Sigortalar, kredi başvurusunda ekstra maliyet kalemleri oluşturduğu için kredi başvurusunda bulunan kişiler için can sıkıcı olabilir. Çünkü bu durumda sizin çektiğiniz kredi için daha çok ödeme yapmanız gerekir. Bununla birlikte bazı sigortalar için bazı durumlar söz konusu olmaktadır. Bunları bildiğinizde bankacınız ile isteklerinizi belirterek maliyetleri düşürmeniz mümkündür.

Banka ile yaptığınız görüşmede tüm sigortalar zorunlu olarak size sunulabilir. Bazı bankalar uyanıklığa kaçarak yasal zorunluluğu olmayan sigortaların yapılması konusunda müşterilerine ısrar eder. Ancak taşıt kredisi kullanmak isteyenler için trafik sigortası bu grupta yer almaz. Zorunlu bir sigorta türü olan trafik sigortası özellikle taşıt kredisi olan kişiler için büyük önem taşır. Çünkü bankalar, trafik sigortası aktif olmayan bir araç için taşıt kredisi oluşturamaz. Bu yasal olarak yasaktır.

Bu nedenle bir araç için taşıt kredisi almak istiyorsanız trafik sigortası hakkında bilgi sahibi olun ve mutlaka kontrol ettirin. Aksi durumda başka hiçbir engel olmasa dahi taşıt kredisi olumsuz sonuçlanması söz konusu olabilir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir