Uyurken Para Kazandıran 10 Yeni İş Fikri 2022 (En Oldukça Kazandıran)

İçindekilerUyurken Para KazanmakUyurken Para Kazandıran İşlerYoutube Kanalı Açarak Uyurken Bile Para KazanmakKripto Para Borsasında Uyurken Para KazanmakBlog YazarlığıTelif Hakkı Elde EtmeReklam DanışmanlığıMobil Uygulama TasarlamakStok FotoğrafçılıkAffiliate MarketingOnline EğitimInfluencerlıkHisse Senedi YatırımıVloggerlıkSosyal Medya DanışmanlığıYatırım YapmakE-Tecim Yaparak Para Kazanmaİçerik SitesiÜyelik İle Para KazanmaOyun Oynayarak Para Kazan

Uyurken para kazandıran 10 yeni iş fikri kazanılmış olduğu paranın kafi olmamasından şikayetçi olan birçok kişinin aklında sual işareti oluşturuyor. Bundan dolayı uyurken para kazanma şekilleri yoğun bir halde araştırılıyor. Dünya düzeni değiştikçe, Warren Edward Buffett’ın “Uyurken para kazanmanın bir yolunu bulamazsan ölene kadar çalışırsın.” sözlerinin gerçekliği de artıyor. Hal bu şekilde olunca en oldukça para kazandıran işler yanında eylemsiz gelir teknikleri kullanılıyor. Ikimiz de sizler için bu işleri araştırdık.

Uyurken Para Kazanmak

Pek oldukça şahıs bu cümleyi ilk duyduğunda yanlış düşüncelere kapılıyor. Burada kastedilen uyurken bile eylemsiz gelir elde etmenizdir. Uyuduğunuz için para kazanmak değil. Doğal olarak bu yolla da para kazanmanın mümkün bulunduğunu belirtmekte yarar var.

Seçtiğiniz iş yardımıyla, etken olarak yoğun bir emek vermenize gerek kalmadan günün her saatinde para kazanmanız mümkün. Dünyada en oldukça para kazandıran işleri yapanlar kesinlikle bu eylemsiz gelir kaynaklarını da kullanmakta ve servetlerine servet katmaktadırlar.

Uyurken Para Kazandıran İşler

Uyurken para kazanmak isteyenler için eylemsiz gelir deposu olarak Türkiye’de en oldukça para kazandıran işleri sıraladık.

Youtube kanalı açmakKripto para piyasasıBlog yazarlığıTelif hakkı elde etmeReklam danışmanlığıMobil uygulama tasarlamakStok fotoğrafçılıkAffliate marketingOnline eğitimInfluencerlıkHisse senedi yatırımıVloggerlıkSosyal medya danışmanlığıYatırımE-ticaretİçerik sitesiÜyelik sistemi olan web site kurmakOyun oynamak

Youtube Kanalı Açarak Uyurken Bile Para Kazanmak

Youtube platformunu kullanarak oldukça ciddi rakamlar kazanan birçok şahıs var. Bunun için tek yapmanız ihtiyaç duyulan ilgi çekici mevzularla ilgili videolar çekmek. Müzikle uğraşmak, gündemdeki vakaları yorumlamak, popüler akımlar, tamirat-tadilat, yiyecek yapmak ve benzeri birçok mevzu Youtube kanalınızın teması olabilir. Başlangıçta cep telefonunuzla bile çekimler yapabilirsiniz. Eğer seyirci kitleniz artarsa, daha ustalaşmış ekipmanlarla devam edersiniz.

Youtube üstünden uyurken bile {nasıl} para kazanırsınız? probleminin cevabı oldukça kolay. Yüklediğiniz videolar izlendikçe para kazanacaksınız. Rakiplerin bir fazlaca fazla olduğu bu sektörde kesinlikle fark yaratmalısınız.

Kripto Para Borsasında Uyurken Para Kazanmak

Kripto paralar son günlerin en fazla konuşulan mevzularından. Yapmış olduğu zekice yatırımlar yardımıyla parasını katlayan kişiler olduğu şeklinde yanlış seçimler sonucu büyük maddi kayıplar yaşayanlar da var. Bundan dolayı kripto para piyasasına girmeden ilkin titizlikle araştırma yapmalısınız. Risk almalı fakat bunun ihtimaller içinde neticelerini da hesaplamalısınız. Doğru yatırımlar yaptığınızda uyurken bile para kazanmanız kaçınılmaz olur.

Blog Yazarlığı

İlgi çekici bir blog sahibi olduğunuzda, markalar reklam verecektir. Bu sayede blogunuz tıklandıkça reklamlar yardımıyla artı gelir elde edebilirsiniz. Blogunuzu oluşturmak, belli bir kesime ulaşmak, reklam almak ve bu sayede gelir elde etmek emek isteyen yoğun bir süreçtir. Pes etmeden hedefinize kilitlendiğinizde güzel rakamlar kazanabilirsiniz.

Telif Hakkı Elde Etme

 Yaptığınız işle ilgili mevzularda patent ya da telif hakkı aldığınızda gelir elde etmeniz mümkün olur. Başkaları sizin fikrinizi ya da eserinizi kullandıkça para kazanmaya devam edersiniz.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Manisa Yunusemre Akhisar Evlere İş Veren Bölgeler 2022

20 Ocak 2022

Müzik eseriSesFotoğrafResimWeb sitesiSinema filmleri ile telif hakkı alabilirsiniz.

Reklam Danışmanlığı

Reklam danışmanlığı yaparak belli komisyon oranlarında para kazanmanız mümkün. Başlangıçta minik çaplı bir reklam ajansı kurarak bu işe başlayabilir ve sonrasında işleri büyütebilirsiniz. Başarınız belgelendikçe gelen talep de o oranda artacaktır.

Mobil Uygulama Tasarlamak

Akıllı telefonlar yardımıyla derhal her işlemi kolaylıkla yapabiliyoruz. Bundan dolayı binlerce değişik mevzuda ve işlevde mobil uygulama tasarlanıyor. Siz de tercih edilmesi olası olan bir mobil uygulama tasarlayabilir ve meydana getirilen her indirme ile para kazanabilirsiniz.

Yığın Fotoğrafçılık

Fotoğraf çekme mevzusunda kabiliyetiniz var ise bu iş tam size nazaran. Markalar reklamlarında, iletmelerinde kullanmak amacıyla fotoğraf satın almakta ve bu pazar her geçen gün büyümektedir. Bunun için dijital platformları kullanmak en zekice seçim olur. Shutterstock şeklinde sitelerde bu fotoğrafları satabilir ve uyurken bile para kazanabilirsiniz.

Çektiğiniz fotoğrafları yükleyebileceğiniz başlıca siteler şunlardır:

UnsplashSplit ShireFlickrPixabayGratisographyPexelIM FREEThe Stocks

Affiliate Pazarlama

Bu yeni sistemin mantığı stoksuz e-ticarettir. Ürünleriniz için sanal bir market oluşturduktan sonrasında depoya gerek kalmadan kullanıcılara pazarlayabilirsiniz. Bu yöntemle elde edilmiş kar oranı oldukça yüksektir. Sebebi ise gideriniz oldukça azca olması diyebiliriz.

Online Eğitim

Şuan online eğitim vererek para kazanma denildiğinde akla gelen ilk platform Udemy’dir. Binlerce şahıs bu platforma eğitim videolarını belli ücretler karşılığında yüklemekte ve eğitimler satın alındıkça para kazanmaktadır. Bilhassa pandemi döneminde kendiniz geliştirmek ve yeni bir şeyler öğrenmek isteyenlerin yoğun talep gösterdiği bu sektör, pandemide para kazandıran işlerin de başlangıcında gelmektedir. Online olarak ders verebileceğiniz konulardan bazıları şunlardır:

GitarDilExcelMuhasebeHızlı okumaDiksiyonKemanÜniversite dersleriDikiş-nakışBoyama

Influencerlık

Atık bu mesleği duymayan ve kabul etmeyen kalmadı. Başlangıçta pek oldukça kişinin saçma bulmuş olduğu ve eleştirdiği bu meslek, yurt haricinde para kazandıran işlerin ilk esnasında yer ediniyor. Oldukça geniş bir kesime hitap ettiğiniz için geliriniz de o oranda artar. Bu iş için güvenilir olmanız, hayatınızın her anında paylaşım yapmanız önemlidir. Ihmal etmeyin, sizi takip eden kişiler neler yaptığınızı, hangi restoranlara gittiğinizi ve hangi ürünleri kullandığınızı görmek isteyecek.

Hisse Senedi Yatırımı

Hisse senedi yatırımı yapmak günümüzde oldukça popüler. Sadece uyarmadan geçmeyelim, bu iş için araştırma yapmanız ve data sahibi olmanız oldukça mühim. Yaptığınız zekice yatırımlar yardımıyla uyurken kazanç sağlamak aslen ne kadar kolay görebilirsiniz. Tıpkı kripto para borsaları şeklinde bu iş de oldukça riskli. Riski belli oranda göze almadan başarı göstermiş olamayacağınızı aklınızdan çıkarmayın.

Vloggerlık

Aslına bakarsak bu iş Youtuber olmakla oldukça benzer. Vlog çeken kişiler çoğu zaman bu videoları Youtube platformuna yükler. Siz de seyahat videoları, günlük yaşam rutini videoları çekerek sizi merakla takip eden kişilerin yapacağı her seyretme ile para kazanabilirsiniz.

Toplumsal Medya Danışmanlığı

Toplumsal medya her alanda vazgeçilmezliğini koruyor. Ürün tanıtımları, satışları, bankacılık işlemleri, eğitim başvuruları ve aklınıza gelebilecek daha birçok mevzu toplumsal medya platformları vesilesiyle gerçekleşiyor. Siz de ustalaşmış olarak danışmanlık yaparak para kazanabilirsiniz.

Yatırım Yapmak

Yatırım yapmak denildiğinde aklınızın alamayacağı kadar oldukça sektör bu kapsama girer. Bir işe ortak olmak, gayrimenkul almak, altın, dolar, euro yatırımı yapmak ve daha birçok alternatif vardır.

Yatırım yaptığınızda ihtiyacınız olan tek şey beklemektir. Zaman içinde kar elde edersiniz.

E-Tecim Yaparak Para Kazanma

Salgın süreci öncesinde de talep gören bu sektör, salgının ortaya çıkmasıyla adeta nirvanaya ulaştı. Neredeyse hepimiz gereksinimlerini online mağazalarından temin eder duruma geldi.

Siz de bu fırsatı değerlendirip e-ticaret işine girebilirsiniz. Bir mağazanız yoksa bile bu şekilde para kazanabilirsiniz. Mağazanız var ise işlerinizi katlayabilirsiniz. 7 gün 24 saat gelecek olan siparişler sizin için bir fırsat olacaktır.

Bu sektörde en oldukça tercih edilen işlerin başlangıcında el emeği ürünlerin satışı gelir. Siz de evinizde ürettiğiniz ürünlerle uyurken para kazanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

İçerik Sitesi

Gün içinde aklımıza bir şey takıldığında probleminin yanıtını ilk olarak arama motorlarında bulmaya çalışırız. Doğru bilgiye ulaşmak bu kadar kolay olduğundan içerik siteleri oldukça talep görmektedir. Siz de güncel mevzular hakkında içerikler hazırlayarak her tıklanmada para kazanabilirsiniz.

Üyelik İle Para Kazanma

Giriş yapabilmek ve içeriklere erişebilmek için üyelik gerektiren sitelere çoğu zaman belli bir miktar ücret ödenmesi gerekir. Üyelik sistemiyle oluşturulmuş bir web site kurarak gelir elde etmeniz belli bir süre alacak olsa da oldukça karlıdır.

Oyun Oynayarak Para Kazan

Seneler öncesinde bu yöntemle para kazanmanın mümkün olacağı söylense, büyük tepki görürdü. Sadece günümüzde bu mümkün. Hem keyifli zaman geçirip hem de para kazanmanıza olanak sunan bu oyunlar, bayağı fazla kullanıcı tarafınca tercih ediliyor. Hem oynayıp hem para kazanabileceğiniz uygulamalar şunlar:

LOLPubGInbox DollarsTap It BigCounter Strike Global OffensiveTeam Fortress 2