Son Dakika Duyuru: E-Devletten Müracaat Yapanlar, 3 Yıl Ertelemeli Kredi Alacak

E-Devletten Müracaat Yapanlar, 3 Yıl Ertelemeli Kredi AlacakCorona virüsü salgını sebebiyle verilecek yeni destek sunar açıklandı. Mevzuyla ilgili basına konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 milyar TL bütçeli yeni bir programın başlatılacağını duyurdu. Desteğin bilgileri ortaya çıktı. Buna gore e-Devlet üstünden destek başvurusunda bulunanlara 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren 3 yıl vadeli ödemesiz ve faizsiz kredi verilecek.
Pandemi döneminde imalat sektörlerinde etkinlik gösteren mikro ve minik işletmelere ve teknoloji alanında etkinlik gösteren girişimlere KOSGEB tarafınca destek kredisi verilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamış olduğu destekle ilgili dört gözle beklenen soruların cevapları ortaya çıktı. Buna gore 3 Mayıs Pazartesi günü ‘turkiye.gov.tr ​​(e-Devlet) adresinden online müracaat yapanlar destek programından yararlanabilecek.Destek ödemeleri 3 senelik ödemesiz dönemle ve faizsiz olarak yapılacaktır. 2024 yılı itibarıyla ödemeler 4 aylık dönemlerde 6 taksitle yapılacaktır.
E-Devletten Müracaat Yapanlar, 3 Yıl Ertelemeli Kredi AlacakDestekten kimler yararlanabilir?Koronavirüs öncesinde etken olan, istihdamını sakınan, gelir kaybeden, nakit akışı kesintiye uğrayan işletmeler bu destekten faydalanabilir.Destek kredisi ne kadar gerçekleşecek?Mikro işletmeler 30 bin TL’ye, minik işletmeler 75 bin TL’ye kadar kredi alacak. 2017 sonrasında kurulan yenilikçi faaliyetlerde bulunanlara 25 bin lira ek destek sağlanacak.

OKU  PTT Kargo Belek Şube (Serik, Antalya)