Ziraat Bankası Senet Karşılığı Kredi

Ziraat Bankası Senet Karşılığı Kredi

Ziraat Bankası Senet Karşılığı Kredi

Bankalar, her geçen gün yeni bir hizmet hayata geçirerek yeni müşteriler elde etme yoluna girmeye çalışmaktadırlar. Son zamanlarda gerek müşteriler gerekse bankalar tarafından sıklıkla konuşulan Senet Karşılığında Kredi hakkında bilgiler vererek bu konu hakkında merak edilenleri dile getireceğiz. Kredi türünün açıklamasından bahsedecek olursak; kişilerin ellerinde ödeme zamanı gelmemiş senetlerin teminat olarak gösterilip senet tutarınca kredi çekilmesi durumudur. Son zamanlarda sadece özel bankalar tarafından uygulanan bu hizmet Ziraat Bankası tarafından da geliştirilmiş, bünyelerinde yer alan müşterilerinin hizmetine sunulmuştur. Bireysel kullanıcılardan ziyade bu kredi türü daha çok ticari işletmeler tarafından kullanılıp tercih edilmekte. Kredi detaylarından ayrıntılı olarak bahsedecek olursak;

Ziraat Bankası Senet Karşılığında Kredi, ticari kuruluşlar için geliştirilmiş olup meydana gelen ani nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına tasarlanmıştır. İşletmelerin ellerinde ileri ödeme tarihli bulunan senetleri anında nakite çeviren Ziraat Bankası, vermiş olduğu bu hizmet karşılığında oldukça düşük bir faiz ücreti talep etmektedir. Aranan şartların bazılarına değinecek olursak; bu kredi olanağından faydalanmak isteyen kişilerin ellerinde bulunan senetlerin daha vadesi gelmemiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda ticari senedin gerçek bir işletmeye ait olması gerekmektedir. Her senet sahibi işletmenin talebinin yerine getirilemediğini, alınan senedin karşılığının alınabileceği düşüncesine sahip olanların kabul edildiğini söyleyebiliriz. Kredi olanaklarından faydalanmak isteyen kişilerin en yakın Ziraat Bankası Şubelerine gitmeleri gerektiğini hatırlatarak şube dışı başvuruların alınmadığı belirtilmektedir.

Ziraat Bankası arkasında devlet gücünün olmasından dolayı atmış olduğu adımlar daima olarak güvenilir ve sistematik olduğunu söyleyebiliriz. Özel bankalardan daha iyi olanaklar sunmasından dolayı son zamanlarda adından sıkça bahsettirmekte. Meydana getirdiği yenilikleri birçok kanal aracılığıyla müşterilere ilk elden ulaştırması sayesinde piyasanın en prestijli bankası olarak gösterilmekte. Eğer bir ticari kuruluş iseniz ve elinizde oldukça ileri tarihli senetler var ise bunları kolay bir şekilde Ziraat Bankası aracılığıyla nakite çevirebilirsiniz. Diğer bankaların da bu gibi hizmetleri bulunmasına karşın istenilen faiz oranlarının oldukça yüksek olması bu hizmetten yararlanılmasının önüne geçmekte. Daha fazla bilgi için yukarıda da belirttiğimiz üzere Ziraat Bankası şubelerine giderek bilgi alabilirsiniz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours