Yeşil Yumurtlayan Tavuk Kaç Para Kazandırır? 2022

İçindekilerYeşil Yumurtlayan Tavuklar Altın DeğerindeYeşil Yumurtlayan Tavukların Fiyatı Ne Kadar?Yeşil Yumurta Satışı Getirisi Nedir?Yeşil Yumurtlayan Tavuk Cinsleri

Yeni bir iş alanı ile karşınızdayız. Haberlere mevzu olan ve yetiştiricisinin bu işte fazlaca para var, yeşil yumurta satışından emek vermeden bir ev geçindirirsiniz  diye övdüğü ve başkalarını da bu işe teşvik etmiş olduğu renkli yumurta ticareti nedir Yeşil yumurta, pembe mavi ve siyah yumurta hakikaten para kazandırır mı? Bakalım.

Tavukları olanlar organik yumurta, köy yumurtası diye tanesini 1 liradan sattığı yumurtalar birde renkli olsaydı ne olurdu asla düşündünüz mü? Yumurta ticaretinde Satış patlaması yaşatacak yeni bir akım başladı Yeşil yumurtlayan tavuk yetiştirerek siz de tanesini 5 liradan satarak para kazanabilirsiniz.

Tavuklarınızın rengarenk yumurtladığı nı asla hayal ettiniz mi? Tavuğunuz renkli yumurtlasaydı ne olurdu? Peki yeşil yumurtlayan tavuk yetiştirmeyi düşündünüz mü? Size oldukça garip gelse de bu fikre yatırım yapanlar oldukça iyi para kazanıyor. Renkli yumurta satışı pazarda alıcısını buldu bile. Sizde tavuğunuzun yeşil renkte yumurtlamasını sağlayın. Doğal olarak bunun için satın aldığınız yeşil yumurtayı tencerede kırıp yiyecek yerine kürkük bastırıp 21 gün bekleyip yeşil yumurtlayan civcivi alarak tavuk yetiştiriciliğine başlayacaksınız.

Yeşil Yumurtlayan Tavuklar Altın Değerinde

Renkli yumurtlayan civcivi büyütüp süs tavuğu yetiştiriciliği yaparak yeşil yumurta üretip satışından para kazanabilirsiniz. Süs tavuğu yetiştiriciliği yaparak yeşil yumurtlayan tavuk ürettiğinizde bu tarz şeyleri 150 lira ile 200 lira içinde değişen fiyatlardan satarak bu iş fikrini hayata geçirebilir bu işten iyi paralar kazanabilirsiniz.

Rengarenk yumurtalar elde ederek düşük kolesterolü ve sıhhatli bu dukkanacmak.com yumurtaların satışını yaparak sizde altın değerinde bir işin sahibi olabilirsiniz. Yeşil renkli, pembe ve mavi hatta siyah renkli yumurtalar astı hastalığının tedavisinde de kullanıldığı için bu yumurtalardan almak isteyecek müşteriyi bulmak da asla zorlanmayacaksınız. Yeşil renkli yumurtaları ise tane başı büyüklüğü bakımından değişen fiyatlardan 6 ila 10 lira içinde satış fiyatı üstünden satarak yeni bir iş kapısı aralayabilirsiniz

Yeşil Yumurtlayan Tavukların Fiyatı Ne Kadar?

Renkli yumurtlayan tavuk cinsleri olan;

Araucana,  Ameraucana, Easter Eggers, Cream Legbar,Marans, Welsummer,Penedesenca adlı tavuk türünden istediğinizi yetiştirebilir renkli yumurta yetiştirebilirsiniz.

Yeşil Yumurtalayan Tavuk Oldukça Para Kazandırıyor

Renkli yumurtlayan tavuk yetiştirmek isteyenlerin bu mevzu ile ilgili azca da olsa bilgisi sahibi olması gerekiyor. A tipi ve B tipi tavuk olarak bu saydığımız adlardan cinslerine ayrılan tavukları yetiştirmek için daha çok yumurtlayan A tipi tavuk seçimi daha mantıklı olacaktır. Birazcık daha sıska ve sıska olan bu tavuklar daha çok yumurta verdiğinden günlük olarak fazla sayıda renkli yumurta almak için A tipi tavukları seçerek yetiştirmelidir. B tipi tavuklar daha çok yağlı olup azca yumurtlayan hayvanlardır.

Yeşil Yumurta Satışı Getirisi Nedir?

Öteki tavuk cinslerine gore günlük 30 tane senede 250 tane yumurtladığı düşünüldüğünde renkli yumurtlayan tavukları yetiştirerek daha çok para kazanmak mümkündür. Yeşil yumurtlayan tavukları yetiştirerek günde tanesini 15-25 TL içinde  satarak aylık güzel bir gelir sağlamak {hiç de} kolay olsa gerek. Yurtdışında bilhassa ABD’ da yaygın olarak meydana getirilen renkli yumurtlayan tavuk yetiştiriciliği vatanımızda yeni yeni tanınıyor ve biliniyor bundan dolayı insanlara garip gelecek bu yumurtaların bir de sağlığa son aşama yararlı olduğu düşünülünce bu iş fikrini hayata geçirmek isteyeceksiniz.

Yeşil Yumurtlayan Tavuk Cinsleri

Yumurtaların yeşil olmalarının sebebi tamamen tavuk eşeysel ile ilgili bir durumdur. Yeşil yumurta meydana getiren tavuklar Şili kökenli olmaktadır. Cinsinin adı ise Araucana’ dır. Bu tür Ameraucana  türünün var olmasına da vesile olmuştur. Protein, kalori ve vitamin bakımından öteki yumurtalara gore daha varlıklı olduğu söylenmektedir.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Eczane {Nasıl} Açılır? Lüzumlu Belgeler Nedir? 2022

31 Mayıs 2022

Sizde ufak bir tarla arsanız var ise Yeşil Yumurtlayan Tavuk  iş fikrini hayata geçirerek yeşil renkli yumurtlayan tavuk üreterek rengarenk yumurtalar üretip tanesi 5 ila 10 liradan satarak güzel paralar kazanabilirsiniz.