Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri 2022 (Kimsenin Aklına Gelmeyen İşler)

İçindekilerTürkiye’de Denenmemiş İş Sektörleriİşletme Desteği İle Fark Yaratın!Karizma ve Itimat EğitimiGeleceğin İş Fikri: Siber GüvenlikPatlayacak İş Fikirleri: Hayvan Kiralama!Antika Yenilemeye Var Mısınız?Bilgisayar Oyunlarını Oyun Motorları İle Oynayın!Keyifli İş Fikri: Gezi PlanlamaDrone Kiralama Hizmetiİlginç İş Fikri: Hiddet OdasıYurtdışında Olup Türkiye’de Olmayan Girişim: Gizem DükkânıElektrikli Bisiklet İmalatını Türkiye’de Yapın!Geleceğin En Mühim Sektörü: Sürdürebilirlik DanışmanıYurtdışında Olup Türkiye’de Olmayan İş FikirleriÇin’de Olup Türkiye’de Olmayan ÜrünlerEn Oldukça İşleyen Dükkânlar Hangileridir? 2022Para Kazandıran Zekice İş Fikirleri 2022Kimsenin Aklına Gelmeyen İş FikirleriAlıcısı Hazır İşler Nedir?En Karlı İş Fikirleri Hangileridir?Sermayesiz İş FikirleriTürkiye’de Olmayan Zekice İş FikirleriYiyecek İçecek İş FikirleriSahibini Varlıklı Eden 12 Patlayacak İş FikirleriSanayide Ne Dükkânı Açılır?Mahalle Arasına Ne Dükkânı Açılır?

Yurtdışında olup Türkiye’de olmayan girişimler, çinde olup türkiye’de olmayan ürünler hangileridir, Patlayacak is fikirleri nedir, türkiye’de olmayan iş fikirleri 2022 senesinde nedir, Dünyada değişik iş fikirleri ve Yurtdışında başarıya ulaşmış olan is Fikirleri detaylandırdık. İşte yabancı ülkede olup türkiye’de olmayan işler ve almanyada olup türkiye’de olmayan ürünler ve türkiye’de olmayan ergonomik ürünler..

Türkiye’de Denenmemiş İş Sektörleri

İş dünyasındaki dönüşümler ve artan rekabet ile birlikte insanların taleplerini karşılamak için girişimler de hız kazanmıştır. Hızla gelişen teknolojinin gelişmesiyle beraber piyasadaki iş fikirleri de kendine özgü bir halde gelişmiştir. Artık, yaratıcı bir iş fikri bulmak zorlaşmıştır. Bu yazımızda, Türkiye’de olmayan iş fikirleri hakkında düşünce edinebilir, Türkiye’de denenmemiş iş fikirleri arıyorsanız yatırım yapmak için araştırma yapabilirsiniz.

Girişimci adayları için yeni iş fikirleri kimi vakit riskli olabilmektedir. Dünyada yatırımcısına ciddi düzeyde para kazandıran fakat vatanımızda uygulanmamış olan çeşitli iş fikirleri vardır. Doğru planlama süreci ile bu işler uygulamaya geçirilebilir ve kar edilebilir.

İşletme Desteği İle Fark Yaratın!

Türkiye’de olmayan iş fikirleri içinde işletme desteği bulunmakta. İşletme yardımıyla iş fikrini hayata geçirmiş olan girişimcilere işletme desteği sağlayarak bir danışmanlık şirketi kurabilirsiniz. İşletmelerin kurulum aşamasında danışmanlık hizmeti verebilir, şirketleri doğru yönlendirerek kurulum kolaylığı sağlayabilirsiniz.

Karizma ve Itimat Eğitimi

Türkiye’de alanında uzman kişiler tarafınca karizma ve itimat eğitimi verilmektedir. Fakat bu işi kurumsal bir boyuta taşımaya var mısınız? Türkiye’de tamamlanmamış olan sektörler içinde olan bu eğitimi ustalaşmış bir danışmanlık hizmeti sağlayarak hayata geçirebilirsiniz.

Geleceğin İş Fikri: Siber Güvenlik

Türkiye’de siber güvenlik hizmeti veren kurumsal düzeyde yerli bir işletme bulunmuyor. Yerli siber güvenlik şirketini kurarak çağa ayak uydurup süratli bir halde sektörde yükselebilirsiniz.

Patlayacak İş Fikirleri: Hayvan Kiralama!

Patlayacak iş fikirleri arayışında olanlar için hayvan kiralama müthiş bir düşünce! Günümüzde artık belirli dönemler için hayvan kiralama hizmeti verilmektedir fakat bu hizmet hemen hemen Türkiye’de bulunmamaktadır.  Mesela yazın şehirden uzaklaşmak için dinlence yaparken tavuk ve inek kiralayabilir, organik beslenmek için yumurta ve süt tüketimini direkt hayvanlardan sağlayabilirsiniz.

Antika Yenilemeye Var Mısınız?

Evet, yanlış duymadınız! Kimsenin aklına gelmeyen işler içinde antika yenileme bulunuyor. İnsanların gerek maddi gerekse tinsel olarak kıymet verdiği ürünler için yenileme ve onarım hizmeti verebilirsiniz.

Bilgisayar Oyunlarını Oyun Motorları İle Oynayın!

Dünyada bilgisayar oyunlarına ciddi şekilde yönelim olmaktadır. Toplumsal medya platformlarından bu oyunlar hakkında videolar çekilmekte ve milyonlarca kez izlenilmektedir. Fakat Türkiye’de hemen hemen bu oyunların altyapısının sağlandığı bir oyun motorlarına yönelik yeni iş fikirleri bulunmamaktadır. Oyun motorları, ilerde karşılaşacağımız girişimcilik projeleri içinde yer alacağa benziyor!

EDİTÖR TAVSİYESİ

Yabancı Cafe İsimleri ve Anlamları (TAVSİYELER)

20 Ocak 2022

Keyifli İş Fikri: Gezi Planlama

Türkiye’de denenmemiş iş fikirleri arayanlar için gezi planlama oldukça keyifli bir iş! Ülkemizin varlıklı coğrafyası, gezim ülkelerinden biri olmamızı sağlamaktadır. Siz de bu durumu avantaja çevirip gezi planlayıcılığı yapabilir, bu işi kurumsal boyuta taşıyarak alanınızda uzman olabilirsiniz.

Drone Kiralama Hizmeti

Son yıllarda çoğunlukla kullanımda olan droneları kiralayarak kurumsal bir hizmet verebilirsiniz. Bireysel olarak kiralama yapılsa da siz bu işi ustalaşmış düzeyde yaparak ilk olabilirsiniz!

İlginç İş Fikri: Hiddet Odası

Kimi vakit sinir ve stresinizi atmak için uygun ortam bulamayabilir, her şeyi içinize attığınız için ara sıra hiddet denetim problemi yaşayabilirsiniz. Bu durum için hususi olarak hazırlanmış hiddet odaları yardımıyla rahatlamanız mümkün! İlginç iş fikirleri içinde olan hiddet odası ile müşterilere koruyucu elbise giydirip cam ve plastik ürünleri parçalama fırsatı tanıyabilirsiniz! Bu işte güvenlik önlemlerini oldukça sıkı tutmalısınız.

Yurtdışında Olup Türkiye’de Olmayan Girişim: Gizem Dükkânı

Yurtdışında olup Türkiye’de olmayan girişimler içinde gizem dükkânı var! Armağan seçmek kimi vakit işin içinden çıkılmaz bir hal alabilmektedir. İşte, yurtdışında bunun farkına varan bazı işletmeler gizem kutusu tasarlayarak sizi bu dertten kurtarıyor. İnsanlar, içlerinde ne işe yaradığını bilmediği bu kutuları armağan olarak alarak armağan etmek istedikleri kişilere gönderiyorlar. Birbirinden değişik ve garip hediyelerin olduğu bu kutular merak uyandırıyor!

Elektrikli Bisiklet İmalatını Türkiye’de Yapın!

Devletimizde kullanılan elektrikli bisikletlerin imalatı yurt haricinde gerçekleşmektedir. Yeni iş fikri arıyorsanız, yerli bir işletme kurarak elektrikli bisiklet imalatı yapabilirsiniz. KOSGEB destekleri ile işletmenizi süratli bir halde kurabilirsiniz!

Geleceğin En Mühim Sektörü: Sürdürebilirlik Danışmanı

Kaynak tüketiminin hızla artması ve küresel ısınma tehlikesi, sürdürülebilir yaşam politikasının çoğunlukla gündeme gelmesine niçin olmuştur. Bu yüzden birçok işletme, çevreci politikalara geçmeye çalışmakta ve bu mevzuda yeni yollar aramaktadır. Türkiye’de tamamlanmamış olan sektörler içinde olan sürdürülebilirlik danışmanlığı ile hem çevreye büyük oranda katkı sağlayabilir, hem de hizmetinizde kazanç sağlayabilirsiniz.

Yurtdışında Olup Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Hırdavat Kiralama İşletmeleriDonut DükkanlarıTaco Satışı YapmakÇamaşır Makinesi OtomatlarıTek Kullanımlık Şarj ÜrünleriKickstarter İş FikirleriSos DükkanlarıKapsül Hostel FikriAğaç Ev İmalatıPlastik Yiyecek ÜretimiPet CafeHapishane HotelTekel CafeDijital Miras Girişimiİleri Tarihindeki Mektup GirişimiMesleki Eğitim KursuBardak Yiyecek DükkanlarıDiyet MarketErkek Bakım SalonlarıÇeyrek Pizza Dükkanları

Çin’de Olup Türkiye’de Olmayan Ürünler

Dünyanın en kirli havasına haiz şehirleri içinde Çin’de çeşitli sorunların çözümü için değişik alternatif ürünler piyasada dikkat çekiyor. Bunlardan en ilginci ve ülkemize hemen hemen gelmemiş ürünler Çin’de Olup Türkiye’de Olmayan Ürünler ve İnternetten Süratli Satılacak Ürünler aşağıdaki gibidir:

Taze Hava Şişesi Potansiyel: 5/10.Panda çayı Potansiyel: 9/10Telefon Öpücüğü Potansiyel: 2/10Yanak gerdirici Potansiyel: 7/10Balsam elması Potansiyel: 9/10Salatalık Cipsi Potansiyel: 9/10Mürekkepli dövme cihazıpoşet kapatıcısıKulak temizleyiziStres küpü figretMutag elektronik etiketHırsızlığa karşı dayanıklı sırt çantası LoctoeFooxmett kir tutmayan kumaşSmartparka akıllı montCarloudy vasıta camı göstergesiDiş fırçası amabrushVue akıllı gözlük Hava Kanallı ve Delikli Spor Fren Disk Seti12V Isıtıcılı Gizleme KabıDiamond Kaplamalı TermoslarSensörlü Masaüstü Çöp KovasıÇin İşi Çamaşır Kurutma İpi

En Oldukça İşleyen Dükkânlar Hangileridir? 2022

Dükkan açma fikrinde olup ne tür dükkân açacağına karar veremeyenler için en oldukça işleyen dükkânlar listesini oluşturduk.

Devletimizde en oldukça işleyen dükkânlar aşağıdaki gibidir:

Konsept kafelerÜrün çeşitliliği fazla olan marketlerMüzik kafeKonsept çiçeklerin yapıldığı çiçekçi dükkânıHayvanların bulunmuş olduğu kafelerOyun salonları

Para Kazandıran Zekice İş Fikirleri 2022

Para kazandıran iş fikri arayışında olan girişimcilerin yatırım yapabilecekleri ve kar edebilecekleri zekice iş fikirleri örnekleri aşağıdaki gibidir:

Kariyer danışmanlığı: Yaşam koçluğu ve kariyer danışmanlığı hizmeti veren kurumsal bir şirket kurabilirsiniz.Yoga merkezi: Yoga merkezi kurarak gittikçe popülerleşen bu sektörde kazanç sağlayabilirsiniz.Editörlük: Bir web sayfası üstünden içerik yazarak yayınlayabilir, bu içerikleri yayınlayabilirsiniz.At yetiştiriciliği: Cins atlara yönelik artan ilgi ile yeni bir iş fikri olarak at yetiştiriciliği gündemdedir.Organik hayvan yemi: Evcil hayvanlarına ehemmiyet veren kişiler için mükemmel iş fikri!Drone ile teslimat yapma: Çağa ayak uydurarak drone ile teslimat gerçekleştirebilirsiniz.Girişim danışmanlığı: Kendi işini oluşturmak isteyen birçok girişimcinin yapabileceği bir yatırım!Gübre dağıtımı: Tarımla ilgilenen kişiler, ulaşım sıkıntısı olan bölgelere gübre dağıtımı gerçekleştirebilir.Bungalov evler: Popülerliğini korumuş olan bungalov evler ile dinlence beldelerinde kiralama hizmeti verebilirsiniz.Vegan kafe: Hayvansal besin tüketmeyen bireyler için vegan kafe açabilirsiniz.

Kimsenin Aklına Gelmeyen İş Fikirleri

Yatırım yapmak için kimsenin aklına gelmeyen işler arayanlar için iş fikirleri aşağıdaki gibidir:

Domain satışıOto ekspertiz dükkanı açmakKendi kendini temizleyen umumi tuvaletlerEditörlükPetshop açmakYat kiralama hizmetiEvcil hayvan oteli açmakYaşam koçluğu hizmeti vermekKaz yetiştiriciliğiToz maskesi üretimiDrone ile teslimatKayık kiralamaSporcular için organik makyaj malzemeleriMüzik kafe açmakMantar yetiştiriciliği yapmakGübre dağıtımıSerbest grafik tasarımcılığıOto yıkamacı açmak bu işler ile yüksek kazanç sağlayabilirsiniz.

Yatırımınızın riskini en aza indirmek isteyebilir ve alıcısı hazır işler arayışına girebilirsiniz.

Alıcısı Hazır İşler Nedir?

Kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız, aşağıdaki listedeki alıcısı hazır zekice iş fikirleri üstünden düşünce edinebilirsiniz Alıcısı ve müşterisi hazır işler aşağıdaki gibidir:

Arıtma satışı yapmakKargo şubesi almakAlışveriş merkezlerinde stant açmakOnline tesettür mağazası kurmakBebek giyim mağazası açmakMakale yazarlığı yapmakMobilya mağazası oluşturmak ve satışını yapmakHazır ofis işletmeciliğiEv yiyecekleri dükkânı açmakElektrikli bisiklet kiralamak

En Karlı İş Fikirleri Hangileridir?

İş hayatına atılmanıza destek olacak en karlı iş fikirleri aşağıdaki gibidir:

Video satışıBlog yazarlığıEditörlükÇiçekçi dükkânı açmakMantar yetiştiriciliğiDoğum fotoğrafçılığıAhşap ürün oymacılığıAntika restorasyonuCatering hizmetiTeraryum yapımı

Sermayesiz iş fikirleri, en karlı iş fikirleri ve azca ana para gerektiren iş fikirleri bulunmaktadır. Bu iş fikirlerinden kendinize uygun olanı seçerek sektörde ilerleme kaydedebilirsiniz.

Sermayesiz İş Fikirleri

Sermayesi bulunmayan kişiler sermayesiz iş fikirleri arayışına girmektedir. Mesela bir Youtube kanalı açıp video çekimi yapabilir, örneksiz içerikler yetiştirebilirsiniz. Eğer yazı yazma kabiliyetinize güveniyorsanız, blog açıp orada da yazılarınızı yayınlayabilirsiniz. Isterseniz eğitici ve merak uyandırıcı videolar çekerek takipçi sayınızı artırıp buradan gelir elde edebilirsiniz. Abone sayınıza gore geliriniz de artacaktır ve reklam anlaşmaları da yaparak kazanç sağlamanız mümkün olacaktır.

Türkiye’de Olmayan Zekice İş Fikirleri

Türkiye’de olmayan orijinal iş fikirleri daima merak edilmektedir. Türkiye’de olmayan zekice iş fikirleri aşağıdaki gibidir:

Drone kiralamaÖfke odasıElektrikli bisiklet imalatıOyun motoruOnline güvenlik hizmetiSeyahat planlamacılığıKaçış odasıAntika yenileme hizmetiİşletme desteğiGizem kutusu

Yiyecek İçecek İş Fikirleri

Yiyecek içecek sektörü iş fikirleri aşağıdaki gibidir:

Mantı eviEv yiyecekleri hizmetiLimonata dükkânı açmakBörekçi açmakEvde dondurulmuş besin ürünleri hizmeti vermekGurme patlamış mısır dükkânı açmakButik kafeKahve dükkânı açmak

Yiyecek ve içecek sektörü daima alıcısı olan ve hiçbir vakit önemini yitirmeyen bir sektördür. Sermayesiz kimsenin aklına gelmeyen iş fikirleri içinde yiyecek içecek sektörü yer verilmiştir.

Sahibini Varlıklı Eden 12 Patlayacak İş Fikirleri

İnsan Kaynakları ve İşe alım hizmetleri Senelik Gelişme Beklentisi: %7Karton kutu ve Konteyner imalatı. Senelik Gelişme Beklentisi: 8.5Yıkım Müteahhitliği Senelik Gelişme Beklentisi: 13Bulut depolama Senelik Gelişme Beklentisi: 14,5Evde sıhhat Hizmetleri Senelik Gelişme Beklentisi: 16Turizm. Senelik Gelişme Beklentisi: 10.4Kargo Senelik Gelişme Beklentisi: 11 Yedek parça imalatı Senelik Gelişme Beklentisi: 12

Sanayide Ne Dükkânı Açılır?

Sanayide açılacak dükkân örnekleri şunlardır:

Otomatik şanzıman tamirciliğiOtomatik vites tamirciliğiModifiye dükkânıSulu yiyecek dükkânıEkspertiz hizmeti

Oto endüstri işyerleri bölgesinde yatırım yapmak isteyenler, kazançlı bir iş yeri açmak için düşünce arayışına girmektedir. 

Mahalle Arasına Ne Dükkânı Açılır?

Mahallede arasına minik bir dükkân açmak istiyorsanız, bulunduğunuz semte gore düşünce edinebilirsiniz. Eğer oldukça işlek bir mahalle değilse yiyecek hizmeti verebilirsiniz. Avmlerine uzak ise giyim sektörüne yönelebilirsiniz. Tüm bu fikirler, mahallenin potansiyeline gore geliştirilebilmektedir.

Kimsenin aklına gelmeyen zekice iş fikirleri için en oldukça kazandıran iş içinde olan yukarıda vermiş olduğumuz listelere de göz atabilirsiniz.