Otomobil Arkasında Gezici Tecim Tavsiyeleri 2022

İçindekilerSeyyar SatıcılıkGiyim ÜrünleriGıda SektörüSeyyar Satıcıların Dikkat Etmeleri Ihtiyaç duyulan Hususlar

Otomobil arkasında gezici tecim yapmak isteyenler için yapabilecekleri iş fikirleri ve dikkat etmeleri ihtiyaç duyulan hususları yazımızda bulabilirsiniz. Meyve, sebze, içecek, giyim, tişört, 10/ 15 liralık ayakkabılar, çanta, çorap, atkı, eldiven, mont, saat, pijama altları, çorap, iç giyim, atlet benzer biçimde parça kumaş, kırlent gözleme, taze sıkma meyve suları, benzer biçimde süratli tüketilecek ürünleri vasıta arkasında satarak para kazanabilirsiniz. Doblo’dan bozma bir aracın arkasında, kamyonet yada karavanda ne satabilirim, otomobil arkasında gezici olarak meyve sebze içecek satışından tecim yapsam para kazanabilir miyim ne iş yapabilirim diyenler için hazırlamış olduğumuz yazımızda gezici satıcılık için püf noktalara yer verdik.

Gezici Satıcılık

Yol kenarlarında duraklarda yada durağan(durgun) olarak yer kiralayarak vasıta arkasında gezici olarak satış yapılabilecek değişik iş fikirlerine gereksinim mı duyuyorsunuz?

Sokakta vasıta arkasında satılacak ürünlerin çeşitliliği oldukça fazladır. Kime sorsanız kitap, portakal, karpuz, su, iç çamaşır, pilav, değişik değişik değişik iş fikirleri aklına gelir.  Aslına bakarsak ne satacağımıza satış yapacağımız çevredeki {müşteri} kitlesi yanıt vermektedir. Hitap edilecek çevredeki müşterilerin neye gereksinim duydukları bu mevzuda bizlere düşünce vermektedir. Yağmurlu havada şemsiye en  oldukça satılan grup olurken sıcakta dondurma ve su en oldukça talep edilen ürünlerdir. Hangi çevre dukkanacmak.com de ne satılacağına dair bir yol haritası oluşturmalı ona bakılırsa gıdamı yiyecek mi satılacağına karar verilmelidir. En önemlisi bildiğiniz ve hakim olduğunuz sektöre yönelmeli size en uygun olanı seçmelisiniz. Doğal olarak her işin başlangıcında gereksinim duyacağınız benzer biçimde gezici satış işinde de elinizde ne olursa olsun bir miktar para olması sermayenizi vasıta alımında lüzumlu ekipmanların alınmasında ve ürün tedariği için kullanabileceğiniz paranızın olması gereklidir. Sermayeniz yoksa bu işi askıya alın. Paranız var ise vasıta alarak ve ürünleri temin ederek gezici satıcılık işine başlayabilirsiniz. Toptan ve azca maliyetli ürünleri  aracınızın arkasında satarak gezici olarak ticarete başlayarak kar sağlayabilirsiniz.

Gezici Satıcı

Giyim Ürünleri

İhracat fazlası giyim ürünlerini pazarlarda satarak kar elde eden toptancılar bu işten baya kazanıyorlar. Vasıta sahibi olanlar gittikleri yerlerde bu ihracat fazlası malların toptan ucuz fiyatlardan alarak gezici olarak satılması fikrine sıcak bakabilirler. Bildiğimiz kadarıyla giyim işinde gezici satıcılık karlı olabilir. Satışlardan kar elde etmek için aslına bakarsak toptan ucuz ürünleri alarak üzerine  kar koyarak satmak kazanç sağlayabilirsiniz. Bu şekilde  giyim işinde gezici olarak pek bir kazanç sağlamanız mümkün olabilir.

Otomobil arkasında tecim için kamyonete ihtiyacınız var ise, sahibinden kamyonet ilanlarını inceleyebilirsiniz.

Besin Sektörü

Daha oldukça işlek yerlerde besin işinde fıstık, fındıkları ucuz fiyatlardan satarak satış yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Sabahları işe gidenlerin yol üstünde olduğu bir mekanda sandiviç ,simit  satarak vasıta arkasında tecim yapılabilir. Parklar da halka açık yerlerde karavan ve ya kamyonet dukkanacmak.com seçimi araçlarla müşterilere yiyecek satılabilir. Besin işinde doğru adımlar atarak yüksek kazançlı gelir elde edilebilir.  Balık ekmek, patates kızartması, dürüm, salata, kebap, sosisli yiyecekler, kumpir benzer biçimde acele tüketilen yiyecekler aracınızın arkasında satabileceğiniz besin içinde olabilir.

Gezici besin satışı için Sıhhat Bakanlığından satışına izin verdiği gıdalar listesini dukkanacmak.com edinebilir araçta hazırlanabilecek yada ticari mutfakta ve evinizde kolaylıkla  yapabileceğiniz besin ların satışını yapabilmeniz için Bakanlık ile bağlantı kurabilir, besin satış izini için ve ruhsatı almak için lüzumlu merciler ile iletişime geçebilirsiniz.

Vasıta ne olursa olsun satış için kafi olmalı. Karavan ve kamyonet  alımı yapabilir içine mutfak lüzumlu ekipmanlar ve depo alanı benzer biçimde bölümleri oluşturarak aracınızı besin satışı için uygun hale getirebilirsiniz.

Besin Ürünleri Pazarlayabilirsiniz.

İLAVE BİLGİ: Yol Kenarında Satış Yapmak Yasak mı?

EDİTÖR TAVSİYESİ

5 10 ve 50 Başlık Süt İneği Ahır Proje Örneği Maliyeti 2022 Güncel Fiyat

12 Ocak 2022

Halka açık alanlarda okul, festival, benzer biçimde yoğun kişilerin yanı başlangıcında kuracağınız gezici arabanızla kazanç sağlayabilirsiniz Kesinlikle satış yapacağınız bölgenin satılan besin ile ilgili bir engelleme olup olmadığını araştırmalısınız. Belediyelerden lüzumlu izinlerin alınması kontrollerin yapılması gereklidir. Yasak bölgelerde satış yapmanıza belediye görevlileri izin vermeyecektir. Yasak olmayan bölgelerde ilgili mercilerden lüzumlu izinleri aldıktan sonrasında yapılacak denetimlerden geçerek aracınızda güvenle tecim yapabilirsiniz.

Gezici Satıcıların Dikkat Etmeleri Ihtiyaç duyulan Hususlar

Gezici satıcılar Zabıta Amirliği tarafınca belirlenmiş olan mekanlarda ve sürelerde çalışabilir. Bu sürenin ya da mekanın dışına çıkılması durumunda kendilerine ceza yazılır. Lüzumlu izinler alınırken satış yapılacak olan aracın özellikleri belirtilmiştir. Bu vasıta haricinde satış yapılması mümkün değildir. Satış meydana getirilen aracın bakımları tertipli olarak yaptırılmalıdır. Ayrıc kullanılan eşyaların da bakımlarının aksatılmaması gerekmektedir. Öteki husus ise satış fiyatlarıdır. Bu fiyatlar müşteriler şu demek oluyor ki ürün almaya gelecek kişiler tarafınca rahatça görülebilir olmalıdır. Satışı yapılacak olan ürünler mevzuata aykırı olmamalıdır. Kurallara aykırı satış yapıldığı tespit edilirse gene ceza yazılacaktır. Ürünleri satan kişilerin de kişisel bakımlarına itina göstermeleri gerekmektedir. İş elbisesi giyilmelidir. Giysiler de temiz olmalıdır. Çevredeki insanların rahatsız olabileceği şekillerde ürün satmak, insanları rahatsız etmek ve gürültü kirliliği yapmak kurallara aykırıdır. Ek olarak müşterilere de nazik davranılmalıdır. {Müşteri} ürünü paket halinde istediğinde ise ürün pakedi kurallara uygun olarak hazırlanmış olmalıdır. Üstünde herhangi bir yazı olmamalı ve temiz olmalıdır. Vasıta tutarının vaktinde ödenmesi gerekmektedir. Araçları yayaların geçmekte zorlanacağı bölgelere koymamak gerekmektedir. Ek olarak yol üstlerine masa koyulmamalıdır.

Gezici Satıcılıkta En Oldukça Kazandıran 10 Sektör adlı içeriğimizden gezici satıcılık mevzusunda etkinlik gösterebileceğiniz sektörler ile ilgili informasyon sahibi alabilirsiniz.

Gezici Satıcıların Dikkat Etmeleri Ihtiyaç duyulan Hususlar

Belediyelerin, sınırlarında etkinlik gösteren gezici satıcıları destekleme yetkileri bulunmaktadır. Pazar yerlerinde yalnız besin ürünlerinin satışı yapılır. Bunlar haricinde herhangi bir ürün satışı yapılamaz. Gıdaların Üretim ve Tüketimi Hakkında Kanun neticesinde kurallara uygun üretim meydana getiren, sicil ve izin belgelerine haiz şahısların bu belgeleri araçlarına asması zorunludur. Satışı meydana getirilen ürünleri bir kişi kendisi üretiyorsa izinlerin kendi adına alınmış olması gerekmektedir. Şirket bazında bu ürünleri yapım eden birileri var ise, belge şirket adına düzenlenmelidir. Gezici Satıcılardan Vergi Alınıyor mu? sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerikten informasyon alabilir ve vergiden muaf tutulan sektörleri inceleyebilirsiniz.

Ek olarak belirttiğiniz ikametgah adresinin o belediye sınırları içinde olması gerekir. Gezici satıcılık yapmak için tertipli bir geliriniz ya da toplumsal güvenceniz olmamalıdır. Üretimi kendiniz gerçekleştiriyorsanız üretim belgeniz olmalıdır. Ek olarak tam teşekküllü bir hastaneden sıhhat raporu almalısınız. Bu rapor bulaşıcı bir hastalığınız olmadığını ifade ediyor olmalıdır.