Youtube Videoları ile Nasıl Para Kazanılır?

Youtube Videoları ile Nasıl Para Kazanılır?

Youtube videoları ile nasıl para kazanılır sorusuna en net şekilde yanıt vermek istiyoruz ve bu anlamda öneriler sunacağız. Youtuber kavramı günümüzde herkesin bildiği konular arasında. Girişimcilik kafası anlamında özellikle bu seçenekler çok ciddi anlamda dikkat çekiyor da diyebiliriz sanırım.  Bu anlamda merak edenlere birkaç farklı fikir sunacağız.

Youtube Kanalı Oluşturun

Youtube bunun için öncelikli şartlar sunar. İlk aşama kanal oluşturmaktır. Kendinize ait özgün ve akılda kalıcı isme sahip bir kanal oluşturarak kendi markanızı belirleyin ve ilk ciddi adımı atın.

Kanal Görselleri ve Açıklamalarını Ekleyin

Youtube kanalınıza özel bir içerik belirlemek her zaman avantajdır. Güzel bir profil ve kapak görseli ile birlikte insanların ilgisini çekmeyi hedefleyin. Kendinize özel ilerleme yoluna gidin.

Özgün Videolar Oluşturun, Teliften Uzak Durun

Özgün videolar oluşturun. Başkalarının videolarından ve müziklerinden alıntı yaparsanız dahi telif yersiniz ve videonuz silinebilir. Bu neden dolayısı ile kendi emeğiniz ile sorun yaşamayacağınız videolu içerikler oluşturun.

Google Adsense Youtube İş Ortağı Programına Kayıt Olun

Bu programa kayıt olarak para kazanma şansına sahip olabilirsiniz ancak şartları var. En az 1000 (1K) abona sahibi olmanız gerekiyor. En az da 5000 saat izlenmeniz olması gerekiyor ki Adsense Youtube İş Ortağı programına kayıt olun. Bu şekilde videonuzda reklamlar çıkmaya başlar. Para kazanırsınız.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours