Visa ve MasterCard Arasındaki Farklar Nelerdir?

Visa ve MasterCard Arasındaki Farklar

Visa ve MasterCard Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kredi kartı dünyasının demirbaşları Visa ve MasterCard arasındaki farklar hakkında bilgi sahibi değilseniz artık olacaksınız. Dünya genelinde kredi kartı sistemlerinde uzman hale gelmiş iki ayrı firmadan bahsediyoruz. Kısa süre içerisinde sundukları alternatif imkanlar ile bankaların da en güvendikleri ulusal pazardaki sistemlerden ikisi.

Kuruluş tarihleri ayrı, firma prensipleri ayrı ancak işlevsel olarak hemen hemen aynılar. Ancak insanlar yine de iki sistem arasındaki farkları merak ediyor. Ancak aralarında çok ciddi uçurumlar bulunmuyor diyelim.

Visa ve MasterCard Arasındaki Farklar

İki şirketimiz de birbiri ile aynı işlevlere sahiptir. Dünya genelinde en popüler hale gelmiş iki sistemden bahsediyoruz. MasterCard, 1960’lı yıllarda kurulan bir şirkettir. Visa ise bu anlamda 2004 yılı itibari ile pazarda hızlı bir şekilde büyüme göstermiştir.

Bankalar, bu iki şirket içerisinden daha cazip imkanları sunan ile anlaşma yapar. Ancak işlevsel olarak baktığınızda iki sistemin de kredi kartlarında sağladığı avantajlar aynıdır.

Dünya genelinde alışveriş yapmanıza imkan tanıyan kredi kartı altyapıları olduğunu net şekilde söyleyebiliriz. Dolayısı ile çok bir fark yoktur. İki ayrı kurum, ancak aynı hizmetler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*