Ripple Nedir? Güvenli mi?

Ripple Nedir? Güvenli mi? Ripple yatırımı yapmak isteyenler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda ripple nedir ve {nasıl} para kazanılır bunun bilgilerini vereceğiz. 
Ripple, nerede ise tüm para birimleri için dünyada her tarafa transferi saniyeler için gerçekleştirilmesine olanak elde eden bir küresel yerleşim ağıdır. Ripple platformu SWIFT ya da Western Union şeklinde para gönderme alternatiflerinin yerine büyük bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Bu aşamada Ripple tamamen bankalar ile çalışıp masrafsız bir halde efektif bir para transferi çözümü sunmaya odaklanmakta. Ripple değerin interneti olarak isimlendirilen web of value olarak kalıplaşmış adı olan alan üstünde yoğunlaşmakta. Doğrusu bilgilerin iyi mi web yöntemiyle süratli bir halde iletimi oluyorsa paranın da aynı şekilde iletimi anlamına geliyor. Ripple ile küresel para transferi mevzusunda yüksek meblağlar ödeyip günlerce beklemek zorunda kalmıyorsunuz.
Örnek verecek olursak Japonya’dan Nikaragua’ya para gönderimi yapmak isteyen biri Japonya’nın para piriminim direkt bir halde Nikaragua’ya gönderemez. Bunun yerine banka ilkin parayı dolara sonrasında da Nikaragua’nın kullanmış olduğu para birimine çevirir. Bu para transferi ise oldukca masraflı bir hal alır. Onun yerine Ripple kullanılarak Japonya’daki şahıs gönderecek parasını kendi birimine bakılırsa masrafsız gönderir. Nikaragua’daki fert ise herhangi bir kesinti yaşamadan kendi para biçimine bakılırsa güzel bir halde alır. şu demek oluyor ki belirtecek olursak herhangi bir para biriminin daha azca kesintili bir halde başka bir para birimine dönüşmesine olanak elde eden bir köprü konumundadır.Ripple Avantajları nedir?Ripple öteki kripto paralara bakılırsa biroldukça avantaja haizdir. En oldukca bilineni ise birçok bankayla yapmış olduğu anlaşmalardır. Kıymeti ile de göstermiştir ki doğru kurum ve anlaşmalara imza atarak iş dünyasında akıllı bir halde yer verilmiştir. Ripple a yatırımda bulunmak isteyen kişiler görüşlere gore stabil bir artış görecek. Şimdi Ripple alıp köşede unutan kişilerin seneler sonrasında paralarını oldukca daha katlayacağını görebilirler.OKU  Daha Ilkin Almadınız mı? ATM’den 300- 400- 600 TL VeriliyorRipple aktarma işlemlerini ortalama olarak dört saniyeden daha süratli bir halde meydana getirecek bir konumda. Bunların haricinde Visa’nın bile bir saniyede gerçekleştirmiş olduğu işlemi meydana getirecek kadar kuvvetli bir altyapısı vardır. Uzun soluklu yatırım düşünenler için Ripple iyi bir tercih olabilir.