TC İle Kredi Notu Sorgulama

Teknoloji alanında meydana gelen gelişmeler, bankacılık işlemlerini de bir fazlaca kolaylaştırdı. Eski dönemlerde en kolay bankacılık işlemi için dahi şubeye gitmek, uzun sıraları beklemek gerekir. Bir tek günümüzde gerek ATM imkanı gerek web bankacılığı yardımıyla birçok işlem, oldukca kolay hale geldi. Bunlardan web bankacılığı, bilhassa müracaat ve sorgulama yapmak isteyenler için zamandan tutum sağlarken ergonomik bir halde işlemi gerçekleştirebilmelerini de elde etmiş oldu.

  1. Telefonunuzun SMS kısmına giriniz.
  2. Boşluksuz olarak TC. kimlik numaranızı giriniz.
  3. Arkasından bir boşluk bırakıp doğum tarihinizi giriniz ÖRN:1986
  4. Gönderici kısmına 1112 yazıp gönderin.

Toplam tutarı 9 TL dir.

Kredi notu, kredi çekebilmek için büyük bir etken. Kredi çekmeniz gerekiyor ve bankanın size kredi verip vermeyeceğini merak ediyorsanız ne olursa olsun kredi notunuzu denetim etmelisiniz. İnternet bankacılığı ve kısa SMS ile data alma yardımıyla kredi notu öğrenme oldukca kolay bir işlemdir. Cep telefonunuzdan kredi notu öğrenmek için SMS ile ileti attığınızda not bilginiz anında cebinize gelecektir.

TC kimlik no ile KKB sorgulama yaparken web bağlantınızın olmasına ve yüksek model bir cep telefonunuzun olmasına asla gerek yok. Yalnız SMS atma özelliği olan bir telefondan TC kimlik no ve doğum yılınızı yazarak atacağınız SMS ile anında kredi notunu öğrenebilirsiniz.