Son Dakika: EYT’de Hükümetten Somut Adım!

Emekli olacak yaşa gelenler, hükümetin öncelikli olarak organize ettiği düzenlemeleri tamamlamasını bekliyor. Işyar ve emeklilerle ilgili düzenlemelerin tamamlanmasının peşinden EYT mevzusu gündeme gelecek.
2022 EYT’TE KADER YILI OLACAKEYT mevzusunda son izahat AK Parti kanadından geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Güvenilir Akbaşoğlu, katılmış olduğu bir tv programında EYT üyelerine ilk müjdeyi verdi. Akbaşoğlu, 2022’de EYT ile ilgili bir emek verme yapılacağını somut bir üslupla beyan etti. AK Parti Grup Başkanvekili, emeklilikte yaşlananlarla ilgili yapmış olduğu konuşmada, “Bundan sonrasında EYT kardeşlerimizin talepleri incelenecek. Bu anlamda Vedat Alim Bey daha ilkin bu mevzuda bazı emekler yapmıştı. Bunun detaylandırılması ile ilgili emekler kesinlikle yapılacak ve talepler değerlendirilecektir.” Akbaşoğlu, eyt konuşmasını emekli olamayan yurttaşlarımızın mutlu olması icap ettiğini ve EYT ile ilgili kesinlikle bir emek verme yapılacağını vurgulayarak sonlandırdı.
EYT’DE SINIR YAŞ 49 İDDİASIEYT düzenlemesi mevzusunda hükümetin üstünde durduğu en mühim konulardan birinin yaş sınırı olduğu belirtiliyor. Emek verme Bakanlığı’nda hakim görüş, belirli bir yaşın altındakilere emekli maaşı verilmemesi yönündedir. EYT yönetmeliği çıksa bile 49 yaşını doldurmamış ve 50 yaşını doldurmamış olanların emekli olamayacakları bildiriliyor. Sınır yaş şartı, minimum 49 yaşlarında olmak ve 50 yaşlarında olmaktır. Hatta burada ek düzenlemeler olabileceği de belirtiliyor.

OKU  Son Dakika: Başvuranın Hesabına 4 Bin TL Ödeniyor!