Ön ödeme Hesabı Nedir? Ne İşe Yarar?

Avans Hesabı

Bugün ki data içeriğimizde sizlere ön ödeme hesabı ile ilgili olarak bilgiler sunacak ve sistemi tanımanıza destek olacağız. Türkiye genelinde son dönemde tüm bankaların uygulamaya geçirdiği seçeneklerden birisidir. Bilhassa kısa bir süre dilimi içinde insanların da talep gösterdiği mühim bir başlık olduğundan sizlere bahsedelim istedik.

Kredili mevduat hesabı olarak da malum bu sistem, aslına bakarsak hepimiz tarafınca başlıktaki adı ile bilinir. Bizde elimizden geldiğince sizlere tanımını yapacağız.

Ön ödeme Hesabı Nedir?

Ön ödeme hesabı, bankaların sizlere sunmuş olduğu ve paranızın olmadığı durumlarda eksi bakiyeye inebildiğiniz kredili mevduat sistemleridir.

Bu sistemlerde de bildiğiniz benzer biçimde harcamalarınızı hesabınızda para olmasa dahi yapabilirsiniz. Hesabınız için belirlenen bir eksi hesap bakiyesi söz mevzusu olacaktır. Bu eksi hesap bakiyesi doğrultusunda harcamalar yaparsınız. Harcamalarınız, sizlere her ay sonunda ekstre edilir.

Ön ödeme Hesabı Ne İşe Yarar?

Aslına bakarsak kredi kartından bağımsız bir ek kredi hesabı olarak da bu seçeneği nitelendirebiliriz. Hesabınız için belirlenmiş olan bir eksi limit söz mevzusudur. Günümüzde 750 TL’den başlayarak 5.000 TL dolaylarına kadar bir limitten bahsediyoruz.

Hesabınızda para olmasa dahi bu hesaptan ödeme işlemlerinizi yaparsınız ve her ay başlangıcında kartınıza bu ödemeyi geri verirseniz. Ya da banka hesabınıza gelen tüm paralar eksi bakiye üzerine devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir