Son Dakika: Emekli olmak için son 7 yıl müjdesi!

EYT çıkacak mı? sorusu, prim borcunu tamamlamış sadece emeklilik yaşına gelmemiş vatandaşlar için en fazlaca araştırılan konulardan biri oldu. Emeklilik çağındaki vatandaşlar güncel EYT kararlarını yakından takip ediyor. İşte EYT’nin son duruma ilişkin açıklaması…
Bundan önceki yasaya gore 1998’de iş kabul eden bir kişinin 2023’te emekli olması gerekirken 1999’da çıkarılan yasayla bu süre 2038’e çıktı. Binlerce şahıs bekliyor. 15 yıl geç emekliliğe yol açan bu yasadır. Mevzuyla ilgili hükümetten herhangi bir izahat yapılmazken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son açıklamasında EYT yasasına ilişkin kapıları kapattı. Erken emekliliğe pozitif bakmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevzuyla ilgili yeni bir izahat yapmadı.2021’de EYT sonucu çıkacak mı? Probleminin yanıtını emeklilik yaşına takılan vatandaşlar yakından takip ediyor. Sigortalı gününü tamamlayan sadece yaşı sebebiyle emekli maaşı alamayanlar, meclisin 2021 EYT kararını bekliyor. Emeklilikte 7 yıl kuralı, emekliliğine birkaç yılı kalan her insanın dikkat etmesi ihtiyaç duyulan bir husustur. Diyelim ki senelerce SSK’da çalıştınız ve emeklilik dilekçesi verdiniz.
Sadece 7 yıl kuralı sebebiyle SSK yerine Bağ-Kur’dan emekli oldunuz. Bu kısmen, Bağ-Kur’un öteki fonlara kıyasla daha zayıf emeklilik koşullarından meydana gelmektedir. Peki emeklilikte 7 yıl (son) hesap {nasıl} yapılır? Emeklilik hesabı {nasıl} yapılır?EYT’DE SON DURUM NE?Bundan önceki yasaya gore 1998’de işe başlamış olan bir kişinin 2023’te emekli olması gerekiyordu fakat 1999’da çıkan yasayla bu süre 2038’e çıktı. 15 yıl geç emekliliğe yol açan bu yasayı binlerce şahıs bekliyor. . . Mevzuyla ilgili hükümetten herhangi bir izahat yapılmazken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son açıklamasında EYT yasasına ilişkin kapıları kapattı. Erken yaşta emekliliğe pozitif bakmayan Erdoğan, mevzuyla ilgili yeni bir izahat yapmadı.

OKU  Son Dakika: 6 milyon emekli yurttaş bu haberi bekliyordu!