Suudi Arabistan Kripto Para Sistemine Geçiyor

Suudi Arabistan Ripple

Ödemelerda daha süratli, saydam ve güvenilir işlemler arasından Suudi Arabistan kripto para sistemi Ripple ile anlaşmaya vardı. Kripto para sistemleri, günümüzde en ciddi şekilde fark yaratan imkanlardan birisi oldu. Geçmişten günümüze bilhassa son yıllarda yatırım alanlarını da ciddi şekilde geliştirdiler. Şimdilerde ise ülkeler ile antak kalma hayata geçirmeye da devam ediyorlar.

Ripple, dünya genelinde yatırımcısına en oldukca kazandıran sistem olarak ön plana çıktı. Suudi Arabistan, artık dijital para sistemlerine geçiş yapıyor. Üstelik bu aşamada Ripple sistemi ile anlaşmaları da kafada gene sual işareti yaratmadı değil. Bitcoin, çok açık ki Arabistan yetkililerinin gözünü korkutmuş.

Ripple Suudi Arabistan Kripto Para Sistemine Geçiyor

Daha Saydam, Daha Süratli Para İşlemleri için Ripple

Suudi Arabistan, mevzu ile ilgili olarak anlaşmayı resmi kaynaklarından duyurdu. Artık insanların dijital para sistemlerine geçtiğini gören ülke, bu anlamda somut adım attı. Bu somut adım yardımıyla de Ripple şirketinden ödemeler almaya başlamış olacak. Neredeyse tüm kurumlar, Ripple ile ödeme alma sonusunda somut adımlar attı.

Suudi Arabistan, Bitcoin mevzusunda dünya genelini ilk uyaran ülkelerden birisi olarak dikkat çekmişti. Nitekim Ripple sistemini tercih etmeleri aslen şaşırtıcı bir sürpriz değil. Yakın bir süre dilimi içinde daha somut adımlar atacakları da aşikar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir