ziraat 10 bin basvuru

Ziraat Bankasından 10 Bin TL 6 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir ?

Ziraat Bankasından 10 Bin TL 6 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir ?

Türkiye’nin üç kamu bankası corona virüsü ekonomik devamlılık çalışmaları kapsamında 6 ay ertelemeli kredi desteği sağlanacağını açıkladı. Ziraat Bankası’da bireysel esas gereksinimler amacıyla destek kredisi başvurularını almaya devam ediyor. Peki Ziraat Bankası 6 ay ertelemeli kredi müracaatı nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

Tüm dünyayı parasal ve manevi şekilde etkileyen corona virüsü salgını nedeniyle detaylı ekonomik destek çalışmaları yürültülüyor. Ülkemizde de üç kamu bankası (Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank) gereksinim sahibi vatandaşlara 6 ay ertelemeli kredi desteği sağlayacağını açıkladı. 36 aya varan vade ve 6 ay ödemesiz gereksinim kredileri maksimum 10 bin liraya kadar kullanılabilecek. Peki 6 ay ertelemeli gereksinim kredisi müracaatları nasıl yapılır ve şartları nelerdir?

3 KAMU BANKASINDAN KREDİ KAMPANYASI

Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri tarafında Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterileri finansal yönden desteklemek amacıyla yeni bir kredi programı başlatıyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, husus ile alakalı ortak açıklama yaptı.

Açıklamada şu bulgular verildi:

“Temel greksinimlerini ideal şartlarda finanse edebilmeleri suretiyle Bireysel Segment Müşterilerimiz 10.000,-TL’ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 Aya kadar vadeli, Aylık Eşit Taksitli, Kredi kullanabilecektir. Müşterilerimize, Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bu krediden faydalanma olanağı da sunulacaktır. Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi bankalarımız doğrultusundan ortak kriterlerle değerlendirilecektir. Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank’tan sadece birine müracaat yapabilecektir. Başvurular 01 Nisan tarihinden itibaren kabul edilecektir.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours