QR Kod ile Nasıl Para Çekilir?

QR Kod ile Nasıl Para Çekilir

QR Kod ile Nasıl Para Çekilir?

Okuyucularımızın çok önemli bir kısmının merak ettiği QR kod ile nasıl para çekilir sorusuna elimizden geldiğince yanıt vereceğiz. Günümüz akıllı telefon teknolojileri sayesinde bankacılık işlemlerindeki süreçler de ciddi anlamda fark yaratıyor. Dolayısı ile tam da bu noktada QR kod sistemlerinin avantajlarını değerlendirme şansına sahip oluyoruz.

Artık ATM’lerden para çekmek için kartınızın yanında olmasına gerek yok. Akıllı telefonunuz ve bankacılık mobil uygulamanız ile bu sorunu ortadan kaldırıyorsunuz.

QR Kod ile Para Çekme

QR kod sistemi günümüz bankacılık mobil uygulamalarının tamamında kullanılan bir sistem olduğundan dolayı güven içerisinde kullanabiliyorsunuz. QR kod ile para çekme işlemleri için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Öncelikle kullandığınız bankamatiğin önüne geliyorsunuz.
  • Telefonunuzdan bankanızın mobil uygulamasını açıyorsunuz. Uygulama içerisinde QR kod ile para çekme ve yatırma işlemini göreceksiniz.
  • Sonrasında ATM’den de QR Kod ile para çekme ve yatırma seçeneğine tıklıyorsunuz.
  • ATM sizlere bir QR kod çıkarıyor. Telefonunuzda da kamera açılıyor.
  • Kameranızı bir QR kod biriminin üstüne tutuyorsunuz ve ATM bu kod ile sizin hesabınızı ilişkilendiriyor.
  • Sonrasında ise ATM üzerinden istediğiniz işlemi tıpkı kartınızı ATM’ye koymuş gibi yapabiliyorsunuz.

QR ile nasıl para çekilir sorusunun tam olarak yanıtını bu şekilde verebiliriz sizlere. Yeni nesil teknolojiler bankacılık sektöründe de adından ciddi anlamda söz ettiriyor. Dolayısı ile sizlerde bu imkanları en iyi şekilde değerlendirebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*