Terra LUNA Sözde yakıldı LUNC oldu; Amaç neydi, Şimdi ne yapmalısınız

Arkadaşlar dolandırıldınız maalesef, Şimdi luna uçtu fiyatı Lunc düşüyor, olacak olan planlanan şudur; insanlara tekrar LUNA aldıracaklar sonra düşürecekler, LUNC U da yükseltecekler mantık budur.

 

Luna Classic (LUNC): rota belirleme hatası, ayna protokolünde istismara izin verir
Terra Classic doğrulayıcıları için oracle yazılımının fiyatlandırmasındaki bir hata, birden fazla Mirror Protocol varlık havuzunu boşaltan bir istismara olanak sağladı.

Luna Classic (LUNC): rota belirleme hatası, ayna protokolünden yararlanmaya izin veriyor

Sentetik varlıklar için merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Mirror Protocol’ün dayanak varlıklarının raporlanan fiyatlarındaki tutarsızlık, projenin neredeyse tüm sermayesini soyan sözde bir istismara yol açtı. İstismar, bir güvenlik açığından veya hatadan yararlanmak için istismardır.

Yönetim katılımcısı Mirroruser, protokol forumunda istismarı bildirdi. Basın zamanında, Mirror BTC (mBTC), Mirror Polkadot (mDOT), Mirror Ether (mETH) ve Mirror Galaxy (mGLXY) sentetik havuzları 2 milyon doları aşan varlıklarının neredeyse tamamını kaybetti.

Mirror aracılığıyla, Katman 1 blok zincirleri Terra ve Terra Classic, BNB Chain ve Ethereum’da hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi sentetik varlıklar ticareti yapılabilir.

Luna Classic (LUNC) için rota belirlemedeki bir hata, bu istismarı mümkün kıldı. Terra Classic’te kalan doğrulayıcılar, aslında 0,000122 dolar olan LUNC’nin fiyatını, 9,32 dolardan önemli ölçüde daha yüksek olan yeni Terra’nın (LUNA) fiyatıyla karıştırdı. Bununla birlikte, CoinGecko’ya göre, her iki varlığın fiyatları da çılgınca dalgalanıyor.

Chainlink Topluluğu Elçisi ChainLinkGod Salı günü “Terra Classic doğrulayıcılarının oracle yazılımının eski bir sürümünü kullandığını” söyledi.

[email protected]_protocol, orijinal Terra Classic $LUNC jeton (~0.0001$) yerine yeni Terra 2.0 $LUNA jetonunun (~$9.80) fiyatını bildiren Terra Classic doğrulayıcıları nedeniyle yeniden kullanıldı.

 

— ChainLinkGod.eth (@ChainLinkGod) 30 Mayıs 2022
Venüs Protokolü ve Blizz Finance, Mayıs ayında, Oracle Chainlink fiyatının 0,10 $ LUNA fiyatında donduğu ve piyasa fiyatının zaten bunun çok altında olduğu zaman benzer bir istismar gördü. Venüs 11,2 milyon dolar kaybederken Blizz Finance tamamen silindi.

Artık tanınmış bir Terra topluluğu ihbarcısı olan Twitter kullanıcısı FatMan, Mirror istismarının Salı günü diğer “m” varlık havuzlarını da vuracağı konusunda uyardı. Ancak geliştiriciler devreye girip hatayı düzeltirse çoğu havuzun kurtarılabileceğini de söyledi.

Öğle saatlerinde, kahinin verdiği fiyat tekrar gerçek piyasa değerine karşılık geldiğinden, hata LUNC’de düzeltildi.

Bu, Mirror’ın ikinci kez büyük bir istismara maruz kalmasıdır. FatMan’in Cuma günkü bir tweet’ine göre, Mirror kodundaki önceki kusur 2021’den bu yana “yüzlerce kez” istismar edildi. İlk istismar, bir kullanıcının günlükteki diğer kullanıcıların teminatlarının kilidini açmasına ve bunları kendi kendine çekmesine izin verdi. Genel olarak, ilk istismar “30 milyon doların üzerinde” ele geçirildi ve yalnızca Mayıs 2022’de keşfedildi, diye ekledi.

İlgili: Kore finans düzenleyicisi kripto risk değerlendirmesini standart hale getirmek istiyor: Terra 2.0 topluluk tarafından kabul edildi

Cumartesi günü, Terra ekosistemi yeniden başlatıldı. Terra 2.0, kurucusu Do Kwon tarafından planlandığı gibi çevrimiçi oldu. Terra 2.0, şimdi Terra Classic olarak adlandırılan eski blok zincirinin bir çatalıdır. LUNA jetonları, bu ayın başlarında Terra ekosisteminin çöküşü sırasında LUNA’nın önceki sürümünü ve sabit para TerraUSD’yi (UST) elinde bulunduran yatırımcılara airdrop olarak gönderilecek.

CoinGecko’ya göre Mirror Protocol (MIR), son 24 saat içinde yüzde 2 düşüşle 0,31 dolardan işlem gördü.