Senetle Konut Alınır Mı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Senetle Konut Alınır Mı? Dikkat Edilmesi Gerekenler

Senetle Konut Alınır Mı? Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son yıllarda bankalar tarafından konut kredilerinde faiz indirimleri meydana getirildiğini, ülkemiz içerisinde birçok kişinin bu krediler aracılığı ile ev sahibi olmaya çalıştığı görülmüştür. orta gelirli ailelerin kendilerine ait bir evlerinin bulunmasını istediğini, tercihlerin daha çok sıfır evden ziyade ikinci el olarak adlandırılan kullanılmış evler üzerine olduğu görülmekte. Konut kredileri için uygulanan faiz oranlarının eskiye oranla düşmüş gibi olduğunu görsek de uygulanan faiz oranlarının halen yüksek olduğunu görmekteyiz. Bütçesine oranla sıfır ev almak isteyen kişilerinde bitmiş evlerden ziyade daha inşaatın proje aşamasında iken satın aldıklarını görmekteyiz. Temelden alınan evler bitmiş olanlarına göre oldukça ucuz olduğunu ve ödemelerin senet şeklinde yapıldığını da görmekteyiz. Burada kişilerin inşaat şirketlerine olan güvenleri devreye girmektedir.

Senetle Konut projelerinin son zamanlarda oldukça yaygınlaştığını, bu konuya dikkat edilmemesi durumunda büyük mağduriyetlerle dolandırıcılık girişimlerinin arttığını görmekteyiz. Kişilerin Senetle Konut almak istedikleri zaman çalışacakları inşaat şirketinin prestij değerlerine, geçmişlerine ve güvenirlik seviyesini kontrol etmelidir. İnşaat şirketinin daha önce yapıp teslim ettiği projeleri, bünyesinde senet ile konut alanların var olup olmadığını, şirket hakkında şikayet durumlarının var olup olmadıkları kontrol edilmelidir. Eğer herhangi bir şekilde olumsuz durumlarla karşılanılması durumunda o şirketten uzak durulması gerekildiğin, Senetle Konut alım işlemlerini bu alanda belirli bir ün yakalamış şirketlere doğru yönetilmesini öneriyoruz.

Bir müteahhit ya da şirket, inşaatın yapımı sırasında inşaatı yarım bırakıp kaçması durumunda senetlerin ortada kaldığını, eğer senetlerin şirket üzerinde olması durumunda herhangi bir ödeme zorunluluğunun bulunmadığını söyleyebiliriz. Eğer elde bulunan senetler 3. kişilerin ellerinde geçerse kişiler maalesef ki bu senetleri ödemek durumunda kalmaktadır. İnşaat şirketleri genel olarak bir inşaat yaparken gerekli finansman kaynağını bankalardan kredi olarak çekerek elde etmektedir. Bankalar aracılığıyla şirkete kredi verilip verilmediğini öğrenerek de haraket edebilir, şirketin yapısını bütünü ile öğrenebilirsiniz. Senetle Konut projeleri ülkemizde ev sahibi olamayanlar için oldukça gelişmiş ve büyük bir proje olarak gösterilmesine karşın doğru kişilerce uygulanmaması durumunda ortaya büyük zarar durumları meydana gelebilmektedir.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours