ücretsiz beni Kim Aramış Öğrenme 2022

Mobil cihazlar üstünden oluşturulan aramalar, kayıtlı sistemler vasıtası ile sorgulanabiliyor. Yabancı bir numaradan arandığınızda bu numaranın kim bulunduğunu, hangi şebekeye kayıtlı bulunduğunu, hattın sahibinin adını ve soyismini öğrenmeniz mümkündür. Beni Kim Aramış nasıl Öğrenebilirim diyenler amacıyla Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, Bimcell ve Avea sorgulamaları haberimizde..

Beni Kim Aramış nasıl Öğrenebilirim?

Mobil hat kullanıcıları, kendilerini kimin aradığını sorgulama neticesi öğrenebilmektedirler. Bunun amacıyla sorgulama yapılacak numaranın sahibinin, tarifesi üstünden hattının sorgulama servislerine açık olması gerekmektedir. Sıfır hat alımlarına şebekelerine numaram gözükmesin talimatı veren ya da hesabından bu ayarı etken eden bireylerin numaralarını bulmak rahat değildir. Bu numaralar yalnızca yakınma neticesinde Savcılık doğrultusundan yapılacak araştırma neticesinde öğrenilebilir.

Sizi arayabilecek bireylerin adlarını azca fazlaca ön görü ediyorsanız, İsimden Telefon Numarası Bulma yöntemini deneyebilirsiniz.

Rahatsız Eden Numaranın Kim Bulunduğunu Öğrenme
Eğer sizi rahatsız eden bir telefon numarası var ise, bu kişi sürekli olarak bu hali tekrarlıyor ve bunu bilerek yapıyorsa, kişi ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat duyurusunda bulunabilirsiniz. Bunun haricinde, Vodafone, Turkcell ya da Türk Telekom hatları amacıyla hat sağlayıcı operatörlere açıklamada bulunmak rastgele bir çözüm getirmeyecektir. Şu demek oluyor ki alan kişi hizmetleri arayıp, sizi rahatsız eden bir numara bulunduğunu ve bu numaranın kime ilişkin bulunduğunu öğrenmeye sorgulamaya çalışmanız, beni kim aramış sorunuza cevap olmayacaktır. Bundan dolayı mobil hat operatörleri, kişisel bulguların güvenliği mevzuatı gereğince, sorgulama gerçekleştirmek arzu ettiğiniz numaranın kime ilişkin bulunduğunu size bildiremezler.

Gizli saklı saklı saklı numaradan arayan bulma tekniği adlı içeriğimiz yardımıyla, sizi arayanın kim bulunduğunu sorgulayabilirsiniz.

Rahatsız Eden Numarayı Savcılığa Bildirme
Cumhuriyet Başsavcılığı, bireylerin istekleri ya da suçun öğrenilmesini müteakiben harekete geçerler. Bazı suçlarda, suçun zenginliği söz hususu olmasından kendi kendine tahkîkatya süregelen Savcılarımız, bazı suçların TCK ve Ceza Kanunu hükümlerine nazaran, şikayete bağlı olması sebebiyle, makalelı yakınma müracaatı neticesinde sorgulama yaparlar. Cumhuriyet Başsavcılığı ya da 1. Aşama Yargı Yolu mahkemeleri dava ya da tahkîkat adımında Turkcell, Vodafone, Turk Telekom ya da başka operatörlere resmi bir yazı gönderirler. Bu yazı da, sizi rahatsız eden telefon numarasının kimin bulunduğunu, hangi numaraları aradığını ve hem de geriye dönük olarak 1 yıl süresince kimleri aradığını, ne konuştuğunu, kimlere ne ileti gönderdiğini öğrenebilirler. Bu mevzuda mobil şebeke operatörlerinin görüşme girdilerinin ve kişisel bulguların adli makamlara bildirme zorunluluğu haiz olunan olup, bu hal mevzuat hükümlerine nazaran uygulanmaktadır.

Eğer sizi sürekli rahatsız eden bir telefon numarası var ise, bu numaranın kime ilişkin bulunduğunu öğrenmek isterseniz ya da bu numara ile ilgili şikayette bulunmak isterseniz bağlı bulunduğunuz yerde ki Hakkaniyet sarayı’ye (Cumhuriyet Başsavvcılığına) giderek, nöbetçi Cumhuriyet Savcısına kabahat duyurusu müracaatında bulunabilirsiniz.

Türk Telekom Beni Kim Aramış Öğrenme Servisi
Türk Telekom beyaz sayfalar adını verilen web sayfasında, hat sahiplerinin izin verilen ya da gizlemeyi unutmuş olduğu telefon numaralarının öğrenilmesine imkân tanımaktadır. Bunun amacıyla kişinin TTREHBER denen serviste izin vermiş olması zorunludur. Sorgulama 2 şekilde yapılmaktadır.

İnternet tarayıcınızdan http://www.ttrehber.turktelekom.com.tr adresine girerek, ön görü ettiğiniz kişinin, adı soyadı il ve semt seçilerek BUL butonuna tıklayabilirsiniz.
İkinci sorgulama tekniği olarak Türk Telekomun 11811 sayılı Beni Kim Aramış Telefon Numarasını nasıl Öğrenebilirim? servisini arayabilir ve buradan sorgulama yapabilirsiniz.
Öğrenmek arzu ettiğiniz telefon numarasını başlangıcında 0 (sıfır) olmadan aratarak 11855’e kısa ileti gönderebilirsiniz. Kişinin kim olduğuna dair bulgular cebinize gelecektir. Bunun neticesinde tarafınızdan 1 Lira 25 kuruş ücret alınacaktır.
Cep telefonunuzun tuşlama menüsünden *100# miktarını tuşladığınız da telefonunuzun bilinmeyen numaralar servisine giriş yaparsınız. Bu servis amacıylade arayan kişinin numarasına nazaran ya da ismine nazaran sorgulama yapabilirsiniz.