Trafik Sigortası Olmadan Taşıt Kredisi Alınır Mı?

Tasit Kredisi Sigortasiz Trafik Sigortası Olmadan Taşıt Kredisi Alınır Mı?

Sigortalar, kredi başvurusunda extra maliyet kalemleri oluşturduğu için kredi başvurusunda bulunan kişiler için can can sıkan olabilir. Şu sebeple bu durumda sizin çektiğiniz kredi için daha oldukça ödeme yapmanız gerekir. Bununla beraber bazı sigortalar için bazı durumlar söz mevzusu olmaktadır. Bu tarz şeyleri bildiğinizde bankacınız ile isteklerinizi belirterek maliyetleri düşürmeniz mümkündür.

Banka ile yaptığınız görüşmede tüm sigortalar mecburi olarak size sunulabilir. Bazı bankalar uyanıklığa kaçarak yasal zorunluluğu olmayan sigortaların yapılması mevzusunda müşterilerine ısrar eder. Sadece taşıt kredisi kullanmak isteyenler için trafik sigortası bu grupta yer almaz. Mecburi bir sigorta türü olan trafik sigortası bilhassa taşıt kredisi olan kişiler için büyük ehemmiyet taşır. Şu sebeple bankalar, trafik sigortası etken olmayan bir vasıta için taşıt kredisi oluşturamaz. Bu yasal olarak yasaktır.

Bu yüzden bir vasıta için taşıt kredisi almak istiyorsanız trafik sigortası hakkında informasyon sahibi olun ve ne olursa olsun denetim ettirin. Aksi durumda başka hiçbir engel olmasa dahi taşıt kredisi negatif neticelenmesi söz mevzusu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir