Vatan bilgisayar Kredi Sorgulama nasıl yapılır?

Her geçen gün yeni özellikli cep telefonlarının piyasa çıkması, eskiyen telefonun değiştirilmek istenmesi şeklinde bir oldukça nedenlerden dolayı, cep telefonu alma ihtiyacı ortaya çıkabilir. Kredi kartı ile alınmak istendiğinde yasal olarak cep telefonlarına, kredi kartı taksitlendirilmesi yapılmamaktadır. Vatan Bilgisayar ve Fibabanka anlaşması yardımıyla Vatan kredi imkanı sunulmaktadır.

Vatan telefon kredisi, 12 ay taksitle sunulmaktadır. Cep telefonu kredisi başvurusu yapabilmek için SMS göndermeniz gereklidir. SMS kısmına VATAN yazıp bir boşluk bıraktıktan sonrasında TC kimlik numaranızı yazarak, 3422 SMS hattına göndermeniz,
başvurusu için kafi olacaktır. SMS başvurusuna pozitif dönüş olduktan sonrasında size en yakın Vatan Bilgisayar şubesine giderek, cep telefonunuzu seçebilirsiniz. Arkasından, Vatan Bilgisayar şubesinde bulunan kredi sorumlusu ile beraber lüzumlu işlemleri tamamlayarak cep telefonunuzu alabilirsiniz. Minimum 3 taksit yapılırken en fazla 12 taksit imkanı sunulmaktadır.

Cep telefonu ile yaptığınız başvuruya dönüş yapılmadı ise Vatan kredi sorgulama işlemi için gene şubeye gidebilirsiniz. Daha evvelinde hiçbir banka ile çalışmamış iseniz, organik olarak cep telefonunuz bankalarda kayıtlı değil ise dönüş olmayabilir. Negatif dönüşün olmasının temel sebebi ise de kredi notunuzun düşük olmasıdır.

Vatan Bilgisayar kredi imkanı ile tüketicilere taksitli telefon imkanı sunmaktadır. Kredinizin pozitif yada negatif olması tamamen sizin kredi siciliniz ile ilgili bir durumdur. Vatan cep telefonu kredisine müracaat yaptım fakat dönüş olmadı şeklinde sorular tarafımıza gelmektedir. Bunun sebepleri arasın da bahsetmiş olduğum şeklinde ya cep telefonunuz bankacılık sistemlerinde kayıtlı değildir yada daha ilkin bankalarla yaptığınız emek harcamalar neticesinde negatif bir siciliniz vardır.

Taksitli cep telefonu kredisi 3500 TL üstü cihazlar için geçerlidir. Sigorta bedeli yansıtılabilmektedir. Banka meydana getirilen başvuruları özgürce değerlendirme hakkına haiz olduğu şeklinde kampanya koşullarını ve şartlarını da değişiklik yapma hakkını kendinde saklı tutmaktadır. Kampanya ile alınacak olan kredi, kredili mevduat hesabı açılması durumunda geçerli olmaktadır. Onaylanan bir kredi için ek belge yada kefil istenebilmektedir. Faiz oranları değişen finansal koşullar çerçevesinde değişim izah edebilir.

Vatan cep telefonu kredisi hakkında detaylı informasyon almak için en yakın Vatan Bilgisayar şubesine gidebilir yada Fibabanka şubelerinden kredi hakkında informasyon alabilirsiniz.