Tüm Bankaların EFT Saatleri

Vadeli Mevduat Hesabı

Tüm Bankaların EFT Saatleri

Bankacılık işlemlerinin zamanı oldukça derindir. Bu aşamada bankacılığın günümüze gelinceye kadar oldukça değişik işlemleri yapabilme kabiliyetinin geliştiği de bilinmektedir. Günümüz itibariyle bankacılığın teknolojik gelişmelere ayak uydurarak fazlaca daha etkin bir halde hizmet sunmuş olduğu da bilinmektedir. Bilhassa webin yaşamımıza girmesiyle beraber bankacılık işlemlerinin de niteliğini fazlaca daha çok bir halde geliştirdiği bilinmektedir. Bu doğrultuda mobil bankacılık da dahil olmak suretiyle pek fazlaca alternatif seçeneğin banka müşterilerinin hizmetine sunulmuş olduğu bilinmektedir. Bilhassa mobil bankacılığın devreye girmesi sonrasında EFT işlemlerinin derhal her saat içinde gerçekleştirildiği bilinmektedir. Ilk olarak EFT teriminin ne anlama geldiğinin yanıtını vermek gerekirse; elektronik fon transferi olarak tanımlanan bir havale yöntemi EFT olarak tanımlanmaktadır.

EFT, kurumlar ya da kişiler içinde parasal işlemlerin web vesilesiyle gerçekleştirilmesi işlemi olarak da tanımlanmaktadır. Ek olarak bu işlemin bankalar vasıtasıyla da yapılması mümkün olmaktadır. Günümüzde web altyapısının yaygınlaşmasına paralel olarak derhal her ortamda para transferlerinin gerçekleştirilebildiği bilinmektedir. Esasında şipşak ara transferi olarak da tanımlanabilen EFT, günümüzde fazlaca sayıda değişik vasıta vasıtasıyla gerçekleştirilebilmektedir. Bu aşamada akıllara EFT saat ne kadara kadar yapılır? Tarzında sorular gelmektedir. Şu sebeple günümüzde artık pek fazlaca insan kendi havale işlemini yapabilecek kapasitedir. Bankaların mobil uygulamaları yardımıyla günün derhal her saatinde değişik hesaplara para havale etmek mümkün olmaktadır. Bu durum bununla beraber bazı mühim kazanımları da getiren bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira bu sayede havale işlemleri için banka şubelerine gitmeye gerek kalmamaktadır. Ek olarak gereksiz süre yitirilmesine da bu sayede engel olunmaktadır.

Bankalar EFT Saatleri 2020
Akbank 09:00 – 17:00
Alternatif Bank 09:00 – 17:00
Albaraka Türk 09:00 – 17:00
Anadolu Bank 08:00 – 17:15
Burgan Bank 09:00 – 16:30
Denizbank 08:00 – 16:30
Qnb Finansbank 09:00 – 17:00
Güvence 09:00 – 17:15
Halkbank 08:00 – 17:15
HSBC 09:00 – 17:00
İNG 08:30 – 17:15
Kuveyt Türk 09:00 – 17:20
ODEABANK 08:30 – 17:00
Şekerbank 09:00 – 17:15
TEB 09:00 – 17:15
İCBC 08:30 – 17:00
Türkiye Finans 09:00 – 17:15
İş Bankası 09:00 – 17:00
Vakıfbank 09:00 – 17:15
Yapı Kredi 09:00 – 16:45
Ziraat Bankası 08:30 – 17:00

EFT Ne Vakit Hesaba Geçer?

EFT işlemlerinin günün her saatinde yapılabiliyor olması, bununla beraber değişik soruları da getirmektedir. Şu sebeple bu işlemlerin sayısının her geçen gün artması, bu işlemlere olan ilginin günden güne artış göstermesini mümkün kılmaktadır. EFT işleminin yapılabilmesi için bazı bilgilere haiz olmak kafi olmaktadır. Bu aşamada alıcının ad ve soyadının yanı sıra İBAN numarasının da bilinmesi kafi olmaktadır. Göndericinin kendi mobil uygulaması vasıtasıyla bu işlemi oldukça ergonomik bir halde yapabiliyor olması insanları bu alana ilgi göstermeye itmektedir. Bu doğrultuda EFT saat ne kadara kadar yapılır sorusunun da yanıtını bulmuş olması mühim olmaktadır. Esasında değişik bankalar içinde EFT transferi söz mevzusu olduğunda mesai saatleri haricinde bir ödeme talimatı söz mevzusu ise; bu ödeme ertesi iş gününe aktarılmaktadır. Sadece mesai saatleri içinde meydana getirilen EFT işleminde ise anlık olarak ödeme alıcının hesabına aktarılmaktadır.

EFT işlemlerine olan ilginin fazla olması web bankacılığının yaygınlaşmasının organik sonucu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu aşamada bilgisayar, tablet hatta akıllı telefon vasıtasıyla dahi EFT işlemleri yapılabilmektedir. Bu sayede bankacılık işlemlerinin pratiklik yönünün geliştirildiğini de söylemek mümkün olmaktadır. EFT ne süre hesaba geçer? Sorusunun yanıtı ise oldukça dört gözle beklenen bir cevap olarak tanımlanmaktadır. Zira EFT işlemi sonrasında paranın ne süre hesaba geçmiş olduğu mevzusu müşteriler açısında mühim bir mevzu olarak tanımlanmaktadır. Eğer aynı banka üstünden bir EFT işlemi söz konusuysa EFT işlemi günün derhal her saatinde yapılabilmektedir. Bu aşamada ödemenin de aynı anda alıcı hesabına yansıtıldığı bilinmektedir. Fakat bu durum bankadan bankaya da değişim göstermektedir. Bu doğrultuda bazı bankaların değişik uygulamalar yardımıyla günün her saatinde EFT yapılmasına ve ödemenin karşı tarafa aktarılmasına aracılık etmiş olduğu de bilinmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir