Whatsapp Konuşmalarını Yazıcıdan Çıktı Alma Yöntemi 2022

Tüm Dünya’da hakim olan günümüzde milyonların kullandığı ve alınan verilere bakılırsa 1.6 milyar kullanıcıya haiz olan Whatsapp bugün gene en fazlaca tercih edilen toplumsal medya uygulaması olmaya devam ediyor. İçinde birden fazla özellik barındıran, tüm kullananların isteklerine hitap ederek konuşma, mesajlaşma, görüntülü arama ve konum benzer biçimde alternatifleriyle toplumsal ağlara avantaj sağlıyor. Söz gelimi göremediğiniz arkadaşlarınızla, uzakta olan akrabalarınızla, tanıdığınız kişiye o an tam nerede olduğunuza dair konum gönderebileceğiniz ve toplumsal ağlarda izlediğiniz her türlü videoyu bağlantı olarak atabileceğinizi ve tüm bu tarz şeyleri tek tuşla halledebileceğiniz bir platform olma hızını koruyarak rakiplerini ardında bırakıyor. Tüm özelliklerden faydalanan kullanıcılara yönelik meydana getirilen mesajlaşma, arama ve konuşmaları; indirme, kaydetme ve çıktısını almak mevzusunda {nasıl} yollar izlenmesi gerektiği mevzusunda bir çok kişinin pek bilgisi olduğu söylenemez. Dolayısıyla Whatsapp {Nasıl} Çıktı alırı, Whatsapp Konuşmaların Çıktısını {nasıl} alırım, Whatsapp Konuşmaları {Nasıl} Kaydedebilirim, Whatsapp Konuşmaları Yazıcıdan {Nasıl} Çıkarılır, vb. benzer biçimde mevzuları cevaplandırmaya destek olacağız.

Whatsapp Bildiri Kopyalama {Nasıl} Yapılır?

Whatsapp üstünden meydana getirilen konuşmaları yazıcıdan çıkarmak için bu tarz şeyleri {nasıl} kopyalamamız gerektiğine bakalım. Ilk olarak konuşmaları bulut bir sunucuya aktarma işlemini gerçekleştirmemiz gerekir.

Fakat Whatsapp şuan ki sürümü değil de alt sürümüne sahipseniz bu işlemi yapmanız mümkün değildir.Dolayısıyla güncel versiyonu denetim etmeniz gerekmektedir.Kontrolü gerçekleştirdiğiniz takdirde ilk dukkanacmak.com  adım olarak Whatsapp seçenekler menüsüne giriş yapın arkasından ayarlara tıklayarak söyleşi ayarlarını seçin.Söyleşi ayarlarına girişi gerçekleştirdikten sonrasında ise söyleşi yedeğine tıklamanız gerekir.Oluşturulan pencerede önünüze bazı seçenekler gelecektir.Daha ilkin yedekleme yapmadıysanız eğer üst butondan yedekle kısmında tıklayabilir, yaptıysanız eğer yedeklenecek platforma dair ayarlarının birini seçmeniz gerekir.Unutmayınız ki yedekleme ayarlarını ayarlamadıysanız yapacağınız yedekleme Whatsapp’ta kalacaktır.Google Drive Ayarlar kısmında göreceğiniz yedekleme türleri olarak; Google Drive’a Yedekle, Hesap seçerek yedekle, Üstünden Yedekleme ve sonrasında videoları dahil et için boş bir butona tıklamanız gerekir.Google Drive’a yedekleye dokunduğunuzda ortaya çıkacak olan ekranda Whatsapp süreli yedekleme ayarlarını görmüş olacaksınız.Günlük, haftalık, aylık ve yalnız dokunduğunuzda yedekleme yapacağınız butonlarla karşılaşacaksınız.Peşinden Whatsapp hangi Gmail hesabına yedekleme yapılacağını seçmeniz için bağlı olduğunuz hesapları cihazınızın ekranında gösterir.Eğer bağlı Google hesabı hesabı yok ise hesap ekle düğmesine tıklamanız sonrasında hesabınızın aktivasyonunu yapmanız gerekir.Hemen sonra tıkladığınız hesapla bağlı olarak kimlik doğrulaması ve erişim izni isteyecektir.İzin ver seçeneğini seçerek yedekleme ayarlarını gerçekleştirmiş olacaksınız.

Söyleşi Yedeği ekranına geri döndüğünüzde üstünden yedekleme seçeneğine tıklayarak yedeklemenin yalnız ‘wi-fi’ ya da ‘wi-fi yada hücresel’ seçeneklerinden hangisini seçeceğinizi belirledikten sonrasında tıklayarak üstünden yedekleme işlemini başlatmış olacaksınız. Sohbetlerin muhteviyatında olan bazı video ve resimlerin boyutları büyüklük açısından değişim göstereceğinden dolayı Whatsapp ayrı bir seçenekle videoları dahil edip etmediğimizi tamamen tercihin bizde bulunduğunu belli ediyor. Video dahil et butonuna tıklayarak ister videoları dahil edebilir ister bu seçeneği boş geçebiliriz. Peşinden Yedekle kısmına tıklayarak Söyleşi yedekleme işlemini başlatmış olacağız. Cihazınızda ki belirlenecek olan süre yedeklemenin boyutuna göre değişiklik gösterir. Böylelikle Whatsappta ki tüm sohbetlerin yedeklemesi gerçekleşecektir.

Eğer bir Apple kullanıcısı iseniz işiniz Iphone’da daha kolay. Şu sebeple cihazınızın kurulumunu yaparken mecburi olarak mevcud yada yeni oluşturduğunuz iCloud hesabınız yardımıyla yedekleme işlemini daha süratli halletme avantajına sahipsiniz. Yapmanız ihtiyaç duyulan sırasıyla;

Whatsapp’a giriş yapın sonrasında,Ayarlar‘a dokunun arkasından ekrana gelecek seçeneklerden,Söyleşi Yedeği‘ne tıklayarak,Otomatik Yedekleme‘ye dokunun ve mevcud yedeklemenin ayarını değiştirebilir, kapalı ise etken konuma getirebilirsiniz.Videoları dahil et tuşunu istediğiniz doğrultusunda kaydırarak,Şimdi Yedekle butonuyla yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp Konuşmalarını Çıktı Alma

Whatsapp Konuşmalarını Çıktı Alma

Whatsapp konuşmalarının fotoğraf ve videoların çıktısını almak için ilk olarak akla ilk gelen yöntemlerden biri olarak ScreenShot (Ekran Görüntüsü) almak olacaktır.

Ekran görüntüsü almak bakıldığında daha süratli, kolay ve ergonomik bir çözüm olacaktır.Bu şekilde bir alternatifi gözardı etmemelisiniz.Öteki bir alternatif ise yedekle işlemi sonrası gmail yada icloud üstünden postalanan maile giriş yaparak txt uzantılı dosyanın üstünden konuşmaları, oluşturulan dosya üstünden çıktı almaktır.Ekran görüntüsü ile iletileri çıktı almanın ergonomik olduğundan bahsetmiş olsak dahi ergonomik olmadığını zaman kaybı olarak, uğraştırıcı olarak gören insanlarda vardır.Dolayısıyla daha ergonomik çözümler arayışındaysanız önerebileceğimiz bazı yöntemlerden önde gelen Wondershare Dr. Fone for IOS (iPhone Veri Kurtarma) olarak adlandırılan program yardımıyla konuşmalarınızı çıktısını kolayca alabilirsiniz.Uygulama yardımıyla veri indirme, sohbeti dışa aktarma, söyleşi yedekleme benzer biçimde uğraşmadan elde edebilirsiniz.Uygulama ile verileriniz ile yapacağınız işlemler HTML dosyası halinde kaydedilir.Artık çıktı haline getirmek için ihtiyacınız olan bir yazıcı ve bu uygulamanın verilerinizi HTML dosyası olarak kaydetmiş bir bilgisayar olacaktır.Şimdi tüm iletilerinizi, konuşma ve mesajlaşmalarınızı çıktı alabileceksiniz. Sürümü tecrübe etmek parasızdır.

Whatsapp Silinen mesajları Geri Getirme ve Whatsapp Konuşmaları Kopyalama İndirme ile ilgili yazılarımıza da göz atabilirsiniz.