Son Dakika: 40 Yaş Üzerine Müjdeli Emeklilik Haberi Geldi!

Son dakika müjdesi olan 40 yaş üstü emekliliğin müjdeli haberi geldi. EYT bekleyen 40 yaş üstü kişiler emeklilik olanaklarından yararlanabilecek…
Koşulları elde eden ve emekli olmak isteyenler başvurabilir. SGK ve SSK tarafınca ödenecek malullük aylığı ile ilgili şartlar belirlendi. Malullük aylığı 40’ın üstünde olan sadece sağlığı çalışmaya uygun olmayan kişilere erken emeklilik imkanı sunulmaktadır. İşgücünü ve fizyolojik sağlığını yitirmiş 40 yaş üstü bireyler bu uygulamaları yapabilecek. Sadece fiziki sağlığını kaybettiğine sadece çalışamayacağına dair doktor tarafınca onaylı belge ibraz edilmesi zorunludur.Engelli Emeklilik Koşulları Nedir?Emekli olmak isteyen ve 40 yaşını doldurmuş kişiler rahatça müracaat yapabilirler. Sadece fiziki sıhhat raporu ile beraber kişilerin minimum yüzde altmışında yitik bulunduğunu kanıtlamaları gerekmektedir. Bireyler yada işverenler bu tür erken emeklilik için başvurabileceklerdir. İnsanlar meslek hastalıkları yada iş kazaları sebebiyle fizyolojik sağlıklarını kaybedebilirler. Kişiler bu tür hastalıklara yakalandığında yada kaza sonucu yaralanma sebebiyle vücut kısımlarını kaybettiklerinde emeklilik başvurusu yapma imkanı doğar.
Kişiler iş hayatlarını sürdürmekte mesele yaşadıklarında belgelerle emekli olabileceklerdir. Bu durumda lüzumlu olan tek şey, hastalıklar yada kazalar sonucunda fizyolojik sağlıklarının minimum %60’ını kaybetmeleridir.

OKU  Halkbank Duyuru Yapmış oldu, Müracaat Başladı 225.000 TL Tek Kalemde Alacaksınız