Pert Araca Kredi Çıkar Mı?

agir hasarli araca kredi cikar mi Pert Araca Kredi Çıkar Mı?

İkinci el araçlarda en sık karşılaşılan durumların başlangıcında, hasar kaydı bulunan otomobiller yer alır. Trafik kazalarında büyük bir hasar alan araçlar, kasko kapsamında sigortadan ödeme aldığında bu kaza kayıt edilir ve araç pert araç kategorisinde yer alır. Bu durum aracın satışını zorlaştırdığı şeklinde bununla birlikte bu aracı kredi ile almayı düşünen kişiler de kredi almakta sorun yaşayabilir.

Bir aracın pert olması şu demek oluyor ki hasar kaydının olması kolay bir halde anlaşılır. Hasar kaydı sorgulama uygulaması yardımıyla satın almak için beğendiğiniz aracın pert olup olmadığını anında öğrenebilirsiniz. Pert bir araç satın almak kimi süre satışı zorlaştırır. Yalnız pert araç sahipleri, araçlarını değerinin fazlaca altında satmak zorunda kalmış olduğundan kafi maddi gücü olmayan kişiler daha uygun olduğundan bu araçlara yönelebilir.

Bankalara hasar kaydı olan bir araç için taşıt kredisi başvurusunda bulunmaya gittiğinizde sigorta ile ilgili sorun yaşayabilirsiniz. Bundan dolayı sigortalar, extra maliyet kalemleri oluşturur ve yapılmaları zorunludur. Bundan dolayı kasko yaptırmanız gerekir ve hasar kaydı olan bir araç için sigorta şirketleri kasko hayata geçirmeye yanaşmayabilir. Bu durumda banka kredi başvurunuz negatif sonuçlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir