XRP Ripple SEC Davası Yeni Başkan Açıklama Yapmış oldu

Xrp Ripple Ces Xrp Ripple Sec Davası Yeni Başkan Açıklama Yapmış Oldu

XRP Ripple SEC Davası Yeni Başkan Izahat Yapmış oldu

SEC’nin bildirisinden kısa süre ilkin Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’ın benzer bir açıklama yapmış olduğu ve SEC’nin mahkemeye gideceğini bildirdiği belirtiliyor. Şimdi ise Ripple CEO’sunun direkt olarak şirket çalışanlarına vakadan ilkin yayınladığı bildiri ortaya çıktı.

 

10 milyar dolarlık değerlemeye haiz olan yalnız bu dava ile her şeyi kaybedebileceği belirtilen Ripple’ın CEO’su Garlinghouse, çalışanlara bu sebeple endişelenmemeleri gerektirme ettiğini belirtti. Bunun bir tek yasal bir harp başlangıcı bulunduğunu vurgulayan Garlinghouse, bu savaşın ise uzun süre devam edeceğini umduğunu altını çizdi.

Ripple Ne Olur Xrp Ripple Sec Davası Yeni Başkan Açıklama Yapmış Oldu

XRP Yatırımcılarına ve Ripple Ekibine Seslendi

CEO, “sizden istediğim şey ENDİŞELENMEMENİZ” ifadesi ile bunun atlatılacağını beyan etti. Haklı olduklarını mahkemede kanıtlayacaklarını ve XRP’nin menkul kıymet sayılmayacağını bir kere daha vurgulayan başarıya ulaşmış yönetici, “sansasyonel bir yasal ekibe ve avukatlara sahibiz” açıklaması ile aslına bakarsak kendilerine ne kadar güvendiklerini belli etti. Gene de yasal sistemin yavaş bulunduğunu ve davanın uzun süre devam edeceğini tekrarlayan CEO, bu durumda endişeye gerek olmadığını çalışanlara aktardı.

Ripple CEO’su XRP’nin borsalardan delist edilmesi mevzusunda net bir açıklama yapmasa da davaya olan inancı, bu sürecin atlatılacağı yönünde güçlü bir ileti veriyor.

Davanın ortaya çıkması ile beraber ise XRP’nin %30’dan fazla kıymet yitirmiş olduğu ve 0,34 dolara kadar gerilediği görülüyor. Aslına bakarsak ihtimaller içinde bir ayı piyasasında XRP’nin 0,20 dolar ile 0,30 dolar içinde gidip geldiği biliniyor ve birçok uzun vadeli XRP yatırımcısı bu fiyatlara alışkın.

Meşhur Avukat XRP’yi Yorumladı

XRP fiyatının ansızın %30 kıymet kaybetmesi ise birçok yeni yatırımcı için korku ve kaygı sebebi oldu. Garlinghouse ise bu durumun Ripple için kötü bulunduğunu kabul etse de bundan alnı ak bir halde kurtulacaklarını ima etti. Kripto para sektörü ile ilgilenen meşhur avukatlardan Jake Chervinsky ise bunun Ripple için kötü bulunduğunu düşünüyor.

Chervinsky, Ripple’ın en kötü durumla karşı karşıya olmadığını özetlemek gerekirse menkul kıymet dolandırıcılığı ile suçlanmadığını, yalnız gene de XRP’nin menkul kıymet duyuru edilmesi ile bunun sıfırı görebileceğini ima etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir