Tüketici Kredisi Faiz Oranları {Nasıl} Öğrenilir?

Tüketici Kredisi Faiz Oranları {Nasıl} Öğrenilir? Tüketici ve gerekseme kredisi için başvurular hakkında detayları kredi303.com olarak sizler için araştırdık. Her bankanın faiz oranı farklıdır. Tüketici kredisi faiz oranları Merkez Bankası (MB) kararlarına nazaran belirlenmektedir. Merkez Bankası kararlarına nazaran bankalar da kendi faiz oranlarını belirlemektedir. Bankalar, TCMB tarafınca açıklanan alt ve üst (faiz oranı) limitlerine nazaran faiz oranlarını belirlemekte serbesttir. Aylık ödeme planı bu kriterlere nazaran yapılır. Mesela;
20.000 TL ve 24 ay vade ve yüzde 1.70 faiz oranı üstünden kredi hesaplaması yapılırsa aylık taksit 1.062,22 TL ve toplam geri ödeme 25.593,28 TL olacaktır.
50.000 TL ve 36 ay vade ve yüzde 1.70 faiz oranı üstünden kredi hesaplaması yapılması halinde aylık taksitlendirme 1.974,27 TL ve toplam geri ödeme 71.323,72 TL olacaktır.Yukarıdaki faiz örnek olarak verilmiştir. Her bankanın kredi faizi farklıdır. Kredi faiz oranları Merkez Bankası alt ve üst faiz limitlerine nazaran belirlenmektedir. Bankalar bu oranlar doğrultusunda faiz oranlarını belirleyebilmektedir. Güncel faiz oranları hakkında data bankaların resmi web sitelerinden, mobil uygulamalarından ve davet merkezlerinden alınabilir.Bunların haricinde bir çok hususi ve kamu bankasının kendi kredi hesaplama sayfaları bulunmaktadır. Bu hizmet yardımıyla tüketiciler, kredi tutarı ve vade bilgilerini girerek kredi hesaplamalarını kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir.

OKU  Vakıfbank Halkbank ve Ziraat Bankasından Müjdeli Haber!