QR Kod ile Iyi mi Para Çekilir?

Qr Kod Ile Nasıl Para Çekilir

Okuyucularımızın oldukça mühim bir kısmının merak etmiş olduğu QR kod ile iyi mi para çekilir sorusuna elimizden geldiğince cevap vereceğiz. Günümüz akıllı telefon teknolojileri yardımıyla bankacılık işlemlerindeki süreçler de ciddi anlamda fark yaratıyor. Dolayısı ile tam da bu aşamada QR kod sistemlerinin avantajlarını değerlendirme şansına haiz oluyoruz.

Artık ATM’lerden para çekmek için kartınızın yanında olmasına gerek yok. Akıllı telefonunuz ve bankacılık mobil uygulamanız ile bu problemi ortadan kaldırıyorsunuz.

QR Kod ile Para Çekme

QR kod sistemi günümüz bankacılık mobil uygulamalarının tamamında kullanılan bir sistem olduğundan dolayı itimat içinde kullanabiliyorsunuz. QR kod ile para çekme işlemleri için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Ilk olarak kullandığınız bankamatiğin önüne geliyorsunuz.
  • Telefonunuzdan bankanızın mobil uygulamasını açıyorsunuz. Uygulama içinde QR kod ile para çekme ve yatırma işlemini görmüş olacaksınız.
  • Sonrasında ATM’den de QR Kod ile para çekme ve yatırma seçeneğine tıklıyorsunuz.
  • ATM sizlere bir QR kod çıkarıyor. Telefonunuzda da kamera açılıyor.
  • Kameranızı bir QR kod biriminin üzerine tutuyorsunuz ve ATM bu kod ile sizin hesabınızı ilişkilendiriyor.
  • Sonrasında ise ATM üstünden istediğiniz işlemi tıpkı kartınızı ATM’ye koymuş şeklinde yapabiliyorsunuz.

QR ile iyi mi para çekilir sorusunun tam olarak yanıtını bu şekilde verebiliriz sizlere. Yeni nesil teknolojiler bankacılık sektöründe de adından ciddi anlamda söz ettiriyor. Dolayısı ile sizlerde bu imkanları en iyi şekilde değerlendirebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir