Yurtdışında Şirket Nasıl Açılır? Yurtdışı Yatırım Fırsatları

Yurtdışında Şirket Nasıl Açılır? Yurtdışı Yatırım Fırsatları

Yurtdışında Şirket Nasıl Açılır? Yurtdışı Yatırım Fırsatları

Ulusal ölçekte projeler gerçekleştirmek isteyen kişiler genel olarak Türkiye’den ziyade yurt dışında şirket kurmak isterler. Bununla beraber girişimci olmak isteyen kişilerin bir kısmıda yurtdışında bulunan yatırım fırsatlarını da araştırarak kazanç meydana getirebilecek alanlarda araştırmaktadır. Bu yazımız içerisinde Yurtdışında Şirket Nasıl Açılır? Yurtdışı Yatırım Fırsatları  hakkında bilgi edindirici genel bir yazı hazırlamaya çalıştık.

Siyasi Ortam ve Mülkiyet Hakları

Dünya üzerinde yer alan ülkelerin bazıları Türkiye’de ki gibi yabancı uyruklu kişilere mülkiyet hakkı tanımamaktadır. Hangi ülke üzerinde iş faaliyeti gerçekleştirmek istiyorsanız o ülkenin yabancı uyruklu kişiler üzerinde meydana getirdiği hakları araştırmanız gerekmektedir. Bazı ülkeler kişilerin mal ve mülklerini ellerinden alabilirler. Siyasi olayların az olduğu, özgürlüklerin kısıtlanmadığı ülke arayışlarına girmenizi öneririz.

Ekonomik Durum

Yurtdışında Şirket Nasıl Açılır sorusuna verilecek sorulardan ziyade şirket seçimi yapılacak ülke üzerinde bazı araştırmaların yapılmasını öneririz. Şirket açılacak ülkenin tüketim oranının yüksek olması, dış ülke borcunun olmaması ve işsizlik oranının düşük olması başarı oranını büyük ölçüde yükseltmektedir.

Sektörle İlgili Kişisel Bilgi Birikiminiz

Uzmanlar kişilerin girmek istedikleri sektörler içerisinde her zaman bilgi birikimli olduklarının gerekmediğini söylemekteler. Bununla beraber girmek istediğiniz sektörler ile benzer bir sektör bularak partnerlik işletmesi yapmanızı öneririz. Başka bir işletme ile beraber yapacağınız kısa süreli ortaklık işleri yaparak sektör içerisindeki bilgi birikimini artıracaktır.

Pazar Araştırması

Yurtdışında Şirket Nasıl Açılır? Yurtdışı Yatırım Fırsatları aşamasının en önemli maddelerinden birisi de Pazar Araştırmasıdır. Girilecek ülke içerisindeki sık tüketim oranları, yerel tüketim alışkanlıkları, yapılacak girişim için ne kadar enerji, sermaye ve süre gerektiği gibi konuların derince araştırılması gerekilmekte.

Dil Bariyerleri

Girişimlerinizi yabancı ülke üzerinde yapmak istiyorsanız karşınıza çıkabilecek en büyük engellerden birisi de dil sorunu olarak gösterilmekte. Yurtdışında açılacak şirketlerde yasal işlemler ve şirketler arası iletişimler konusunda karşınıza yabancı dil sorunu çıkmayacaktır. Bu konuda personellerinizden destek alabilir, yabancı dil bilen kişiler ile çalışmanın faydalarını görebilirsiniz.

Şirket Kuruluş Süreci

Yurtdışında Şirket Nasıl Açılır? Yurtdışı Yatırım Fırsatları konusunun en son bölümüne gelecek olursak; Dünya üzerinde yer alan 183 ülke içerisinde işletme kurabileceğinizi, ülke dışarısında yapılacak çalışmalar için gerekli evrak ve ücretlenme konusunu Dünya Bankasının internet sitesinden öğrenebilirsiniz. İşlemler genel olarak birkaç hafta sürerken maliyetlerin çok fazla olmadığını da söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*