır.

Senet Karşılığı Kredi Almak Güvenli Mi?

Acil para yardımına ihtiyacım var şeklinde araştırma icra eden bireylerin karşısına birçok kez senet karşılığında kredi verildiğine dair paylaşımlar çıkmaktadır. Bu ilanları gören kişilerin aklına gelen ilk durum ise, bu kredi vereceğini iddia eden kişilerin tamamen birer tefeci olduklarıdır. Ilk olarak bu doğru bir tespittir. Fakat, son dönemlerde bazı kurumsal firmalar, kendi sermayeleri ile kişilerin finansman gereksinimlerini karşılamakta, tıpkı bankalarda olduğu şeklinde belirli faiz oranları ile de sizlere hizmet sunmaktadır. Fakat en başta da belirttiğimiz şeklinde, bireysel olarak işlem icra eden kişilerin büyük bir çoğunluğu tefeci olabilecektir. Bundan dolayı size senet karşılığında kimin para vereceğini iyi bir halde araştırmalısınız.

Hangi Yollardan Acil Para Bulabilirim?

Acil para yardımına ihtiyacım var diyenlerin başvuracakları yöntemlerden en oldukça tercih edilenlerini bu şekilde sıraladık. Bu yöntemlere ek olarak, ihtiyacınız olan şeylerin türüne nazaran de yol seyredebilirsiniz. Eğer ihtiyacınız olan parayla herhangi bir borç ödemeyecekseniz ve bunun yerine beyaz eşya şeklinde evinizin gereksinimlerine yönelik bir alım işlemi gerçekleştirecekseniz, hiçbir şekilde bu yöntemlerle zaman kaybetmemelisiniz. Şuan Türkiye’nin birçok yerinde, beyaz eşya mağazalarında yapılacak olan alışverişlerde senetli bir halde işlem yapılabilmektedir. Firmalara başvurduğunuzda kredi kartı kullanmadığınızı ve senet karşılığında belirli taksitler ile ürün almak istediğinizi belirtirseniz, sizlere destek da olunacaktır. Bununla beraber faydalanacağınız bu yöntemde herhangi bir faiz de uygulanmayacaktır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ