Yeni Oluşturulan İşyerine Kredi Çekme Yolu 2022 (Kolay Usul Kişi Şirketi)

İçindekilerVergi Levhası ile Kredi Başvurusu {Nasıl} Yapılır?İşyeri Devir Alma Kredisiİşyerim Var Kredi Çekebilir miyim?Yeni Açtığım İş Yerine Kredi Alabilir miyim?QNB Finansbank Kobi KredisiVakıfbank Kobi KredisiGaranti Bankası Kobi Kredisi

İşyeri açanlar da borçlarını kapatmak ya da sonradan doğacak olan gereksinimleri için krediye gerekseme duyarlar. Halkbank, İş Bankası tarafınca müşterilerine yeni işyeri açma kredisi verilmektedir. İşyeri açma kredilerinin faiz oranlarını inceleyerek hesaplama yapabilir ve örnek ödeme planları oluşturabilirsiniz. Devren satın alınacak  işyerleri için de kredi veren bankalar bulunmaktadır. İşyerim var kredi çekmek isterim diyenlerin kapı kapı gezmesine gerek yok. Sizler için yeni oluşturulan işletmeler için kredi alınıp alınamayacağını, kredi veren bankaları ve şartları inceleyebilirsiniz.

Yeni oluşturulan işyerlerinin kredi çekebilmesi için 3 değişik yöntem bulunmaktadır. Bunlar:

Kosgeb yeni işyeri kurum girişimci destekleriEsnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi kredi desteği (6 ay itibariyle)Kamu ve Devlet bankalarının işyeri kredi destekleri

Bu seçeneklerden herhangi birine müracaat yaparak öteki şartları da taşımanız durumunda yeni işyeriniz için kredi çekebilirsiniz.

Vergi Levhası ile Kredi Başvurusu {Nasıl} Yapılır?

Vergi levhası sahibi olan esnaflarımız bankaların KOBİ bankacılığı bölümlerine müracaat yaparak KOBİ kredisi çekebilirler. Çekilecek kredinin miktarına ve vadelere nazaran vergi levhası sahibi esnafa verilebilecek krediler değişim göstermektedir. Eğer işletmenizi yeni açmış iseniz KOSGEB destekleri vergi levhası ile kredi başvurusunda alternatif teşkil edebilir.

İşyeri Devir Alma Kredisi

İşyeri devir almak için genel itibariyle bankaların bireysel kredilerine müracaat yapabilirsiniz. Devir alınacak işletme ve varlıkları ipotek tesis edilebilecek durumda yada işletmenin kredi bilançosu kafi ise yeni işletmenin kredi limitleri kullanılarak KOBİ kredisi çekilebilir. Sadece burada yeni işyeri ortağının KKB puanlaması da ehemmiyet taşımaktadır.

İşyerim Var Kredi Çekebilir miyim?

Kredi almak için gençlerden emeklilere kadar her kesim bankalara koşmaktadır. Bankalar da müşterilerinin finansman ihtiyaçlarının karşılanması için düşük faiz oranları ve uygun vadeler ile kredi sunmaktadır. Taşıt alımlarından konut alımlarına, seyahatten cep telefonu alımlarına kadar pek oldukca kredi kampanyası bulunmaktadır. Müşteriler tarafınca en oldukca kullanılan finansman türü ise gerekseme kredisidir. Mevcud borçların ödenmesi ya da acil finansman gereksinimleri için kullanılan bu krediler, öteki kredi türlerine daha düşük limitlerde ve 36 aya varan vadelerde olmaktadır.

İşyerim Var Kredi Çekebilir miyim?

Öteki bir mevzu ise esnaf ve Kobilere yönelik olarak verilen işletme açma kredileridir. Dükkan, arsa vb. alımlarınızı bu krediler ile gerçekleştirirken dükkan açtıktan sonrasında mal vs. alımlarınız için ise gerekseme kredilerini kullanabilirsiniz. Bankalar tarafınca sunulan uygun faiz oranları ve vadeler yardımıyla bu kredilerin geri ödenmeleri oldukça kolay olmaktadır. Kredi alabilmek için bankaya sunacağınız cironun yüksek olması gerekmektedir. Yalnız kredi değil kredi kartı alımlarında da işletmenin cirosu dikkate alınmaktadır. Kaymakamlık faizsiz işyeri açma kredisi (15 bin TL.) vermektedir.

Yeni Açtığım İş Yerine Kredi Alabilir miyim?

Bankalar kredi verirken müşterilerinin bu krediyi geri ödeyeceklerinin garantisini almak isterler. Bunun için de müracaat esnasında talep edilen bazı şartlar ve evraklar olur. Kredi çekebilmek için ilk koşul bankaya tertipli gelir sunulmasıdır. Yeni oluşturulan iş yerlerine kredi verme dukkanacmak.com mevzusunda bankalar vakaya birazcık sual işareti ile yaklaşabilir. Sadece bu şekilde kredi almak isteyenlerin yapması ihtiyaç duyulan şey işletmelerini ipotek ettirerek kredi almak olacaktır. Bankalar tarafınca uygun faiz oranları ve uzun vadelerde sunulan krediler yardımıyla geri ödeme mevzusunda kara kara düşünmenize gerek kalmamıştır. Bu kredilerden yararlanmak için işletmenizin kobi olması gerekmektedir. Kobi olup olmadığınızı öğrenmek için  kobi miyim testini doldurabilirsiniz.

Yeni oluşturulan iş bölgeleri yüksek risk içermektedir. Bundan dolayı ilk açıldığı durumlarda kar edilmesi çok da fazla mümkün olmamaktadır. Sektöre yeni girenler için bazı dezavantajlar söz mevzusudur. Bunlardan ilki işletmenin kimse tarafınca tanınıp bilinmemesidir. Sektörde kendini kanıtlamayı başaramayanların ilk aylarda kar marjı elde etmesi bir yana, yatırımını karşılayacak durumu dahi olmayabilir. Hatta aksi bir durumla karşılaşarak işlerin ters gitmesi benzer biçimde bir durum da söz mevzusu olabilir. İşte bu şekilde durumlarda imdadımıza banka kredileri yetişmektedir. Bankaların pek oldukca ipotekli kredi kampanyası bulunmaktadır. {Nasıl} ki konut alımlarında alınacak olan konuta satılamaz şerhi konuluyorsa aynı şekilde açılmış olan işletmeye de ipotek konularak bankalardan kredi talep etmek mümkün olmaktadır. Bu krediler bununla beraber işyeri açmak için de kullanılmaktadır.

EDİTÖR TAVSİYESİ

{Müşteri} Niçin Gelmez? Kaybetmenin Açık Sebepleri 2022

31 Mayıs 2022

Bu anlamda imdadınıza bankaların Kobi kredileri yetişecektir.

İşyeri Kredisi

QNB Finansbank Kobi Kredisi

Bankalar tarafınca Kobilerin finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile kendilerine uygun ödeme koşulları ile kredi sağlanmaktadır. Finansbank tarafınca sunulan krediler 3 ay geri ödemesiz olmaktadır. İşletmenin kurulduğu dönemde ilk 3 ay yaşanacak olan sıkıntıların giderilmesi amacı ile bu kredi işletmelere derin bir nefes aldıracak benzer biçimde görünmektedir. Kredi vadesi 120 aya kadar olabilmektedir.

Kredi özellikleri

Kullanılacak olan kredi yalnız Türk Lirası cinsinden verilecektir.Kredi limitleri {müşteri} portföyüne nazaran değişim izah edebilir.Banka tarafınca lüzumlu görüldüğü durumlarda kredi şartları değişebilir.Faiz oranları ile ilgili banka şubelerinden detaylı informasyon alınabilir.

Qnb Finansbank Kobi Kredisi

Kredi başvurusunda bulunmak oldukça kolaydır. T.C. kimlik numaranızı 7646′ ya göndererek kredi başvurusu yapabileceğiniz benzer biçimde 0 850 222 1 900 numaralı kobi davet merkezini arayarak da detaylı informasyon edinebilirsiniz. 120 ay vadeli olarak ipotekli kredi kullanmanız durumunda bankaların müşterilerine sunmuş olacağı kredilerin üst limitleri 1 milyon TL olmaktadır. Teminatlı kredilerde kullanılacak olan kredi tutarı işyerinin ekspertiz değerinin yüzde 75′ i kadar olmaktadır. Arsa ipoteğinde ise kredi limiti arsanız ekspertiz değerinin yüzde 50’si olmaktadır. 3 ay ödemesiz olarak verilen krediye müracaat formunu doldurarak müracaat yapabilirsiniz.

Vakıfbank Kobi Kredisi

İşletmelerin kısa, orta ve uzun vadeli ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak Vakıfbank tarafınca Türk Lirası cinsinden Kobi kredileri verilmektedir. Kredi için tek bir vade sınırlaması bulunmamaktadır. İşletmenin ödeyebilme durumuna nazaran ödemesiz dönemler ya da değişken taksitler belirlenebilecektir. Kredi işletmenin her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak kullanılabilir. Bu mevzuda herhangi bir engelleme bulunmamaktadır.

Bankanın öteki bir kredi kampanyası ise işyeri edindirme kredisidir. Ticari etkinlik gösteren gerçek ve tüzel kişiler bu kredilere müracaat yapabilir. Aslına bakarsanız mevcud işletmelerin bünyelerine bağlı olarak alınacak olan dükkan, depo, mağaza, lojman vb. alımları için bu krediler kullandırılacaktır. Banka tarafınca sunulan uzun vade ve faiz oranları ile kredi alabilirsiniz. Online olarak kredi başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

Güvence Bankası Kobi Kredisi

İşletmelere hususi kredi sunan bankalardan bir tanesi de Güvence Bankası’ dır. Kobilerin her türlü finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile, finansman, bireysel gerekseme ve yatırım kredisi sunulmaktadır. Güvence Bankası’ nda kobilere sunulan kredilerin vadesi 36 ay olarak belirlenmiştir. Üstelik kredi başvurusunda bulunmak için banka şubelerine gitmeye de gerek kalmamaktadır. Başvurular kabul edildikten sonrasında Kobilerin hesaplarına kredi tutarları yatırılacaktır. Mesela 36 ay vadeli olarak 25 bin TL kredi kullanmak istiyorsunuz. Banka yüzde 2,50 faiz oranı ile kredi imkanı sunmaktadır.

Kobi gerekseme kredilerinin özellikleri 

Kredilerin asgari vadesi 1 ay olmaktadır.Banka tarafınca ücretler, faiz oranları vb. kredi bilgileri değiştirilebilmektedir.Kredilerin ödenmesi aylık eşit taksitlere bağlı kalınarak yapılmalıdır. Borçların ödenmesinin geciktirilmesi durumunda gecikme faizi uygulanacaktır.Taksitli kredi kullanım alt limiti 1000 TL olarak belirlenmiştir. Üst limit ise 100 bin TL olmaktadır.İnternet bankacılığı üstünden kredi başvurusu yapılabileceği benzer biçimde web sitesi üstünden ve güvence cepten de kredi başvurusu yapmak mümkün olmaktadır.Kredi başvurusunda bulunacak olan Kobi’ nin T.C vatandaşı olması, banka müşterisi olması, banka sistemine nüfus bilgilerinin kayıtlı olması, bankadan temin edilecek olan kredi sözleşmesinin onaylanması gerekmektedir. İş yeri açmak ne kadara mal olur isminde içeriğimizden mevzu ile ilgili detaylı informasyon alabilirsiniz.

Güvence Bankası Kobi Kredisi

Ziraat sektöründe etkinlik  gösterecek olan çiftçilerin, çiftçilik belgesine haiz olması gerekmektedir. Doğrusu tarımsal etkinlik gösterildiğinin belgeler ile kanıtlanması gerekmektedir.Kredi başvurusu esnasında banka tarafınca temin edilecek olan belgeler bulunmaktadır. Bu belgelere ek olarak banka tarafınca temin edilecek olan pek oldukca banka bulunmaktadır.Eğer meydana getirilen kredi başvurusunda negatif bir durumla karşılaşılmaz ise kredi başvurusu onaylanacaktır. Eğer kredi notu vs. düşükse banka tarafınca kredi başvurusu da negatif sonuçlanabilir.

Güvence Bankasından Online olarak kredi başvurusunda bulunabilir ya da banka şubelerinden detaylı informasyon alabilirsiniz.

Yeni oluşturulan işletmeler için kobi kredisi alınabilir. Kobi kredisi veren pek oldukca banka bulunmaktadır. Bu bankalar tarafınca verilecek olan kredilere banka şubelerine giderek müracaat yapabilirsiniz.