Son Dakika: 65 Bin TL’ye Kadar İŞKUR’dan Bağışlama Desteği Geldi!

Türkiye İş Kurumu bağışlama desteği projesini yayınları ve bu bağışlama desteği projesi ile beraber emek harcama imkânı olamayan kişilerin ekonomik gelir elde etmelerini sağlıyor. Bugüne dek 21 engelli ve 95 eski hükümlü bu imkândan yararlandılar…
İŞKUR il müdürlüğü bu zamana kadar 10 milyon TL bağışlama desteği verdiklerini belirtti. Bununla beraber eski hükümlülere ise 44 bin TL ve engelli bireylere 65 bin TL kadar para desteği sağlandığını söylemiş oldu. Son olarak Van’da bulunan 21 yaşındaki Hatun Şahin ve 47 yaşındaki Metin Kanber bu bağışlama destekleri ile beraber satın aldıkları hayvanlarla besicilik yaparak ailesini geçindirmeye başladı.İŞKUR’dan Büyük Destek PaketiİŞKUR ile işgücü kaybının minimum %40 olan engelli bireylere 65 bin TL’ye kadar bağışlama desteği sağlandığını söylemiş oldu. 18 yaşını dolduran eski hükümlü ve engelli bireyler kendi işlerinin patron olabilecekler. İŞKUR üstünde bağışlama desteğine başvurmak isteyen kişiler onay aldıkları süre derhal paralarını alabilecekler. Zihinsel ve bedensel problemi olan yada toplumsal kabiliyetlerini kaybeden kişiler bu bağışlama ile topluma tekrardan kazandırılacak ve bununla beraber üretime katkı sağlayacak.
İŞKUR üstünden bağışlama desteğinden yararlanan kişilerden biride 82 engelli durumu olan, iki çocuk babası epilepsi hastalığı olan Metin Kamber oldu. İŞKUR üstünden almış olduğu bağışlama destekleri ile beraber 45 bin TL bağışlama desteği aldı ve bu parayla 4 inek olarak geçimini sağlamaya başladı.İŞKUR Birçok Kişinin Hayatına DokunduİŞKUR yapmış olduğu bu bağışlama desteğiyle birlikte pek oldukça kişinin geçimini sağlamasına yardım etti.82 engelli durumu olan, iki çocuk babası epilepsi hastalığı olan Metin Kamber yapmış olduğu açıklamalar ile birlikte engelli olduğundan iş bulamadığını fakat İŞKUR’un bağışlama desteğine başvurduğunu söylemiş oldu. Bununla beraber hayvancılıkla geçimini sağlamaya başladıklarını belirtti ve İŞKUR görevlilerine yakarma etti.OKU  Ziraatçi Kayıt Sistemine {Nasıl} Kayıt Olunur ve ÇKS Belgesi {Nasıl} Alınır?Bağışlama desteğine başvurmak istediğiniz süre sizlere en yakın İŞKUR şubesine giderek sıhhat raporunuz ile müracaat yapabileceksiniz. Sonrasında ise Bağışlama ödemelerinden yararlanabilecek ve kendi işinizin patronu olabileceksiniz.