kim aramıs beni

Ücretsiz Beni Kim Aramış Öğrenme 2020

Mobil cihazlar üzerinden oluşturulan aramalar, kayıtlı sistemler vasıtası ile sorgulanabiliyor. Yabancı bir numaradan arandığınızda bu numaranın kim olduğunu, hangi şebekeye kayıtlı olduğunu, hattın sahibinin ismini ve soyismini öğrenmeniz mümkündür. Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenebilirim diyenler amacıyla Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, Bimcell ve Avea sorgulamaları haberimizde..

Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenebilirim?

Mobil hat kullanıcıları, kendilerini kimin aradığını sorgulama neticesi öğrenebilmektedirler. Bunun amacıyla sorgulama yapılacak numaranın sahibinin, tarifesi üzerinden hattının sorgulama servislerine açık olması gerekmektedir. Sıfır hat alımlarına şebekelerine numaram gözükmesin talimatı veren ya da hesabından bu ayarı aktif eden bireylerin numaralarını bulmak basit değildir. Bu numaralar yalnızca şikayet neticesinde Savcılık doğrultusundan yapılacak inceleme neticesinde öğrenilebilir.

Sizi arayabilecek bireylerin adlarını az çok ön görü ediyorsanız, İsimden Telefon Numarası Bulma yöntemini deneyebilirsiniz.

kim aramıs beni

Rahatsız Eden Numaranın Kim Olduğunu Öğrenme
Eğer sizi rahatsız eden bir telefon numarası varsa, bu şahıs devamlı olarak bu hali tekrarlıyor ve bunu bilerek yapıyorsa, şahıs ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Bunun haricinde, Vodafone, Turkcell ya da Türk Telekom hatları amacıyla hat sağlayıcı operatörlere açıklamada bulunmak rastgele bir çözüm getirmeyecektir. Yani müşteri hizmetleri arayıp, sizi rahatsız eden bir numara olduğunu ve bu numaranın kime ait olduğunu öğrenmeye sorgulamaya çalışmanız, beni kim aramış sorunuza yanıt olmayacaktır. Çünkü mobil hat operatörleri, şahsi bulguların güvenliği mevzuatı gereğince, sorgulama gerçekleştirmek dilediğiniz numaranın kime ait olduğunu size bildiremezler.

Gizli numaradan arayan bulma tekniği adlı içeriğimiz sayesinde, sizi arayanın kim olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Rahatsız Eden Numarayı Savcılığa Bildirme
Cumhuriyet Başsavcılığı, bireylerin istekleri ya da suçun öğrenilmesini müteakiben harekete geçerler. Bazı suçlarda, suçun zenginliği söz hususu olmasından kendi kendine tahkîkatya başlayan Savcılarımız, birtakım suçların TCK ve Ceza Kanunu hükümlerine göre, şikayete bağlı olması sebebiyle, makalelı şikayet müracaatı neticesinde sorgulama yaparlar. Cumhuriyet Başsavcılığı ya da 1. Kademe Yargı Yolu mahkemeleri dava ya da tahkîkat adımında Turkcell, Vodafone, Turk Telekom ya da başka operatörlere resmi bir makale gönderirler. Bu makale da, sizi rahatsız eden telefon numarasının kimin olduğunu, hangi numaraları aradığını ve hem de geriye dönük olarak 1 sene süresince kimleri aradığını, ne konuştuğunu, kimlere ne mesaj gönderdiğini öğrenebilirler. Bu konuda mobil şebeke operatörlerinin görüşme girdilerinin ve şahsi bulguların adli makamlara bildirme zorunluluğu sahip olunan olup, bu hal mevzuat hükümlerine göre uygulanmaktadır.

Eğer sizi devamlı rahatsız eden bir telefon numarası var ise, bu numaranın kime ait olduğunu öğrenmek dilerseniz ya da bu numara ile ilgili şikayette bulunmak dilerseniz bağlı bulunduğunuz yerde ki Adliye’ye (Cumhuriyet Başsavvcılığına) giderek, nöbetçi Cumhuriyet Savcısına suç duyurusu müracaatında bulunabilirsiniz.

operatorler

Türk Telekom Beni Kim Aramış Öğrenme Servisi
Türk Telekom beyaz sayfalar ismini verilen internet sitesinde, hat sahiplerinin izin verilen ya da gizlemeyi unuttuğu telefon numaralarının öğrenilmesine imkân tanımaktadır. Bunun amacıyla bireyin TTREHBER denen serviste izin vermiş olması zorunludur. Sorgulama 2 şekilde yapılmaktadır.

İnternet tarayıcınızdan http://www.ttrehber.turktelekom.com.tr adresine girerek, ön görü ettiğiniz bireyin, adı soyadı il ve semt seçilerek BUL butonuna tıklayabilirsiniz.
İkinci sorgulama tekniği olarak Türk Telekomun 11811 sayılı Beni Kim Aramış Telefon Numarasını Nasıl Öğrenebilirim? servisini arayabilir ve buradan sorgulama yapabilirsiniz.
Öğrenmek dilediğiniz telefon numarasını başında 0 (sıfır) olmadan aratarak 11855’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Kişinin kim olduğuna dair bulgular cebinize gelecektir. Bunun neticesinde tarafınızdan 1 Lira 25 kuruş ücret alınacaktır.
Cep telefonunuzun tuşlama menüsünden *100# miktarını tuşladığınız da telefonunuzun bilinmeyen numaralar servisine giriş yaparsınız. Bu servis amacıylade arayan bireyin numarasına göre ya da ismine göre sorgulama yapabilirsiniz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours